Skocz do zawartości
kuki2601

Jaka antena PRESIDENT

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie do ludzi doswiadczonych i znajacych sie na rzeczy. Chce kupic antene PRESIDENT ML-145 ale słyszałem ze są podróby i nie wiem jak poznać orginał no i jaka jest lepsza 5/8 7/8 1/2 fali chdzi mi o dobrą jakość odbioru i nadawania maiłem wcześniej MIDLAND ML-145 i bylem z niej zadowolony no ale komus sie pszydała no i został mi tylko kabel :506:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłą ML'kę firmy Sirio - posłuży Ci tak samo jak Prezydenta a bedzie duuuużo tańsza.

 

Dla łączności przyziemnej najlepsza będzie 5/8 fali - ale ... - wszystkie anteny samochodowe są antenami poniżej 1/4 długości fali - jeśli piszą cokolwiek innego to jest to tylko marketingowy bełkot i nie warto sobie nim zawracać głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE kupuj prezydenta ! szkoda kasy :) kup zwykłą Sirio czy Midlanda i będzie git ;) a najlepiej w sklepie, w razie czego wrócisz do nich z bejsbolem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup najlepiej małą krotką president model florida ,krótka a ciągnie nawet o niebo lepiej niż te które mają po 1,5 m długości koszt na allegro 120zł ,w sklepie 140zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ciągnie nawet o niebo lepiej niż te które mają po 1,5 m długości

 

Awykonalne ... akurat w przypadku CB długość ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam presidenta marylanda 150 cm długości podajże na SPS-ie zamocowaną na klapie i mi ściąga dużo lepiej od sirio takiej samej długości, sprawdzone, jeszcze testowałem wilsona na magnesie ale z racji magnesu nie porównuje z tymi dwiema, aczkolwiek jak na magnes to też byłem z niej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym antenkę Sirtel santiago 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Awykonalne ... akurat w przypadku CB długość ma znaczenie

 

Akurat model florida chyba nie ma znaczenia ,wile osób ją już sprawdziło jest super i zasięg identyczny i estetyczny wygląd ,chyba że ktoś lubi miec wętke na samochodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat model florida chyba nie ma znaczenia ,wile osób ją już sprawdziło jest super i zasięg identyczny i estetyczny wygląd ,chyba że ktoś lubi miec wętke na samochodzie

 

Nadal nie rozumiesz....ech...

 

http://www.cb-radio.info.pl/cb_radio_poradniki/41.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wile osób ją już sprawdziło jest super i zasięg identyczny i estetyczny wygląd ,chyba że ktoś lubi miec wętke na samochodzie

 

Si senior ... a świstak siedzi i zawija ... Pokaż mi jakąkolwiek popierdułkę o wysokości 40 cm pracującą tak samo jak 1,5 m wędka na tym samym samochodzie a stawiam Ci kratę piwa - natychmiast i bez protestów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to oczywiste że czym dłuższa tym lepiej!

Miałem do niedawna antenkę TEXAS. Zasięg wielki ale co z tego:( jak większość lata na zestawach z allegro za 160zł i wiadomo. Owa antenka rozpadła mi się po drugim spotkaniu z niskimi gałęziami:(

Teraz kupuje sobie sirio TRIFLEX w miejsce fabrycznej.

Na pewno nie mam co równać jej do Texas-a ale ma dwie ważne dla mnie zalety:

- nie muszę jej za każdym razem chować (by ukradli i przy wjeździe do garażu), wygląda jak fabryczna.

- ma odpowiedni zasięg na miski i ewentualną informację.

W Polsce jest zasada jak nie powiesz - kolego z merca jak tam ścieżka do ... - to nie ma szans aby ktoś się wychylił i odpowiedział sam (rzadkość), trzeba wywoływać ludzi. Z resztą nie tylko jak tak sądzę, bo na forum CB też coraz częściej ludzie o tym piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzą, odpowiedzą.Ale fakt, trzeba się naprosić.

Co do tego kolegi, ktory tak duzo wyciaga na krotkiej antenie, to podam Ci przyklad.Wczoraj sobie jechalem i slyszlaem goscia mowiacego ze stacjonarnego CB z 25 km.Na 19 kanale.Ciekawe czy Twoja krotka antena tak potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby był słyszany na krótkiej a ci co po tym że słyszysz go na swojej długiej?

Kwestia gustu! każdy kupuje to co mu wygodniejsze.

Ja osobiście długim batom mówię już dość :) hehe ale to tylko i wyłącznie moja opinia!

No mój 50cm bacik jest już na dachu:) I jak na razie sprawuje się bardzo dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mL-145 presidenta mam ja od jakiegos czasu i jestem zadowolony, poprzednio chcialem miec cos subtelnego, nie dlugiego wiec wybralem missouri, na poczatku bylo dobrze ale pozniej zaczely sie problemy, gdy dorzucilem dopalke w miku to sprzegalo mi na max, fakt moglo to byc od mika ale okazlo sie ze to byla antena bo postawilem inna antene i bylo cudo, wiec ml-145 jest dobrym rozwiazaniem ale stanowczo odradzam missouri , mowie to ze swojego doswiadczenia, o osiagach nie wspomnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam president florida tak jak kolega wyżej osiągi ma dobre i normalnie sie prezentuje na dachu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny president florida to w moim przypadku mam ją od 2 lat po kradzieży presidenta alabamy na magnesie ta działała super nie było z nią najmniejszego problemu. Tylko cena anteny+ magnesu mogła odstraszyć. A co do floridy to zasięg ma wystarczający do poruszania się samochodem po drogach. Ale w moim przypadku mam z nią mały problem typu gwizdu powietrza który występuje po przekroczeniu 60 km/h i jest naprawdę uciążliwy w czasie jazdy. Ciekawe czy jeszcze ma ktoś coś takiego z tą anteną czy znowu jestem jedyny? Z tego powodu myślę o zamianie na inną antenę mam na oku sirio 1000 turbo. Na razie zbieram informacje na jej temat. Zobaczymy czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwracałem na to uwagi ale możliwe że u mnie jest to samo bo też coś czasami huczy ale myślałem że to jest inny powód... czyli możliwe że mają taką wadę.. ale jeszcze to sprawdze pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znajomi co zemną jeździli samochodem mówili mi że prawdopodobnie huczy mi łożysko w tylnym kole, albo mam nie domknięte szyby itp. sugestie a dźwięk ten rozchodził się właściwie po całym samochodzie ale po schowaniu anteny do środka wszystko znika a prościej odkręć sam bicz to wystarczy do sprawdzenia czy huczy czy nie. Z tego powodu chcę ją wymienić? Co do działania jak na tak małą antenę jest naprawdę dobra i nigdy nie było problemów z łącznością. No i pasowała mi do garażu nie musiałem wychodzić żeby ją ściągnąć z dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo z tą antenką. Już zdążyłem się przyzwyczaić ale ...; zastanawiam się czy nie puścić kabla w inny sposób bo mnie idzie nad relingiem-aby łatwo było schować kuszącą antenkę do środka, może spróbuje w chwili wolnego

Edytowane przez mareknec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem kabelek przez tylną klapę myślę że to najlepszy sposób xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności