Skocz do zawartości
kuki2601

Jaka antena PRESIDENT

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam juz od dłuższego czasu antenke presidenta ML kupiłem na allegro za 100 i bardzo ja polecam zasieg bardzo dobry odbiór również.Wczesniej skusiłem sie na Sunkera -ale to jest porażka,wiec ja polecam ML-KE z radiem typu uniden-Super,jeżdze po miescie najwiecej owszem zbiera dużo śmieci z eteru ale wszystko można wyeliminowac.A co do sirio i midlanda to sa też dobre anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast floridy proponuje antenke president super florida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

ja mielem president florida i bardzo odradzam jej zakupu,pomimo ze jest krotka to do tego strasznie krotki zasieg odbioru i ciägle wypytywanie sie o droge juz mnie wkur... wiec zamienilem ja na sirio ml-145 zasieg o niebo lepsze przy dobrej pogodzie 15km wyciagnie a ta florida to max 2-3km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to coś chyba miałeś nie tak z tą floridą ...

Ja słyszę debili nadających z bazy we Wrocławiu z ponad 20km, mój zasięg nadawania wiadomo słaby bo antenka krótka ale spokojnie koło 5km

 

A co do szumu powietrza to u mnie w B5 florida bardzo gwizdała a w B6 wcale ... :)

Edytowane przez oracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję jakiejś w miarę dobrej antenki max.do 50cm.i zastanawiam się nad czymś takim http://allegro.pl/item899203013_president_florida_antena_45cm_oryginal_fv_szybko.html

lub czymś takim http://allegro.pl/item894448157_cb_antena_sirio_micro_30_3db_magnetyczna_od_borowy.html

jak sądzicie która z tych dwóch będzie lepsza:638:

A może ktoś z was poleci coś innego :) Proszę o pomoc co wybrać:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florida o wiele lepsza według mnie, jeździłem na takiej sirio i na najmniejszym Presidencie Georgia i są one zdecydowanie o gorszym zasięgu niż Florida. Najlepszym rozwiązaniem byłoby Ohio: http://allegro.pl/item891455974_antena_cb_president_ohio_sklep_w_wa_guma_gratis.html ale ona ma 85cm!

 

Aktualnie jeżdżę na Floridzie i jestem zadowolony, jak na osobówkę i głównie w trasę to według mnie wystarczające, jeśli nie to bierz Ohio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,Ohio trochę za długa jak dla mnie,wiem że czym dłuższa to lepsza ale mi pasuje taka do 50cm.Jeśli chodzi o Sirio to jest fajna malutka,nie rzucająca się w oczy,ale mówisz że nie bardzo się spisywała,a Florida mówisz że jest git.W sumie mogła by i być ta Florida bo ma długość 45cm.czyli mieści się w moim przedziale hehe.Sam juz nie wiem co wybrać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirio T3-27 - troszkę dłuższa niż 50 cm., ale pracuje prawie jak antena 1 m - bo to helikal.

 

Bez problemów można ją włożyć w dziurkę po FM'ce - a jako że dodatkowo dobrze współpracuje ze spliterami, np. MIX-27 CB/FM, to może spełniać dwie funkcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sirio T3-27 - troszkę dłuższa niż 50 cm., ale pracuje prawie jak antena 1 m - bo to helikal.

no niby fajna antenka i wysokość jeszcze może by uszła,ale zapomniałem dodać że ma być na magnesie bo może tak być że będzie czasami używana na 2 lub 3 autach dlatego by mi pasił magnes;)

Nie wiem dlaczego,ale jakoś mi ta sirio wlazła mocno w łeb :D malutka,zgrabniutka,ale zastanawia mnie jej zasięg :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale zapomniałem dodać że ma być na magnesie

 

To dokup do niej podstawę z główką DV - na motylek, bo T3 z mocowaniem PL nie ma chyba - i po problemie.

 

ale zastanawia mnie jej zasięg

 

Odbiorczo w mieście Łodzi jakieś 3-4 km - przy czym ja mam dość selektywne radio i niektórych po prostu nie słyszę ;-). Nadawczo trochę gorzej - ale do miasta w zupełności wystarczy. Dodatkowo ja mam ją pochyloną o jakieś 30 stopni do tyłu, więc to też ogranicza trochę jej sprawność. W trasie za bardzo jej nie sprawdzałem, bo mam na takie okazje Sirio Turbo 2000, ale w granicach 7-8 km. jest do uzyskania.

 

Dwie rzeczy trzeba z nią zrobić - wymienić motylek na śrubę i założyć koszulkę termokurczliwą na sprężynę - bo potrafi przy prędkościach 100 km/h gwizdać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dokup do niej podstawę z główką DV - na motylek, bo T3 z mocowaniem PL nie ma chyba - i po problemie.

też nad tym myślałem,ale jednak może być ona za długa jak dla mnie
Odbiorczo w mieście Łodzi jakieś 3-4 km
to rozumiem jest zasięg tej sirio
Dwie rzeczy trzeba z nią zrobić - wymienić motylek na śrubę i założyć koszulkę termokurczliwą na sprężynę - bo potrafi przy prędkościach 100 km/h gwizdać.
a to odnośnie której :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to rozumiem jest zasięg tej sirio

 

Tak, tej o której ja pisałem - T3-27.

 

a to odnośnie której

 

Tej samej - T3-27.

 

Ten kikut którego pokazałeś - Sirio Micro, czy jakoś tak - nadaje się na wykałaczkę i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kikut którego pokazałeś - Sirio Micro, czy jakoś tak - nadaje się na wykałaczkę i nic więcej.

no to teraz wszystko jasne :D małe nieporozumienie;) mi chodziło o tą micro a tobie o T3-27 ale chyba wybiję sobie z głowy tą Micro i wezmę Floride,sam już nie wiem co wybrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam super floride 68cm. dobry zasieg, skromny wyglad, praktyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florida ma 45cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVN Turbo o CB i antenach:

 

Ale pokazujesz to jako ciekawostkę przyrodniczą ? Bo Urbański nie ma zielonego pojęcia o czy mówi, a pan z Saxona to niezły magik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zaznaczyłem "TVN o ... CB"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze florida ma 45cm, ale "super florida" ma 68 cm i taka posiadam. jest dluzsza a wiec i zasieg ma lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wybór padł na floride,teraz czekam na paczkę i jak przyjdzie to zobaczę co ona warta i czy był to dobry wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności