Skocz do zawartości
kuki2601

Jaka antena PRESIDENT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zwykła florida czy super florida jeden pieron,dobrze wystroić i hulają obydwie bardzo dobrze.Kabel powinien mieć 3,64cm i wtedy SWR ustawi prawie 1,3 nalepiej jest jak sie ustawi 1,1 ale tu potrzebny jest wyczyn żeby tak dokładnie ustawić.A zasięg również zależy od propagacji.Te malutkie floridy też mają bardzo dobry zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może coś innego warte uwagi?

 

Lemm AT-900 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lemm AT-900 :D

 

pomysł jednak odpadł i zostałem przy magnesie. niestety antena z mocowaniem na klape uderzałaby w szybę a chciałem mieć centralnie na środku klapy. Myślę zaryzykować z nową Floridą SUPER - jest dłuższa od tej pierwszej wersji i myślę że będzie dużo lepsza jak Georgia którą obecnie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynym minusem super floridy jest to ze gdy postawie ja na dachu to jest glosna i to bardzo,wiec gdy jade w trase to antenka jedzie na klapie i jest ok. zasieg b dobry jak na tak mala antenke/ skromny wyglad, mocny magnes i nie trzeba stroic(nie da sie, chyba ze ciac kabel) jednym slowem POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąć kabel? Pierwsze słyszę o takim strojeniu:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie zamówiłem super floride do tego cb radio Lafayette atena zobacze jak to bedzie współgrać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja już kupiłem super floride i jest o niebo lepsza od Georgii. Ja akurat zakładam ją na klapę także nic mi nie szumi. wygląda dobrze i zasięg jest wystarczający jak na moje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba stroic(nie da sie, chyba ze ciac kabel)

 

To jest psucie a nie strojenie.

Florida to helikal. Tej anteny się nie stroi.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to Florida to może jako taki odbiór ma ale nadawanie to porażka, chociaz jeżeli komuś Cb ma służyć jako typowy "antymisiek" i nie będzie zagłębiać się w piękno Cb to nie widzę przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to Florida to może jako taki odbiór ma ale nadawanie to porażka

Bo jak taki "patyk" ma nadawać? :) To nie jest najszczęśliwsza antena na mobila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Florida to helikal. Tej anteny się nie stroi.

 

Znaczy co ? Helikali się nie stroi niby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy co ? Helikali się nie stroi niby ?

Napewno nie długością promiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno nie długością promiennika.

 

Dotyczy to wszystkich helikali, czy tylko Floridy i SuperF ?

 

A Floridę i Super Floridę też się stroi. Choć może raczej - optymalnie dopasowuje - byłby lepszym stwierdzeniem. Skrajne położenia stroika dają wynik różny nawet o 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotyczy to wszystkich helikali, czy tylko Floridy i SuperF ?

 

A temat jest o wszystkich helikalach czy o Floridzie i SuperF?

 

Prawdę mówiąc nie wiem. Nie pracuje na innych pasmach niż 11m, samochodowych helikali strojonych długością promiennika nie widziałem, stacjonarnych też nie, ponieważ nie chciałem mieć styczności z tymi antenami. Moim zdaniem nadają się tylko do ręczniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc nie wiem.

 

To nie feruj jednoznaczych wyroków skoro nie wiesz :). Floridę i SF tez się stroi. Helikale ogólnie też się stroi. A żeby było ciekawiej, to zobacz jak stroi się np. antenę Sirio T3-27 :). Tak, tak - długością promiennika.

 

Moim zdaniem nadają się tylko do ręczniaków.

 

A moim nie tylko :). Jeśli ktoś zdecydowanie więcej czasu słucha radia, niż nadaje to helikal jest dobrym wyjściem. Takie anteny lepiej słyszą niż nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie feruj jednoznaczych wyroków skoro nie wiesz

W poprzednich postach pisałem konkretnie o modelu Florida, z którym miałem co nieco do czynienia na innym aucie. I skuteczność tej anteny pozostawia wiele do życzenia.

Z innymi helikalami się nie bawiłem dlatego napisałem prawdę że nie znam tematu bo nie lubię ściemniać.

 

Jeśli ktoś zdecydowanie więcej czasu słucha radia, niż nadaje to helikal jest dobrym wyjściem.

Właśnie dlatego ich nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję trochę pojeździć po mieście na antence Super Florida. Jak dla mnie to jest wystarczający zasięg.

 

Na odkręconym SQ i RF/Gain na maksa złapałem się z mobilem oddalonym o dobre 8,5km i to było w mieście. Dla niedowiarków załączam mapkę (dwa czarne kółka/punkty są miejscami w którym byłem ja i drugi mobil) nie wiem na jakiej antence on nadawał ale słyszeliśmy się całkiem dobrze i normalnie rozmawialiśmy. W trasie nie miałem okazji testować antenki.

Normalnie po mieście śmigam na SQ po za szumem i RF/Gain na godzinie 11/12, z tego co słyszę (wyraźnie) to mobile pytają o drogi oddalone 3-5 km od miejsca w którym ja jestem (znam dobrze miasto).

 

Myślę że od tak małej antenki nie ma co więcej wymagać.

 

edit: przesiadłem się z presidenta Georgia i szczerze mówiąc to różnica między Georgia a S. Floridą jest bardzo duża.

cbmapa.jpg

Edytowane przez Butryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edit: przesiadłem się z presidenta Georgia i szczerze mówiąc to różnica między Georgia a S. Floridą jest bardzo duża.

O widzisz, bardzo istotne dla mnie info. Mam właśnie Georgię i wywalę w cholerę, bo szału można dostać. Natomiast miała jedną zaletę - wjechać można było dosłownie wszędzie. Super Florida być może też na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat mam ją na klapie także mi nie przeszkadza.

 

Wczoraj bawiłem się z miernikiem SWR i przestawianiem S. Florydy po samochodzie.

 

Ogólnie na kanale 20 na klapie mam SWR w okolicach 2 - na środku dachu około 1,7, jedna rzecz którą też sprawdzałem to z nakładką gumową i bez nakładki - z nakładką na klapie SWR jest mniej więcej 2 a bez nakładki 1,8. Na środku dachu bez nakładki SWR jest już poniżej 1,5.

Według miernika S. Floryde pasowałoby troszkę skrócić ...ale wiadomo że tego nie wolno robić :)

Georgie mam zestrojoną na jakieś 1,3 .....ale być może dlatego też łapie dużo więcej syfów.

 

W weekend planuje zrobić test z bazą i porównać faktyczne odległości co do Florydy i Georgii.

 

S. Floryda odpowiada mi co do zapotrzebowań w samochodzie. Chciałem się tylko upewnić czy naprawdę mieści się w "normie" SWR tak jak to producent podaje.

 

Może i dla nie których śmieszne te "testy" ale są i tacy co jeżdżą z małymi antenkami i nie każdemu odpowiada 2,0m bat na dachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności