Skocz do zawartości
Gość Starless

Passat B6 Variant High. -prawdziwy TWARDZIEL- mała refleksja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Starless

Witam Kolegów,

do chwili obecnej przejechałem moim nowym 2.0 TDI 20.000 km.

Mała refleksja po tym przebiegu:

1. auto jest bardzo twardo zestrojone, porównując z B5 , którym jeździłem 5 lat, nowy Passat jest dużo twardszy.

Mnie to przeszkadza i w mojej ocenie odbija sie to negatywnie na komforcie jazdy. Po przejechaniu 1200 km non stop- człowiek czuje się poprostu zmęczony. Szczególnie polskie drogi + Passat = zmęczenie. Mam po czterdziestce (194 cm wzrostu) i wymagałbym czegoś mniej extremalnego, zaczynam więc myślec o MB E klasie.

Kuriozalnym jest fakt, że po odbiorze sam. od VW , ciśnienie w oponach wynosiło 3,6 atm.

Komfort = wóz drabiniasty. Obecnie upuściłem do 2,2 atm i jest znacznie lepiej.

2. stosunkowo dużo też pali(relatywnie do B5), przy normalnej jeździe autostradowej ( średnia 130 km/h, max 185 km/h) spalanie na poziomie 8,5 ltr/100 km.

3. Co raz to pojawiaja się efekty w stylu: Engine fault- go to workshop- niestety serwisy w Niemczech, bo tam auto jest serwisowne , nie są w stanie tego skutecznie skasować.

Poinformowano mnie, że nie niesie ten komunikat żadnych niebezpiecznych konsekwencji- ale irytuje.

4. Samochód spalił do 15.000 km ca. 1 litra oleju.

To tyle negatywów , o pozytywach - w następnym poscie.

pozdrawiam,

wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za bardzo ciekawe refleksje --pozdrawiam---- Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie konkretna opinia o B6 :)

czekamy na "drugą stronę" prawdy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nareszcie konkretna opinia o B6

 

B3/4 były twarde, B5 miękie. W B6 połączyli tamte modele i ciut utwardzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

Oglądając b6-tkę w salonie zauwazyłem ze deska rozdzielcza jest bardzo twarda i w audi A4 i A3 tez to zauwazyłem. W moim da sie ją troszkę wgiąc a w tych nowych praktycznie wcale Wygląd Swietny ale wykonanie jak na :vw: jest nie takie jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nareszcie konkretna opinia o B6

 

B3/4 były twarde, B5 miękie. W B6 połączyli tamte modele i ciut utwardzili.

 

Jezeli b3 jest twarde to juz w zyciu nie chce jezdzic miekkim autem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co raz to pojawiaja się efekty w stylu: Engine fault- go to workshop- niestety serwisy w Niemczech, bo tam auto jest serwisowne , nie są w stanie tego skutecznie skasować.

Jak mawial Sylwus: "nie ma bata we wsi" zeby sobie z tym nie poradzili. Po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BKMM

Kazdy ma inne zdanie, dla mnie moj passat jest za miekki, nie wiem moze comfortline ma bardziej miekkie zawieszenie niz inne, w kazdym razie jezdze na felgach 18' i ma zamiar obnizyc auto lub najlepiej wymienic całe zawieszenie na sportowe, lubie szybka jazde a do szybkiej jazdy nie nadają sie osobówki, które gną się na zakrętach jak autobusy :] ...

Ale każdy lubi co innego.

 

Jednak prowadzenie auta lub przeciwienstwo czyli komfort to jedno, druga sprawa to halasy jakie dobiegają z zawieszenia i tutaj osobiście jestem głęboko poirytowany moim autem, które ma przejechane dopiero 35 000km. I nikt mi nie wmowi ze to przez 18" ponieważ pierwsze 15 000 zrobiłem na felgach 16' i juz wtedy zaczęły sie stuki po zmianie za 18 praktycznie niewiele sie zmieniło.

 

Z silnikiem i błędami tez miałem problemy...

 

Ale ogolnie z passata b6 jestem zadowolony tylko trzeba głośno sluchac muzyki zeby sie nie denerwowac stukami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

co do zawieszenia, Panowie litosci, na polskich drogach NIE MA BATA!!, zawieszenia się sypią, sypały i sypań jeszce dlugo będą a jak ktoś ma opony poniżej 55 wysokości to papa komforcie,

 

a co do felg, im wieksza felga i wieksze kolo tym lepiej sie jezdzi po neirownosciach, gdybys mial 16cali i niskoprofilowa opone a 18cali i niskoprofilowa opone, to poczul bys ze na 18 masz duzo lepiej, tu nie chodzi o wielkosc felgi a wysokosc opony, na polskie drogi najmniej moim zdaniem by miec zapewniony komfort i zdrowsze (bo zdrowe zawieszenie na naszych drogach to tylko w LandCrusierach ;)) zawieszenie.

 

Ja w swoich wszystkich autach w ktorych mialem opony ponizej 55 co 30tys mialem do wymiany drązek albo wachacz, nie ma to tamto, gdybyśmy mieli drogi, albo jak bedziemy mieli drogi jak ww Europie :) problem zniknie, narazie trzeba się z tym liczy, bo to oczywiste.

 

a co do spalania B6 w porownaniu do B5, no ludzie, normalne ze bedzie wiecej palil, jest duzo wyzszy, wiekszy i ciezszy, do tego sporo wiecej bajerow ktore tez wplywaja na spalanie, np glupia nawigacja czy Xenony z funkcja doswietlania zakretow i "podarzania" za kierownica, itd itp to wszystko wplywa na zwiekszenie spalania,

 

ja w swoim B6 170km kombi z dsg jestem bardz zadowolony z spalania,

najmniej mialem 5,6 srednie na trasie jak jechalem sobie 100-120 i lagodnie przyspieszalem, a zazwyczaj mam pomiedzy 6,5 a 7,5 a raczej wolno nie jezdzę, mam ciezka nogę.

no mozna i 11 zrobic jak sie chce oczywiscie.

 

a B6 faktycznie jest twardy! tez sobie luknę na iśnienie w oponach, może to coś da jak zmiejsze cisnienie na wredne stukanie i trzeszczenei plastikow w B6-kach powszechne i żenujące ?

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoich wszystkich autach w ktorych mialem opony ponizej 55 co 30tys mialem do wymiany drązek albo wachacz, nie ma to tamto, gdybyśmy mieli drogi, albo jak bedziemy mieli drogi jak ww Europie :) problem zniknie, narazie trzeba się z tym liczy, bo to oczywiste.

;)

 

A ja w swoich po 100 tyś nie robiłem nic dwie celiki i jedna corolla TSport. Opony 215/40ZR17 Goodyear Eagle F1. Zobaczymy jak będzie w Passaciku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności