Skocz do zawartości
kuki2601

Jaka antena PRESIDENT

Rekomendowane odpowiedzi

Według miernika S. Floryde pasowałoby troszkę skrócić ...ale wiadomo że tego nie wolno robić

 

Poruszaj tym pierdolnikiem co go masz na środku anteny. SWR się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Ty myślisz o Florida

 

Nie.

 

Super Florida nie ma tej cewki do strojenia

 

Mówisz ? http://www.president.com.pl/super_florida,217936,2.html

 

Aha - nie upieram się do końca, ale chyba producent wie lepiej jak wygląda antena ;)

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

producent ma nie taką fotę. super florida wygląda dokładnie tak jak na tym foto co podesłałem. wiem bo mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Witam! Widzę ciekawy tamat. Ja proponuję antene President Alaska. Antena powinna być przede wszystkim taka ktora posiada jak najwięcej zysku db. Te małe antenki oczywiście mogą mieć ciekawą charakterystykę ale liczy sie bat nadawczy - jego długość. Z małej antenki możemy rozmawiać sobie z sąsiadem ulice dalej (jeśli chodzi o pasmo CB 27Mhz). A nie nadawać z auta w trasie. Po drugie jaki jest sens wypuszczać sygnał wraz z modulacją na odległość 5Km? Co najmniej te 10km do porzodu musi lecieć jak nie 15km. Takżę sumując długość anteny jest ważna, antena to 75% udanej lączności. Także ważna jest jakość i stan techniczny bata, czy nie jest skorodowany jak w większości te podróby po 3 tygodniowym użytkowaniu;). Dużo czynników wpływa na lączność takzę dobra Antena President, Lemm ....i te 1,5 metra. A jak ktoś łamie antenke o gałęzie to w takim razie znaki drogowe też przewraca?hehe;) Aha i mocowanie np typu PL do karoserii, najlepiej na dachu - auto osobowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widzę ciekawy tamat. Ja proponuję antene President Alaska. Antena powinna być przede wszystkim taka ktora posiada jak najwięcej zysku db. Te małe antenki oczywiście mogą mieć ciekawą charakterystykę ale liczy sie bat nadawczy - jego długość. Z małej antenki możemy rozmawiać sobie z sąsiadem ulice dalej (jeśli chodzi o pasmo CB 27Mhz). A nie nadawać z auta w trasie. Po drugie jaki jest sens wypuszczać sygnał wraz z modulacją na odległość 5Km? Co najmniej te 10km do porzodu musi lecieć jak nie 15km. Takżę sumując długość anteny jest ważna, antena to 75% udanej lączności. Także ważna jest jakość i stan techniczny bata, czy nie jest skorodowany jak w większości te podróby po 3 tygodniowym użytkowaniu;). Dużo czynników wpływa na lączność takzę dobra Antena President, Lemm ....i te 1,5 metra. A jak ktoś łamie antenke o gałęzie to w takim razie znaki drogowe też przewraca?hehe;) Aha i mocowanie np typu PL do karoserii, najlepiej na dachu - auto osobowe.

 

kolego, a po co jest mi zasięg 15KM w trasie? od trzech lat jeżdżę na małych antenkach i jakoś bez problemów sobie radze na drogach. Wyjeżdżając na przykład z Rzeszowa na długiej antenie zbierałem wszystkie drogi wylotowe, szczerze mówiąc to jest mi to zupełnie nie potrzebne.

Na naszych drogach jest na tyle samochodów z CB że zasięgi na 15km są już zupełnie nie potrzebne. Chyba że ktoś lubi sobie słuchać co tam sobie ludziska gadają to OK...długa antena i dziurka w dach najlepiej.

Ja chcę wiedzieć jaka jest sytuacja na drodze w kierunku w którym jadę i zasięg 5 czy 6km jest zupełnie wystarczający.

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem ze przy Alasce (nie wiem czy czasem nie przy presidentach innych tez) lubi pekac plastik... to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
od trzech lat jeżdżę na małych antenkach i jakoś bez problemów sobie radze na drogach.

 

Nalezy zrozumiec ze na malej pipce slyszec bedziesz,ale zeby ciebie ktos uslyszal to z tym bedzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nalezy zrozumiec ze na malej pipce slyszec bedziesz,ale zeby ciebie ktos uslyszal to z tym bedzie problem.

 

ale ja dobrze o tym wiem. mówię tylko że jak na moje potrzeby to antenka ma zasięg wystarczający, i myślę że jest wielu takich jak ja...nie każdy potrzebuję być słyszanym na 10 km.

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Kolego, zasięg o jakim piszesz czyli 5km to po prostu lipa. W takim razie co chwile musisz pytać jak tam np 10-tka. To co mowisz moze ma jakiś sens jadąc z prędkością 20km/h ale nie jak większośc 90-140km/h. Z małą antentką może ładniej autko wyglada ale pod względem technicznym słabizna, nie mówiąc że inni CB-ści muszą się wsłuchać co ty mówisz. Niestety prawda jest taka że czy to mobil czy baza to rozmiary anten mają wielkie znaczenie. Kiedyś miałem taką sytuację jadąc do Wa-wy - prędkośc koło 100-wki, wyprzedziły mnie 2 auta rownież z antenami, po kilkunastu minutach slyszałem ich jak byli w odległości ode mnie 15-18km i komentowali co dzieje sie na drodze z przodu. Bardzo dobra sprawa, jesteś na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, zasięg o jakim piszesz czyli 5km to po prostu lipa. W takim razie co chwile musisz pytać jak tam np 10-tka. To co mowisz moze ma jakiś sens jadąc z prędkością 20km/h ale nie jak większośc 90-140km/h. Z małą antentką może ładniej autko wyglada ale pod względem technicznym słabizna, nie mówiąc że inni CB-ści muszą się wsłuchać co ty mówisz. Niestety prawda jest taka że czy to mobil czy baza to rozmiary anten mają wielkie znaczenie. Kiedyś miałem taką sytuację jadąc do Wa-wy - prędkośc koło 100-wki, wyprzedziły mnie 2 auta rownież z antenami, po kilkunastu minutach slyszałem ich jak byli w odległości ode mnie 15-18km i komentowali co dzieje sie na drodze z przodu. Bardzo dobra sprawa, jesteś na bieżąco.

 

3 razy w tygodniu robię trasę 120km i jakoś nie mam problemu i nie pytam się co chwilę jak trasa. nie oszukujmy się, jeśli ktoś mi powie że jest "czysto" to w 15 minut się raczej nie zmienia. zresztą na tej trasie i tak co chwile słyszę jak się pytają o "dróżkę" a jak się gdzieś ustawią to i tak każdy o tym trąbi na radiu.

Nie widzę powodu żeby co chwilę się pytać o tą samą trasę.

 

I oczywiście zgadzam się z tobą, duża antena - duży zasięg. ale nie każdemu jest potrzebny taki zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Hmmm widzę że nie dasz się przekonać - Twoja sprawa. Ja tylko dobrze radzę. A jak ktoś chcę się upewnić to proszę zapytać kierowcę Tir-a. Zresztą nie bede skromny wtym momencie i powiem że z łącznością radiową mam do czynienia koło 20 lat;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm widzę że nie dasz się przekonać - Twoja sprawa. Ja tylko dobrze radzę. A jak ktoś chcę się upewnić to proszę zapytać kierowcę Tir-a. Zresztą nie bede skromny wtym momencie i powiem że z łącznością radiową mam do czynienia koło 20 lat;)

 

nie prawda. Ja się z tobą zgadzam w 100%. Jedyne co mówię to jest to że na tyle co ja jeżdżę, w zupełności wystarcza mi ta antenka którą mam. i myślę że jest dużo takich ludzi jak ja, dlatego polecam super floridę jeśli chodzi o małe antenki. do dalszych odległości to mam w domu bazę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

OK;) więc 55 na drogę i 73 na bazę przesyła QTH Toruń, "Tiger"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyłącze się do tematu.

Planuje zakup antenki:http://www.allegro.pl/item1037722592_antena_cb_president_missouri_guma_fv.html

Proszę o opinie na temat tej Antenki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o opinie na temat tej Antenki

Używałem - solidne wykonanie, dobrze się stroi (SWR 1,1 - 1,2). Jednak jest to antena tzw: skrócona - dwie cewki - o długości 1/4 fali. Zdecydowanie lepiej promieniują anteny 5/8 lambda (bardziej spłaszczona charakterystyka). Poleciłbym np. http://www.allegro.pl/item1044649933_antena_cb_sirio_as100_guma_nowa_100_sklep.html.

Używam w drugim aucie - rozsądna cena, przyzwoite wykonanie i świetnie się stroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli już wymieniamy się informacjami na temat anten Presidenta, to co moglibyście powiedzieć na temat anteny President Indiana. Chodzi mi szczególnie o antenę założoną na podstawę magnetyczną. i teraz kilka pytań: jak sie ta antena sprawuje, czyli zasięg przy nasłuchu i nadawaniu, czy nie ma świstów w trakcie jazdy z większymi prędkościami? Czy wystarczy do niej podstawa magnetyczna 12 cm, czy raczej szukać większej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jeśli już wymieniamy się informacjami na temat anten Presidenta, to co moglibyście powiedzieć na temat anteny President Indiana. Chodzi mi szczególnie o antenę założoną na podstawę magnetyczną. i teraz kilka pytań: jak sie ta antena sprawuje, czyli zasięg przy nasłuchu i nadawaniu, czy nie ma świstów w trakcie jazdy z większymi prędkościami? Czy wystarczy do niej podstawa magnetyczna 12 cm, czy raczej szukać większej?

 

Tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12600&highlight=President+Indiana masz ciekawy wątek.Ranking anten+opisy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupiłem super floride. Uważam za w tym momencie, jest to jedna z ładniejszych anten, po za tym jest antena helikalna, wiec tutaj inaczej ma się długość do zasięgu.

aha, tylko jedno pytanie, orientuje się ktoś do jakiej prędkości jest ta antena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności