Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam Passata B3 Kombi 1992. Mój problem dotyczy skrzyni biegów, otóż od jakiegoś czasu zauważyłem że przy zmianie z 4 na 5 wyskakuje ze swojego miejsca 5 bieg, a jeśli już zostanie to tak słychać jak delikatnie coś szumi i dopiero silne dopchnięcie drążka sprawia że jest ok i już bieg nie wyskakuje. Problem występuje tylko przy zmianie na 5 bieg. Acha zauważyłęm też że czasem 1 i wsteczny wchodzi ze zgrzytem, ale to tylko czasem. W listopadzie zmieniane było sprzęgło, na któym zrobiłęm jakieś 4tyś km może to tu jest wina?:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.1 i wsteczny masz niesynchronizowany i bedzie zgrzyt przy wrzucaniu któregos.a mnie sie wydaje z tym 5 biegiem ze moze to byc tuleja wybieraka na skrzyni choc nie dam soebie reki uciac.koszt takiej tulej to 10 zl w ASO.podjedz do mechanika niech postawi diagnoze co to moze byc.sprzegło to nie chyba ze dziadowskiej marki kupiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło Zaksa. A da się zsymchronizować te biegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też czasem jedynka zgrzytnie - nie wiem od czego to zależy - może wystarczy wolniej wrzucać bieg?? Ogólnie z 1 i wstecznym pomóc może regulacja na wybieraku (pod maską jak jest skrzynia biegów to tam masz takie coś wystającego i do tego dochodzą linki od lewarka zmiany biegów. Jeśli masz np problem z wrzucaniem wstecznego i 1 to może taka regulacja pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób to regulować czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem tak w R-19 pierwsze wyskakiwała a potem ja blokowało, to jest synchronizator i nie obejdzie się bez rozbierania skrzynki

 

ps. widzę że kolega z okolic moich

Edytowane przez maska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska 1.8 ABS i mam 1-synchronizowaną-jak byś miał nie synchronizowaną to przy 5km/h nie wrzucił byś 1 (na 100% FIAT126P nie miał synchronizacji na pierwszym biegu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek26m

Kolego miałem kiedyś ten sam problem, to wybierak na 100%, mój mechanik zrobił to w 5 minut, podjedz do mechaniora i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim skrzynię AYH i mam synchronizację na 1 biegu.

Czasem mi również 1-ka i wsteczny wchodzą z oporem, ale wystarczy lekko odpuścić sprzęgło i wchodzi bez zgrzytu.

Wszystko da się zrobić, byle z wyczuciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski tak mają ja akurat mam problem ze wstecznym -Thorunczyk ma racje Wszystko da się zrobić, byle z wyczuciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat z tym wyskakującym biegiem. O ile jakiś czas miałem spokój, to teraz problem powrócił. Zauważyłem że jest bardzo dobrze na zimnym silnik, a jeśli coraz bardziej jest ciepły to problem jest większy i częściej 5 wyskakuje, pozatym, czasem lubi też 1 wyskoczyć, a czasem czuję jakby wręcz lewarek odbijał się od jakiejś spręzyny i go wypychał, 3 mam czasem wrażenie jakby wpadała z hukiem, ale to rzadko. Byłe u 3 gośći i każdy mówi co innego. Jeden że skrzynia, drugi że wybierak, a 3 to zostaw go pan popacze. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym odświeżyć temat z tym wyskakującym biegiem. O ile jakiś czas miałem spokój, to teraz problem powrócił. Zauważyłem że jest bardzo dobrze na zimnym silnik, a jeśli coraz bardziej jest ciepły to problem jest większy i częściej 5 wyskakuje, pozatym, czasem lubi też 1 wyskoczyć, a czasem czuję jakby wręcz lewarek odbijał się od jakiejś spręzyny i go wypychał, 3 mam czasem wrażenie jakby wpadała z hukiem, ale to rzadko. Byłe u 3 gośći i każdy mówi co innego. Jeden że skrzynia, drugi że wybierak, a 3 to zostaw go pan popacze. Co o tym myślicie?
ten trzeci byl najlepszy :) nie wrozyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten trzeci byl najlepszy nie wrozyl

Dokładnie - póki się przy tym nie podłubie to do żadnych mądrych wniosków się nie dojdzie. Strzelać lubię i to bardzo ale z kal 7,62 :)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kwestia oleju w skrzyni skoro na cieplym takie jaja robi!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w vw T4 5 wyskakiwała tylko na rozgrzanym silniku potem nawet nie szło ręką utrzymać tej 5 bo cały czas ją wypychało,w następstwie stracił się całkiem 5 bieg, a po 600 km posypała sie skrzynia biegów.Może u ciebie jest inny przypadek ja opisałem swój.Podjedz lepiej do dobrego mechanika niech to dokładnie sprawdzi.Pzdr:papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie 3go biegu..

niedawno miałem zmieniany wybierak i olej i wszystko było git..

teraz zmieniłem gałkę i ok 150km przejechałem i było wszystko bdb ,dziś jak jechałem ,tak jak zawsze wrzuciłem 3ke,gdy ze sprzęgła wcisnąłem gaz drążek cofnął się,ale jakby nadal siedział bieg,ale go wybiło trochę i zgrzyt..

kilka razy tak odstawił,ale potem(tego samego dnia) jechałem i jak zawsze wrzucałem 3ke i wszystko działa jak malinka,wchodzą biegi delikatnie..

co o tym sądzicie?

tak w razie co dmucham na zimne..

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że z kasą cienko coby do mechanika jechać, a w sumie nie jeżdzę dużo, to kłopotliwe to nie jest zbytnio, ale chciałbym zapytać, a może w wybieraku jakieś tulejki, albo łożysko jak jest by wymienił i by grało? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nikt konkretnie nie napisał co było przyczyną owego wyskakującego piątego biegu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że nikt konkretnie nie napisał co było przyczyną owego wyskakującego piątego biegu....

 

A ja widzę że to past z 2010 a osoba nabija sobie posty żeby tematy zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za różnica z którego roku?! chodziło mi o to że nikt konkretnie nie napisał co było przyczyną!!! mam ten sam problem i nigdzie nic konkretnego nie jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności