Skocz do zawartości
slavpl

przecieka na przednim słupku b5

Rekomendowane odpowiedzi

witam kopiłem passka b5 parę dni temu zaczęły padać deszcze i zaczęła mi sie dostawać woda do auta a mianowicie woda leci po prawym przednim słupku u góry na załamaniu drzwi i szyby przedniej jaka może być tego przyczyna , zle wklejona szyba a może drzwi sa za mało dogięte albo coś innego ?

 

objawy namaka mi tapicerka na przednim słupku i robią sie zacieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna może być różna. ja nie tak dawno wstawiałem przednią szybę i po ostatnich deszczach zaczęła mi przeciekać tak, że właśnie prawy słupek by mokry i robiły się zacieki... po ściągnięciu osłony. pojechałem do gościa co się tym zajmuje (na szczęście mam na gwarancji) i po sprawie :) nie ma co się samemu bawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz szyber? mi cieknie po lewej stronie jak mam uchylony szyberdach podczas deszczu

 

stawiam na zatkany kanalik u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam szyberdachu, bylem u ludzi co wklejają szyby powiedzieli mi ze mogą mi ja wyciąć i wkleić ponownie ale nie dają gwarancji ze to to :( a po drugie szyba ma małe odpryski od kamieni jest obawa ze może pęknąć przy wklejaniu ponownym. trochę lipa jak by walnęła bo ma czujnik deszczu i jest trochę droga. będę szukał przyczyn na swój sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację, tylko że od strony kierowcy. Jeździłem do szybiarzy na badanie szczelności i okazało się, że przednia szyba była wymieniana i podczas wymiany majster musiał jakims narzędziem uszkodzić lakier - u góry, około 8 cm od bocznej krawędzi szyby. W efekcie zrobiło się tam małe ognisko korozji (na oko prawie niewidoczne), klej nie ma czego się trzymać i lekko podcieka. Propozycja majstrów była taka, żeby szybę wyciąć (prawdopodobnie by pękła, bo ma 2 małe odpryski od kamyczków), dać do blacharza żeby dokładnie oczyścić i zakonserwować, a potem wkleić nową. Razem jakieś 800 zł :(, więc wolę poczekać, aż ewentualnie szybka sama trzaśnie. Kupiłem czarny uszczelniacz wurtha, walnąłem spoinkę na górze po całej długości i na razie pierwszy deszcz "na sucho". W wolnej chwili planuję jeszcze uchylić podsufitkę i od środka uszczelnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozebrałem cała podsufitówke boczki lałem wodę i nie znalazłem gdzie sie wlewa ale po 20 minutach lania zaczęła sie dostawać do auta bardzo powoli woda ale nie zlokalizowałem gdzie sie przedostaje.

 

powiedz mi jaki klej użyłeś i czy widać bardzo obklejana szybę:)

 

mi tez chcieli wycinać i wkleić ponownie ale tez by mi pękła:) bo mam dwie dziabki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie klej, tylko uszczelniacz, Wurth, prod. nr 0890 100 043, takie czarne paskudztwo. A przy szybie nie wygląda tak źle, jest czarny, więc już jeden plus, no i toszkę popracowałem przy "fudze", coby jakoś wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problem z laniem się wody przez przedni słupek od kierowcy. Faktycznie widać ogniska korozji na łączeniu dachu z szybą i prawdopodobnie tam gdzieś się sączy. Rozumiem, że jedyna opcja naprawy to naprawa dachu przez lakiernika. Prawdopodobnie będzie on też musiał demontować szybę żeby naprawić dobrze ten dach no (bynajmniej na logikę tak by się wydawało).

 

Jedno pytanie jak zdemontować osłonę słupka przedniego od kierowcy? Nie chcę jej zniszczyć a nie widzę tam żadnych mocowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabialem do u siebie w a4 mam tez szyb i po deszczu dywanik mokry ale od pasazera ale nie leciala woda szyba tylko lecialo gdzie jest dmuchawa pod schowkiem uszczelka sprucniala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi woda cieknie przez przednią szybę. zaciek pojawia się w narożniku przedniej szyby i słupka. uszczelniłem całą górną jej krawędź oraz po około 2 cm po bokach. myślałem że po problemie ale dzisiaj padało i znowu pojawił się zaciek. czy ktoś wie którędy może jeszcze przeciekać? nie mam szyberdachu a szyba była wstawiana jakieś 4 lata temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troche temat :)

Podczas zimy przejechałem po szybie uszkodzoną wycieraczką i została zarysowana. Na następny dzień pojawiła sie woda na lewym przednim słupku na łączeniu z podsufitką. Wiosną pojechałem do autoryzowanego serwisu Piklingtona i wymieniłem szybę na nową. Następnego dnia znowu lało się po słupku. Pojechałem z reklamacją ale okazało się że szyba jest dobrze zamontowana ale przeciek jest przy zgrzewach. Zostały zaklejone klejem do szyb i na jakiś czas było po problemie ... na jakiś czas. Zacząłem obserwować rynienki i zauważyłem drobne ogniska korozji. Wyczyściłem je i zakleiłem, problem został. Wkurw... się i wczoraj zakleiłem całą rynienke. Dzisiaj leje się do samochodu jak nigdy dotąd. Już mi brakuje pomysłów. Dodam, że nie mam szyberdachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mamy deszczowa pogodę i zauwarzyłem, że przecieka mi woda w okolicach słupka przedniej szyby (kierowca). Chciałem się zapytać jak można zdemontować osłonę tego słupka, bo nie chce jej uszkodzić. (Zdjęcie wzięte z internetu).

passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio mamy deszczowa pogodę i zauwarzyłem, że przecieka mi woda w okolicach słupka przedniej szyby (kierowca). Chciałem się zapytać jak można zdemontować osłonę tego słupka, bo nie chce jej uszkodzić. (Zdjęcie wzięte z internetu).
to jest na wcisk ściągasz ramkę i osłonę a problem to pewnie w uszczelnieniu szyby jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio mamy deszczowa pogodę i zauwarzyłem, że przecieka mi woda w okolicach słupka przedniej szyby (kierowca). Chciałem się zapytać jak można zdemontować osłonę tego słupka, bo nie chce jej uszkodzić. (Zdjęcie wzięte z internetu).

Nic nie musisz ściągąć z uszczelek wkoło - wybacz mielke ;)

Od góry przy podsyfitce odchylasz plastik (włóż rękę jak najgłębiej) i ciągniesz równomiernie (bez szarpania) do środka auta, pierwszy kołek jest metalowy i najmocniej trzyma, pozostałe 3 są już plastikowe i łatwo wyskakują.

 

Jak zdejmiesz to masz na wierzchu połączenie szyby i słupka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, dokładnie było tak jak NiemoR napisał. Znalazłem miejsce wycieku i biorę się za naprawę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z lewym słupkiem ponieważ na rogu szyby czołowej dostała się korozja przez stojącą wodę pod uszczelką szyby i przez to woda zaczęła się dostawać do środka. Proponuje Tobie wyciąć szybę, oczyścić ramę z rdzy i innego syfu - zabezpieczyć - przykleić szybę :)

 

Na przyszłość proponuję koledze co jakiś czas czyszczenie/udrażnianie powierzchni pod listwami przyszybowymi inaczej woda nie będzie spływać tylko zacznie się gromadzić pod uszczelką szyby czołowej. Natomiast finał jest jeden rdza i woda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko u mnie woda dostaje się po stronie kierowcy jak i po stronie pasażera. Można w jakiś sposób sprawdzić szczelność szyby ? Lanie wodą w domowych warunkach nic nie daje, nie wiem ile musiałbym lać aby coś przeciekło.

 

Akuratnie pracowałem w szybach przez 2 lata i jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to kup dużą strzykawkę (bez igły) w aptece napełnij wodą i końcówką strzykawki odchyl lekko ten listek gumowy na szybie i wstrzykuj wodę. Nie rób czasem tego żadnym mocno ciśnieniowym urządzeniem bo jak okaże się że tam jest korozja to cała góra może ci się odkleić a to dopiero jest kwas

 

Myślę że zabieg piguła :P pozwoli sprawdzić czy cieknie przez nieszczelną szybę

Edytowane przez Matezzzz
edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś ile kosztuje ponowne wklejenie przedniej szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że na temat wody w B5 powiedziano już chyba wszystko, ale ja nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Woda leci mi z wewnętrznego profila z lewego słupka na dole przy nodze kierowcy (zaznaczone na zdjęciu czerwoną strzałką). Wydawało mi się, że znalazłem problem, otóż listwa zgarniająca przy szybie czołowej montowana jest na wcisk do takiej plastikowej rynienki, a ta jest wciskana do karoserii na plastikowych kołkach w gumowych kapturkach. U mnie te gumy sparciały i woda dostawała się do wnętrza słupka, przeciekając na dole przez te prostokątne wycięcia gdzie instalowane są kostki z kablami. Rynienkę wkleiłem na klej do szyb uszczelniłem otwory, ale pojedyncze krople nadal pojawiają się przy opadach deszczu w tym samym miejscu lekko mokre jest miejsce zaznaczone na niebiesko. W aucie nie mam szyberdachu, wszystkie inne możliwe dopływy wody uszczelnione. Woda dostaje się tylko przez przedni lewy słupek. Nie jest to kwestia źle wklejonej szyby bo woda jest w środku słupka nie leci po wewnętrznych ściankach. Przejście gumowe harmonijkowe w drzwiach (na kable) uszczelnione. Jestem bliski poddania się. Wiem, że sporo osób borykało się z tym problemem, są liczne wpisy w innych tematach dotyczących wody, ale brak rozwiązań. Skąd jeszcze w tym profilu słupka może się brać woda.  z1.thumb.jpg.a5abe0b8d6d9c27964705d87e3300b5d.jpg

z2.jpg

z3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie mi woda przez prawy słupek przedniej szyby. Krople się na tkaninie pojawiają. Jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności