Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie bawiłem w jakieś pazdziochy :P...kupiłem Bosch Silver S5 55Ah.Kupisz raz i będziesz miał spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w sklepie moto.. koleś sprawdził jakie aku są dobrane do tej wersji auta, 45Ah - 52Ah - 62Ah .. wziałem 52Ah i mysle, że będzie w porządku :dobrze BOSCH oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem varta silver ze srebrnymi płytami również 52Ah i jak narazie nigdy mnie ten aku nie zawiódł. Bosha również polecam, także wybór jak najbardziej trafny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 3 lata i 2 miesiące i moja varta odmówiła posłuszeństwa.... Zastanawiam sie teraz czy nie kupić najzwyklejszej centry +. W golfie mam taki od 7 lat i nigdy mnie nie zawiódł hm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55Ah 460A Centra Standart:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam akumulatory firmy Jenox, kupiłem za przystępną cene i naprawdę długo wytrzymują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakupić akumulator do swojego modelu i zastanawiam się nad paroma opcjami:

BOSCH SILVER S5 52Ah 520A - cena 230

VARTA BLUE 52Ah 470A - cena 190

VARTA SILVER 54Ah 530A - cena 210

 

i jest jakaś znaczna różnica między silver a blue?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuję zakupić akumulator do swojego modelu
Prosiłeś na SB o radę.

Oto moja - kup akumulator firmy Moll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch i Varta silver są produkowane w tej samej fabryce :) to ten sam aku

osobiście mam boscha s5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie akumulator do tej wersji paska? Aktualnie mam 68AH. Znajomemu została ze starego samochodu sprawna 80? Pytanie jest takie czy aby nie jest on zbyt duży i będzie cały czas niedoładowany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do silnika azm aku 90Ah bedzie za duzy ?bo mam wlasnie nowy taki a w samochodzie mam do wymiany. z góry dzieki i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy do silnika azm aku 90Ah bedzie za duzy ?bo mam wlasnie nowy taki a w samochodzie mam do wymiany. z góry dzieki i pozdrawiam ;)

 

Alternator jest 90A, więc powinien go naładować, ale 52Ah w zupełności by wystarczyły.

Jeżeli często jeździsz na krótkich trasach, często odpalasz i gasisz samochód, to zastanów się nad mniejszym akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8 fabrycznie było 44ah

Przy 90ah wspòłczuje alternatorowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadzwoniłem do serwisu VW podałem VIN i uprzejmy Pan z działu z częściami poinformował mnie że do mojego auta oryginalnie montowano aku 44AH koszt takiego aku to 295 zł. Na pytanie jaka firma on nie wie :) oryginalny fabryczny. Czy aby taki aku nie będzie za słaby?? Auto kupiłem z 68AH??

 

Ps. Czy do przedliftowej wersji można dokupić osłonę na aku?? Jest to dla mnie chore cała woda czy to z mycia czy to z deszczu leci na aku. Zimą podejrzewam że będzi ena nim leżał śnieg :/

Edytowane przez akutom82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wyszukiwarki Jenoxa odpowiedni byłby 61 Ah. W każdym razie 44 to z pewnością sporo za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek-83 jak ci się spisuje ten aku od boscha?? Przy dużych mrozach odpalał bezproblemowo??

Ps. Robiłeś adaptację przepustnicy po wyciągnięciu bo widzę że masz ten sam silniczek co i ja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy benzynie myśle że max do 55Ah,taki miałem w poprzednim aucie i nigdy nie miałem problemu z rozruchem w zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zadzwoniłem do serwisu VW podałem VIN i uprzejmy Pan z działu z częściami poinformował mnie że do mojego auta oryginalnie montowano aku 44AH koszt takiego aku to 295 zł. Na pytanie jaka firma on nie wie :) oryginalny fabryczny. Czy aby taki aku nie będzie za słaby?? Auto kupiłem z 68AH??

 

Ps. Czy do przedliftowej wersji można dokupić osłonę na aku?? Jest to dla mnie chore cała woda czy to z mycia czy to z deszczu leci na aku. Zimą podejrzewam że będzi ena nim leżał śnieg :/

 

kolego powiem Ci że najlepiej brać to co producent zalecił ewentualnie 0 5ah więcej... dlaczego? bo jeśli weźmiesz za duży to alternator (szczególnie jeżdżąc na mieście oraz wyposażenie dodatkowe - grzane fotele itd ) nie będzie w stanie go naładować i po kilkudziesięciu uruchomieniach będzie po prostu rozładowany.. do benzyniaka nie włożył bym więcej niż 55ah .... są przecież strony z akumulatorami gdzie wpisujesz markę model silnik i sam Ci dobiera odpowiedni może spróbuj ...

 

http://www.eakumulator.pl/dobierz.html

 

swego czasu miałem firmę perion to chyba inna odmiana centry... śmiałem się z tej firmy jak kupiłem auto a ten akumulatorek przesłużył 5lat .. przy -24 odpalał i nie miałem z nim kłopotów...

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w swoim ADR aku Centra 72Ah. Nie ma problemu z rozruchem ani niedoładowaniem przy krotkich odcinkach.

 

Jak alternator ma 90A to nie wierze że nie da rady naładować nawet duzego aku ( jak widac na moim przykładzie 72Ah w benzynie nie stanowi zadnego problemu)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakładałem 62Ah i jest :ok

 

Wsio zależy od wyposażenia,że tak powiem elektrycznego.Przy takich dodatkach jak grzane dupy,lusterka czy dodatkowy sprzęt audio wypadałoby założyć pojemnościowo większy aku,jednak 44Ah przy "słabym" wyposażeniu elektrycznym wystarcza.Wsio powyżej 72Ah do ADR'a to za duże są,szkoda alternatora :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności