Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Fabrycznie powinien być 60Ah i 280A .

Skąd wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co powiecie na akumulatory firmy Varta? Pytam, bo tej firmy aku siedzi u mnie pod maską odkąd kupiłem auto tj. od kwietnia 2008r. i w życiu do niego nie zaglądałem, tylko raz wyjmowałem go z auta w celu udrożnienia kanałów odpływowych. Dodam, że mój Pasek pochodzi z Islandii posiada światła automatyczne i zawsze odpalałem go na światłach.Można je wyłączyć, ale tylko do postojowych. Ostatnio zauważyłem, że powoli przyszedł czas i na niego. Po ostatnich przymrozkach rano odpalał, ale już tak jakby ostatnim tchem i przy takim rozruchu pojawia się na krótko komunikat "STOP" na wyświetlaczu. Zima za pasem, więc trzeba już pomyśleć o nowym.

wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znajomy polecił Varte Silver bo podobno od blue jest lepsza. I taką mam w planach kupić. A mam według naklejki w bagażniku 44Ah ale dla świętego spokoju kupię coś koło 55Ah . Aktualnie siedzi od prawie 5 lat Varta blue i nie było z nią problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Varte Silver
MIalem i polecam. Ponad 6 lat w aucie siedziala i nigdy nie bylo problemow z odpalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na temat centra futura albo exide premium???? wiem że to samo ale exide droższy może lepszy???? Chcę kupić 64ah 640a ponieważ mój zaczyna nie domagać w chłodniejsze dni a dwa zakładam właśnie webasto.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam akumulator firmy MOLL M3 plus. Mniej popularne ale zdecydowanie niedocenione, akumulatory które są zakładane też na pierwszy montaż. Ja u siebie mam go już trzy lata bez żadnych problemów. Auto stoi pod chmurką i w zimie odpala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Niedawno nabyłem Passata B5 FL 1.8T i mam dwa warianty jeśli chodzi o akumulator. Pierwszy wariant to akumualtor, który kupiłem razem z autem, tj. Centra 55Ah i niestety nie pamiętam ile prądu rozruchowego. Dodam, że niewiele wiem o tym akumulatorze. Drugi wariant to mój akumulator z poprzedniego auta, jest to Exide 53Ah 540A, na którego mam jeszcze 2,5 roku gwarancji. Co byście wybierali na moim miescu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku z naklejki w bagażniku i tyle.....ja mam 44AH 480A (jakiś polski nawet nazwy nie pamiętam 140zł) od trzech lat i śmiga - dla wielu to pomyłka, ale dla mnie pomyłką jest słuchanie "mądralińskich" sklepikarzy z katalogami w ręku i wmawianiu co proponuje dany producent aku...wszyscy których odwiedziłem podają do mojego auta min 65Ah, (miałem taki i padł po 3 latach bo był wiecznie niedoładowany) i żaden nie zapytał się mnie jak auto jest eksploatowane: miasto, trasa, krótkie czy długie odcinki itp? A to wiem od zaufanego elektryka, że to jak i gdzie auto jeździ jest najważniejszą informacją a dopiero potem wyposażenie elektryczne!

Jeśli chodzi o prąd rozruchowy to min 480A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według naklejki akumulator powinien być 60Ah 280A, myślę, że ten Exide 53Ah 540A chyba będzie w porządku. Mówisz, że ważne gdzie auto jeździ. Przeważnie w mieście, krótkie odcinki około 15-20 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tym niedoładowaniem dużego aku to coś lipa.

Mam centre plus z 2011 roku 74Ah i jakoś nie chce powiedzieć papa, a altek "tylko" 90A.

 

Zreszta TDi mają te same alternatory i znacznie większe aku - i jakoś to działa latami.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Na jakich trasach przyjacielu jeździsz?

2 90A do akumulatora 74Ah to wcale nie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Różnie - głownie kręcę się "koło komina", przez jeden tydzień w miesiącu dojeżdżam do roboty 50km w jedną stronę.

2. No właśnie - a 90A to chyba najmniejszy altek w passacie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie co teraz polecacie jeśli chodzi o aku? Auto padło na wyjeździe. W ciągu dwóch tygodni musze coś kupić. Centra, Warta, bosch czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.akumulator.pl/exide-premium

Mój mechanik polecił mi ten , używam go od pół roku zero problemu elegancko szybko ładuje nawet na krótkich odcinkach , nie trzeba się martwić o nic , bosha itp przereklamowane . Silnik mam 1.8T .

Dodam że jak padł mi alterantor przejechałem na nim 130 km bez ładowania (bez włączonego ogrzewania i na światłach postojowych) i jak bym się nie zatrzymał to pewnie i więcej bym przejechał.

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam boscha s5 chyba 54ah od kilku miesięcy oraz dzienne osrama px4. Jeżdżę zazwyczaj po krótkich trasach max po 8lkm w jedną stronę. Jak narazie jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wymianę aku. Jeźdzę głównie po mieście krótkie odcinki rzędu 6-7 km. Bosch S5 52Ah/520A wytrzymał  prawie 9 lat. Zamontowany nowy nabytek,tym razem firmy Duracell  DS55 - 55 Ah/ 480 A. Fabryczny  aku. o pojemności 48 Ah wytrzymał prawie 11 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem poszukiwania akumulatora jak z "wklejki z bagażnika"

1JP czyli 220A 44Ah. Znalazłem tylko ten "oryginał": http://ad-ko.pl/akumulator-44ah-220a.html

Warto zauważyć, że wlepka podaje prąd rozruchowany wg DIN, co w przypadku 44Ah/220A DIN daje 44Ah/360A EN/SAE.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Siema_CoTam
błędna informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 6.06.2017 o 20:19, herflik-00 napisał:

Witam

 

Z tym niedoładowaniem dużego aku to coś lipa.

Mam centre plus z 2011 roku 74Ah i jakoś nie chce powiedzieć papa, a altek "tylko" 90A.

 

 

Dokładnie, przeładowanie występowało w zabytkach typu fiat 126p, dziś praktycznie wszystkie samochody mają regulator napięcia napięcia, który nie pozwala przeładować akumulatora.

Z niedoładowaniem też bajki, alternator będzie doładowywał "za duży" akumulator aż go naładuje do pełna, no chyba że odpalamy samochód 20 razy dziennie i robimy odcinki po 600m.

W takim przypadku każdy akumulator szybko się wypstryka, jedynym lekarstwem na jazdę na ekstremalnie krótkich odcinkach jest zastąpienie akumulatora pakietem super-kondensatorów, ale one mają nie utrzymają pojemności np przez 2-3 dni bez odpalania, w zamian ładują się do pełna w kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności