Skocz do zawartości
Vicktor

Schemat anteny i złącz w Passacie B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem w swoim Passacie B5 FL Kombi. Potrzebuję wymienić kabel pomiędzy radiem a anteną. Problem jest taki, że nie wiem jak się nazywa, ani gdzie mogę kupić złącze takie jak jest zaznaczone na schemacie. W najgorszym przypadku przetnę końcówkę aktualnego kabla z tym złączem i przyczepię do nowego. Ale czy to nie pogorszy odbioru?

 

Kolejny problem jest taki, że nie wiem do końca za który kabel się wziąć. Moja antena nie jest taka jak na załączonym schemacie. Moja ma dodatkowo antene GPS. Jak rozebrałem z tyłu auto i dostałem się do anteny, to okazało się, że od anteny wychodzą trzy kable antenowe :/ Każdy idzie jakieś 30 cm i zakończony jest takim złączem, ale nie każde złącze jest takie samo. Dwa idą w lewo do słupka, a jeden w prawo do słupka. Nie wiem, do którego kabla podłączyć nowy :/

 

Proszę o pomoc icon_smile.gif

 

1421450646d9cfc7m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wymieniasz kabel? jestes pewien ze jest uszkodzony? sprawdzales? a jesli tak to jak? jakie masz radio MFD czy MCD?

 

Antene pewnie masz taka: (FM, GPS, GSM)

 

dacar_20090319150358757.jpg

 

Zlacza:

1. FME (m) dla GPS (na zdjeciu srebrna)

2. Raku 2 (f) dla AM/FM (na zdjeciu czarna)

3. Rast 2 (f) dla GSM (na zdjeciu szara)

 

ps: ja raczej obstawiam ze kabel masz dobry....

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka antena jak na zdjęciu :) Moje radio to nawigacja MFD wersja G. Kabel wymieniam, ponieważ nie działa poprawnie radio. Lepiej działa kawałek zwykłego kabla niż jak podłącze antenę. Efekt jest taki jakby gdzieś było przebicie przeplotu z żyłą. Jest to możliwe, bo auto było uderzone z tyłu.

 

Wie ktoś gdzie dostanę wtyczkę, która wchodzi w złącze 2. Raku 2 (f) dla AM/FM (na zdjeciu czarna) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A samą antene sprawdziłeś,bo to one najcześciej są wtedy uszkodzone(wewnetrzny wzmacniacz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymiana kabla, polecam sprawdzenie go miernikiem:

 

odlaczasz kabel od anteny i od radia (jesli masz modul TMC (znajduje sie on po prawej stronie konsoli srodkowej pod kierownica - srebrna puszka) to od modulu TMC) i miernikiem (omomierzem sprawdzasz ciaglosc zyly i oplotu jak rowniez ewentualne zwarcie miedzy nimi)

 

czesto zdaza sie ze antena dostaje wody i sniedzieja styki lub psuje sie wzmacniacz w antenie.

 

Wymiana kabla jest ostatecznoscia i bardzo pracochlonna wiec lepiej wczesniej sprawdzic wszystie inne przyczyny,

 

Ps. sama wtyczka jest ciezka do dostania, predzej dostaniesz caly kabel

 

Ps2: sprawdzales bat anteny, czy nie jest zlamany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bat nie jest złamany (zamieniałem z innym autem).

Po wizycie u lokalnego "Elektronika" okazało się, że nie ma ciągłości w żyle. Ale teraz mnie tu troszkę nastraszyliście i zaczynam wątpić w jego zdolności :/ Ten moduł TMC jest zaraz na widoku? Bo szukaliśmy i nie było widać nic, więc sprawdzaliśmy bezpośrednio na radiu. Wolałbym, żeby to był kabel, bo nakłady dużo niższe.... Jak mogę sprawdzić samą antenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie u lokalnego "Elektronika" okazało się, że nie ma ciągłości w żyle

a jak to bylo miezone? bo jesli miedzy wtyczka radia a miejscem gdzie wkrecasz bat to niestety zle, tu nie bedzie ciaglosci dla pradu stalego jakim to mierzy omomierz .

 

Tuner TMC (przynajmniej umnie) znajduje sie pod kierownica z boku: (tylko takie zdjecie znalazlem, bylo ono zrobione podczas operacji odcinania zlacza OBD)

tmc_pod_kier.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, ale i dostępu do auta nie miałem, więc piszę teraz dopiero. Okazuje się, że śruba mocująca antenę do dachu jest od spodu strasznie zaśniedziała. Prawdopodobnie jest uszkodzona (jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić na 100%?) Czy da się uratować jeszcze tą antenę? Czy już tylko wymiana? Antena GPS zdaje się działać poprawnie. Można wymienić tylko układ wzmacniacza w tej antenie? Bo antena z GPS na allegro to 150zł, a normalna oryginał 75zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazuje się, że śruba mocująca antenę do dachu jest od spodu strasznie zaśniedziała

 

no to masz odpowiedz, w srodku pewnie jest podobnie, rozkrecic i wyczyscic, poprawic luty moze sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobny problem, navi mcd i radio gubi zasięg stacji w mieście

po podłączeniu vaga wychodzi błąd anteny (obwód otwarty)

dostałem się do anteny i sprawdzałem na wtyczce przy antenie czy jest przejście oraz czy jest napięcie i okazuje się, że jest

odkręciłem rónież antenę, przesmarowałem gwint podstawy oraz nakrętkę wazeliną techniczną i ponownie skręciłem lecz nie dało to pożądanego efektu - radio nadal gubi zasięg

ktoś na forum słusznie stwierdził, że z radioodbiornika wychodzi gruby kabel a do anteny przychodzi cienki i w okolicy kolumny kierowniczej są one łączone rzekomo w jakiejś metalowej puszcze (nawet nie wiem co to za puszka) a po odłączeniu z niej kabli i po podłączeniu ich ze sobą radio powinno mieć bardzo dobry zasięg, niestety żadnej puszki nie znalazłem i odpuściłem temat

czy może ktoś doradzić mi w czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze ktoś podrzucic link do tematu wymiany stopki pod antene w passacie B5 1999r wiem cos ze trzeba sie pomeczyc z odslonieniem tapicerki dachowej ale dalszych krokow nie znam... pomozcie jak cos to na privv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moze ktoś podrzucic link do tematu wymiany stopki pod antene w passacie B5 1999r wiem cos ze trzeba sie pomeczyc z odslonieniem tapicerki dachowej ale dalszych krokow nie znam... pomozcie jak cos to na privv...

 

Ściągasz tylną środkową listwę i odchylasz nieco tapicerkę-już jesteś na miejscu.Żeby ją łatwiej zdemontować ściągasz choćby jedną listwę boczną-jest na zatrzaskach,nie połam ich bo są dosyć delikatne.Później pozostaje Ci wypięcie złączek (ilość zależna od anteny) i odkręcenie śruby.Płaskim kluczem niema żadnego problemu.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam radio mfd navi.mam problem moja navi nie może znaleźć żadnego satelity czy to może być wina anteny czy może navi.ps antenę mam jak wcześniej na obrazku oraz jeszcze coś okrągłego przy lusterku wstecznym.pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie widzi żadnej satelity to najprawdopodobniej nie ma sygnału GPS. Powód - to zwarcie lub brak połączenia z anteną GPS. Po podłączeniu do komputera system powinien wyświetlić odpowiedni błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wymienić antenę (teraz mam zwykłą i nie bardzo mi pasuje wyglądem) i radyjko.

Mam pomysł żeby radio było http://allegro.pl/sklep-dvd-z-gps-lcd-7-naviheaven-4x60w-divx-tv-bt-i1623474032.html + moduł GPS, a czy antena (2w1) http://allegro.pl/antena-shark-am-fm-gps-smb-antena-dachowa-i1578603439.html połączy odbiór FM i GPS w tym modelu?

 

Widzę, że pewnie wtyczki trzeba będzie porzeźbić, ale czy poza tym się to zgra ?

Będę wdzięczny za fachowe uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś by mógł pokazać mi jak wygląda gniazdo RAKU-2 ? Tzn chodzi mi o to które jest na kablu idącym do radioodbiornika a nie to co jest na kablu idącym od anteny - nie wiem czy to jest męskie czy żeńskie.

 

Zakładam, że się nie da dokupić samego tego gniazda.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy ktoś by mógł pokazać mi jak wygląda gniazdo RAKU-2 ?

 

Si :) Masz w załączniku

raku.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podłączyć u siebie oryginalną antenę GPS. Domyślam się że złącze od radia jest identyczne więc nie będzie problemu. Tylko teraz jaki kabel muszę dokupić żeby podłączyć sygnał GPS? Do nawi wchodzi SMB a do anteny FME. Czy taki kabel będzie pasował?

 

http://allegro.pl/antena-gps-kabel-wtyk-fme-a-wtyk-smb-b-lodz-ad30-i1647710485.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę podłączyć u siebie oryginalną antenę GPS. Domyślam się że złącze od radia jest identyczne więc nie będzie problemu. Tylko teraz jaki kabel muszę dokupić żeby podłączyć sygnał GPS? Do nawi wchodzi SMB a do anteny FME. Czy taki kabel będzie pasował?

 

http://allegro.pl/antena-gps-kabel-wtyk-fme-a-wtyk-smb-b-lodz-ad30-i1647710485.html

Post #2 dokładnie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem cały ten temat. Chcę się po prostu upewnić czy ten kabel który znalazłem jest odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności