Skocz do zawartości
quli

MFD nie dziala plynnie...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie navi MFD po wpisaniu celu podróży prowadzi mnie tam gdzie trzeba ale jak jade droga to aktualizacje mam co minutę albo i dłuzej, gala podana na pin 5 i 18 w 26 pinowym złączu, coś jeszcze mam podać na to zlacze???

czytam po necie i pisza ze gala ma byc tylko na 5 pinie prawda to???

pisze tez ze na 4 pin ma byc podane jakies +12???

wogóle to navi sie ustawia tzn jesli ma byc gala to wpisuje sie gdzies tam 8(gdzie to sie wpisuje) i podaje sie tez rozmiar koła prawda to???

rozmiar kola w czym sie podaje w cm czy calach???

czytałem coś ze sie vagiem coś programuje tylko co i jak???

PS: antena jest fabryczna do GPS dodam ze z niej wychodza 3 kable jeden do radia i dwa do navi jeden wpina sie wiadomo o góry nawigacji w rogu i zabezpiecza sie czarnym "czyms" a drugi wpina sie na dole nawi, mniej wiecej na środku.

z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez quli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile satelit widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem przed chwila w garazu i auto pokazuje cos takiego (nie wiem czy o to chodziło)

Number of satelites:

Available: 30

Receive: 1

 

 

to chyba by znaczyło ze widzi jedną satelitę a dostepnych jest 30, z tego co caly czas czytam po forach wynika ze w danym momencie powienien widziec 7,8 satelit.

Edytowane przez quli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bylem przed chwila w garazu i auto pokazuje cos takiego (nie wiem czy o to chodziło)

Number of satelites:

Available: 30

Receive: 1

 

sam napisales ze byles w garazu, widocznosc satelitow sprawdz gdy auto stoi na zewnatrz i antena 'widzi' niebo.

 

Gps do lokalizacji potrzebuje min 3satelitow (2D) a 4 dla odczatania wysokosci n.p.m(3D).

 

Oczywiscie czym wiecej tym lepiej, w MFD max to 12 poniewarz odbiornik GPS w niej to juz dosc stara konstrukcja i jest wlasnie 12kanalowy.

 

W Twoim przypadku stawial bym na problemy z sygnalem tacha. Czy navi dzialala wczesniej poprawnie czy wlasnie jest zalozona?

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli navi była dokładana to sprawdź co się dzieje w opcjach wewnętrznych, czyli navi w trybie "menu" > naciśnij jednocześnie 3 i 6 > naciśnij flagę, powinien się pojawić ekran z dwoma wersami, w pierwszym wpisz cyfrę 8 (gala), drugi na razie zostaw (to rozmiar kół).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik czekalem na twoja odpowiedz bo we wszystkich watkach odnosnie nawigacji jest twoja odpowiedz i w dodatku jest w wiekszosci trafna

navi swiezo zalozona;-)

wpisywalem 8 ale w drugin wierszu, w pierwszym pisze tyre... cos tam wiec wywnioskowalem ze to koło a w drugim było 43 to wpisalem 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wpisywalem 8 ale w drugin wierszu, w pierwszym pisze tyre... cos tam wiec wywnioskowalem ze to koło a w drugim było 43 to wpisalem 8

jechałeś już z tą nastawą, i jak ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlacze 26pin

4 - Klemme 15 (Stacyjka)

5 - Drehzahlfühlerausgang links (Gala)

17 - Rückfahrlichtschalter (wsteczny)

18 - Drehzahlfühlerausgang rechts (Gala)

 

(Wsteczny nie jest niezbedny - mozna pominac)

Navi i tak powinna sama sie skalibrowac po przejachaniu kilku km (oczywiscie przy dobrym sygnale GPS)

MFD2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na polu znajduje 8 satelit, jjacekkx jechalem juz z nastawieniem "8" ponad 50kilometrow i po prostu mozna by se minac zjazd na autostradzie;-)

navik wlasnie czytam watki i pisze tam o tym plusie po stacyjce, gdzie to znajde??? jest we wtyczce do radia??? bo ja podałem w 26 pinowym zlaczu gale na pin 5 i 18 i tyle, czyli musze podac jeszcze ten plus po stacyjce, a wsteczny gdzie znajde??? bo jak juz wyjme navi i bede sie bawil z kablami to bym to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje cię złącze wtykowe III, pin 4

navikodowanie7bpq7.th.jpg

navikodowanie7aqk7.th.jpg

pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W MFD należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę i ustawić impulse 8 i podać rozmiar koła(Tyre). np:Tyre dla opon 195/65 R15 - 1935

 

Od tego właśnie zależy odświeżanie mapy.

 

165/70 R14 1795

175/70 R13 1755

175/80 R14 1940

185/60 R14 1765

185/55 R15 1785

195/50 R15 1760

195/65 R15 1935

205/45 R16 1800

205/50 R17 1945

205/55 R16 1930

225/45 R17 1930

Edytowane przez Sikor65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypodpinalem wszystko jak trzeba i fakt odswiezanie jest szybsze, tyle ze ja koncze zakret na mapie go zaczynam, mijam jakis zjazd i na mapie mijam go za 10 sekund... zdaje mi sie ze to jeszcze nie jest do konca tak jak ma być.

Wiesław dzięki za kody odnosnie wielkości kół bo ja tam mialem 2136, wpisalem odpowiedni kod i jutro sprawdze czy pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże :) musisz tylko przejechać parę kilometrów żeby Navi się skalibrowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejechalem ponad 50km i wcisnalem 3 i 6 i flage i to co ustawilem odnosnie wielkosci kol 1930 zmienilo sie spowrotem na 2136.

Takie zapytanie mam odnosnie gali, czy aby na pewno gala ma byc podana na dwa piny??? bo z tego by wynikalo ze nawi caly czas mysli ze jade prosto... abs podawal by inny sygnal na pin 5 i inny na pin 18...

caly czas mam wrazenie ze nawi deczko spaznia, ale co ciekawe lektor prawidlowo przed zjazdem mnie informuje ale na ekranie jest to deczko opoźnione... moze po prostu tak ma byc?? mialem wczesniej inne auto z fabryczna nawi i wszystko bylo "na bierząco" a tutaj jest inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz cyfrę 8 - to rozmiar kół nie powinien wpływać. Normalnie tam, gdzie jest dużo ulic navi posiłkuje się zliczaniem sobie impulsów z ABS. U Ciebie non stop idzie z anteny.

 

Uwaga!

 

Gala TYLKO na 5 PIN - po podaniu na oba navi zgłupieje, tak jak to ma miejsce u Ciebie!

 

Edit - na 4 pin rzeczywiście musisz podać napięcie - najlepiej to po zapłonie.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejechalem ponad 50km i wcisnalem 3 i 6 i flage i to co ustawilem odnosnie wielkosci kol 1930 zmienilo sie spowrotem na 2136.

Takie zapytanie mam odnosnie gali, czy aby na pewno gala ma byc podana na dwa piny??? bo z tego by wynikalo ze nawi caly czas mysli ze jade prosto... abs podawal by inny sygnal na pin 5 i inny na pin 18...

caly czas mam wrazenie ze nawi deczko spaznia, ale co ciekawe lektor prawidlowo przed zjazdem mnie informuje ale na ekranie jest to deczko opoźnione... moze po prostu tak ma byc?? mialem wczesniej inne auto z fabryczna nawi i wszystko bylo "na bierząco" a tutaj jest inaczej...

 

 

Jeśli wpisałeś 1930 to nie powinno samo zmienić się na 2136 ! W czasie kalibracji Navi może zmienić co najwyżej wpisany obwód koła +,- 3 !

Wpisz jeszcze raz i zatwierdź to enterem bo inaczej ci nie zapamięta zmiany (miałem tak u siebie)

Z tego co czytałem na elektrodzie MFD cały czas czyta ruch z Gali lub ABS i tylko co kilka sek posiłkuje się GPS-em (jak wjedziesz do tunelu to zobaczysz że Navi będzie cię cały czas prowadziła) ,a jak masz nastawiony za duży rozmiar koła to będzie opóźnienie :(

Przerobiłem to u siebie :)

 

Wpisywanie obwodu koła trzeba przeprowadź podczas postoju przy wyłączonym zapłonie. Inaczej navi nie zapamięta tych ustawień i po ponownym włączeniu wróci do poprzednich. Przynajmniej moja nie zapamiętuje.

Edytowane przez Sikor65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sikor65 - on nie ma kalibracji - czytaj uważnie. Nie ma sygnału z ABS, tylko z Gali. Jak ustawił 8 a nie 46, to wymiar koła sę nie liczy. Odepnij galę z 15 pina daj 12V na 4 i będzie gadało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze czytam uważnie :) wiem że ma sygnał z Gali tak jak u mnie :) ja jak ustawię u siebie obwód koła 1935 i impulsy na 8 to jak przejadę parę kilometrów to wartość sama zmienia się na 1938, a to oznacza że Navi się kalibruje w przeciwnym razie wpisany obwód koła by się nie zmienił ( sprawdzałem to kilka razy)

Edytowane przez Sikor65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz zmienilem na 1930 i zobaczymy...

zastanawia mnie jeszcze gala podana na dwa piny, Wieslaw Ty masz galę na pinie 5 i 18??? czy tylko na jednym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, ale powtórzę:

 

gala TYLKO na pin 5

 

12V po stacyjce na pin 4

 

Podłączałem tak koledze - działa ślicznie do dziś!

 

Navi ustawiasz oczywiście tak, jak masz ustawione, czyli impulsy na 8, a rozmiar koła według tego, co Sikor65 podał.

 

Podpięcie Gali na 5 i 18 powoduje właśnie to, co u Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności