Skocz do zawartości
zaba371

Ile można przejechac na orginalnym sprzegle w B4 i jakiej firmy siedzialy

Rekomendowane odpowiedzi

witam tak jak w tytule :) ile sie robi na orginalnym sprzegle i jakiej firmy siedziały sprzegla :)

 

chodzi mi o nowe fabryczne sprzegla :)montowane do nowych x czasu temu passatach b4

 

bo wlasnie jestem po wymianie sprzegła komplet i okazało sie ze siedziało sprzegło firmy Luk z logami Ww i audi .... a sprzegło było zajechane całkiem nieźle a paska kupiłem w lutym jakos :)

Edytowane przez zaba371

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja w moim pasku mam jeszcze oryginał a auto ma już 240tyś przebiegu

i sprzęgiełko nie wykazuje większych oznak zużycia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile sie robi na orginalnym sprzegle

To jest pytanie retoryczne, bo mało kto,albo nawet nikt nie ma takiego pasia od nowości, i ciężko będzie stwierdzić tyle albo tyle kilometrów i sprzęgło do wymiany.

Zależy tez od stylu jazdy, bo jednemu wytrzyma 50 000 a drugiemu 300 000.

Pomijam tez wymianę na oryginalne używane sprzęgło o której następny właściciel może nie wiedzieć, a o kręconych licznikach to nawet nie wspominam :D

jakiej firmy siedziały sprzegla

Nie spotkałem jak dotąd innej firmy niż LUK, co wcale nie znaczy ze nie było innych.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był LUK, przeleciał 240 tyś i w sumie niepotrzebnie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od jazdy i czy bedziesz ciezary wozil czy nie;p ja mam 247tys i sprzeglo od nowosci;) i dziala tak jak powinno samochod troszke dostal w dupe ale sprzeglo sie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość theRage

Ja mam samochód w rodzinie od nowości (B4 VR6) i w moim przypadku sprzęgło było do wymiany po około 150 tyś. Dużo zależy od tego jaki jest kierowca, czy piłuje sprzęgło itp. Nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim od nowosci miał 245tys.dopuki skrzynia nie padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Ja w swoim B3 z silnikiem 2E też mam oryginał jeszcze ( auto od nowości znam )

230kkm na blacie przez 2 lata ciągąłem nim raz w tygodniu przyczepa z 2 końmi i tarcza jeszcze gruuuba ( ostatnio przy niepotrzebnej wymianie skrzyni miałem zamiar zmienić i sprzęgło,ale oryginał jeszcze spoooro przeżyje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem sprzęgło niedługo po kupnie. Było jeszcze oryginalne VW. Tarcza była gruba, ale docisk już niegomagał (ślizgało się). Przebieg na liczniku miał coś koło 170-180 tys. km, ale auto raczej ma więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jak dobrze rozumiem mam orginał sprzegło jeszcze hmmmm a na budziku było jak wymieniałem jakies 201000 zadziwyły mnie te znaczki audi i VW wybite ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje sciagac skrzynie ale sprzegło zostawiłem ja mam firmy " Sachs " ja od kupna przeleciałem jakieś 110 tys i jesce sie tzryma bez obaw, takze byle tak dalej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to i ja mam Sachsa sprzegło komplecik koszt 480 zł po zniżkach :P ale nie o to mi chodzi jakie teraz tylko czy to mozliwe zeby moje staresprzegło mogo siedziec od nowiści samochodu .... LUK z logami audi i VW czy we włoszech wymieniaja na orginał ale orginał to jakie by siedziało sprzegło ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpoteralski

Sachs ze znaczkami VW AUDI. 200kkm i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie jest wymieniane sprzęgło

 

Oryginalnie siedział Sachs, przebieg 300tys, motor 2.8. Tarcza się skończyła, i rozleciała, docisk wyglądał jeszcze na zdrowy

 

Teraz wstawione zostanie kompletne sprzęgło Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem LUKa, przejechałem 280kkm i nie było specjalnych oznak zużycia (może trochę zgrzytało przy włączaniu wstecznego gdy silnik był rozgrzany) - wymieniłem bo wymieniałem silnik i nie chciałem z powrotem pakować starego, ale wizualnie było jeszcze OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz wstawiłem sachsa sprzegło komplecik i tak pewnie mi wystarczy :) ale koszt był całkiem niezły bo za sprzegło 480 zł i dla kumpla 60 zł po znajomości za wymianke także nie jest źle :P jak bez zniżek to by było kolo 1000 zł :P sprzegło 700 zł i wymiana kolo 250 zl :P tylko mnie zaciekawił ten znaczek wybity audi VW ... i temu zapytałem czy to mozliwe ze od nowosci siedziało to sprzegło czy mzoę we włoszech było wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liczniku 270 000 przebiegu i jeszcze oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość power-gt

Ja mam ponad 280 k i jest dobrze ale nie wiem czy jest orginał. Jestem natomiast świerzo po wymianie kompletnego sprzegła w Golfie III. Orginalnie było Valeo i przy przebiegu 220k złużyła sie 1/4 tarczy. Wymieniłem na Sachsa i dałem 370zł za komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2.0 ABF 340kkm przebiegi i sprzęgło działa bez zarzutów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wtorek zmieniam sprzęgło. Już kupiłem LUKa za 400zł ze zniżką.Na pudełku jest napisane że wyprodukowane w niemczech ale na sprzęgle nie ma znaczków VW AUDI tylko LUK. Nie wiem co w passacie siedzi ale we wtorek się pochwale co było. Muszę zmienić bo już od samej podłogi ciągnie i czasem nie wysprzęgla do końca. przebieg 234kkm. A to jak szybko się skończy to od stylu jazdy zależy i czy po mieście czy na trasie śmigasz. Sprzedawca powiedział że niby takie oryginalnie kładli

Edytowane przez adam0707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności