Skocz do zawartości
quli

MFD nie dziala plynnie...

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie mam podpiętą galę bo ja kupiłem adapter :

http://www.allegro.pl/item649260412_promocja_adapter_plug_play_montaz_w_10_min.html

 

podpiąłem go do Navi ustawiłem rozmiar koła i impulsy i wszystko jest ok :) zauważyłem tylko że jak ustawię rozmiar koła na 1935 to po przejechaniu paru kilometrów sam zmienia się na 1938 a to chyba oznacza że navi sama sobie to koryguje :)

Z lektury na elektrodzie dowiedziałem się że przy gali musi być podany rozmiar koła bo inaczej wychodzą szopki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem z navi wiazke kabli wazaca z 10 kilo dlatego nie kupowalem adaptera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij galę pod 5 tak jak napisał "Charakterek" i sprawdź będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież parę postów wyżej miałeś rozpiskę tylko po co jak nawet w ogóle nie spojrzałeś ... bez komentarza ;)

navikodowanie7aqk7.th.jpg

wpinasz galę zamiast sygnału ABS i już, a jak nie miałeś żadnego sygnału podane to kursor chodził tylko dzięki satelitom.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx przeczytaj co napisałem dokladnie a później miej do mnie nieuzasdnione pretensje...

wszystko podpiete bylo od poczatku(oprócz pinu 4 ktory podpialem po tym jak navik mi napisał) pisze o tym nawet w moim pierwszym poscie "gala podana na pin 5 i 18 w 26 pinowym złączu" kwestia nad ktorą sie rozwodzimy teraz to poprawne podanie gali, ale czy na pin 5 i 18 jak twierdzi navik czy tylko na pin 5 jak twierdzi Charakterek?

od poczatku podana mam galę na oba piny i nie wiem czy z jednego sie nie odpiać, moze to by rozwiazalo moj problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij. Gala tylko pod 5 - mówię montowałem tak navi i działała ślicznie. Jak podepniesz pod 5 i pod 18, to navka zgłupieje (będzie czytała sygnały dla linii poroste. Wszakże impulsy z prawego i lewego koła się różnią na łukach. Dlatego ptzy 18 pinie obcążki i pyk! Sprawę 18 pinu załatwiasz przestawiając w navce impulsy na 8. Jednak po takim przestawieniu bardzo ważne jest, by z 18 pina nie szły ŻADNE sygnały, bo wtedy navka głupieje. Sprawdziłęm to - też z kolegą dochodziliśmy do tego, ale jak mówię - podpięliśmy tylko pod pin 5 i 12V pod 4 i działa ślicznie do dziś!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi panowie ani tak ani tak...

pin 18 odpiety i różnicy nie ma, najbardziej denerwuje mnie to że wpisuje w ustawieniach wielkosci kola 1930 troche kilometrow przejade i tam automatycznie sie cos przestawia, teraz jest 2193...

podejrzewam ze sytuacja taka jak u mnie ma miejsce u wielu osób z forum ale nikt nie przywiazuje wagi do tego bo lektor kieruje poprawnie a mapa jest opóźniona, ja pewnie tez nic bym nie pisal gdyby nie to ze mialem wczesniej inne auto z fabryczna navi i tam to wszystko dzialalo plynnie. Nie mam nikogo znajomego kto ma fabrycznie zamontowana MFD bo bym sobie porównał jak jest u niego a jak jest u mnie, mozliwe że to tak ma byc a ja po prostu przyzwyczailem sie do tego co mialem w poprzednim aucie.

jest jeszcze opcja podpiecia impulsów ABS-u, wtedy mial bym wszystko jak fabryka dała, grubo sie nad tym zastanawiam, ale jesli mialo by to nie dac efektu to szkoda kopac wiazke kabli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co wydaj to 54 zł na adapter będziesz miał wtedy pewność że wszystko ok :) u mnie kursor spóźnia się co najwyżej 5-10 m i mi to nie przeszkadza co do przestawiania się obwodu koła to coś mi tu nie pasuje bo u mnie wartość zmienia się max o 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wydawac kase jak mam wszytko powpinane jak w tym kablu z alledrogo, chyba sie podejme podpiecia pod abs, z drugiej stromy szkoda roboty jak mi to moze nic nie dac...

mnie tez ten obwod kola zaskakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fabryczną MFD w aucie i nic się nie spóźnia ani nie przyspiesza, wręcz gada dokładnie w punkt, podobnie jak obraz. Podepnij pod ABS i zobacz. Bo zrobiłeś chyba już wszystko, co możliwe...Jeszcze tylko możesz zakupić na Alledrogo antenę dachową zintegrowaną z anteną GPS - koszt jej to coś koło 70 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku chyba masz racje, pozostaje mi tylko ABS, antenę na dachu mam oryginalną pod GPS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAWIGACJA MFD ver. D w Passacie B5 3BG - komunikat "NO ROUTE"

 

Bardzo często w trasie zdarza mi się że nawigacja przestaje pokazywać trasę i na wyświetlaczu w liczniku pojawia sie wspomniany wyżej napis. Czasami wtedy pomaga zatrzymanie prowadzenia i ponowny start przez co nawigacja liczy na nowo trasę. Niestety czasami zdarza się to w najgorszym momencie, np gdy jadę przez środek jakiegoś miasta i właśnie najbardziej potrzebuje wskazówek jak jechać. Ostatnio jadąc do monachium, przez prawie całe Czechy miałem wspomniany napis i nawet ponowne obliczanie nic nie dawało bo po napisie CALC na wyświetlaczu od razu sie pokazywał NO ROUTE, Dodam że liczenie trasy wtedy trwało baaardzo długo. Co może być przyczyną takiego zachowania nawigacji??? Może problem z błędami mapek, może źle nagrane czy coś??? Laser w nawigacji czyściłem kilka razy i to wykluczam, co do anteny GPS to też wątpie gdyż nawigacja na bierząco pokazuje na mapie moją pozycje lecz po prostu nie pokazuje drogi gdzie jechać... Czy to mogą być rónież te ustawienia o których tutaj piszecie??? Może Nawi się gubi gdyż widzi mnie np kilkanaście metrów z boku ulicy albo coś??? Jak wspomniałem strzałka na mapce (czyli samochód) jest widoczna, ale może jednak jest o kilka/kilkanaście metrów w złym miejscu... Co do kostki ISO i pinu z GALI, mam go odpięty gdyż jak kiedyś tu na forum przeczytałem, jest to jedyna możliwość oglądania TV/DVD w trakcie jazdy. Navi mam fabryczną a pod złącze 26 PIN mam podłączoną fabryczną wtyczke która szła m. in. do zdemontowanej przeze mnie centralki do Nokii, do tej kostki podłączyłem także (równolegle pod sygnały CAN) adapter odtwarzacza DVD, w celu możliwości sterowania nim z poziomu NAVI. Co do ustawień jakie mam wpisane to:

Obwód opon: 1950

Impulsy na obrót: 45

 

Czytając wyższe posty wnioskuje że musze te ustawienia zmienić na 1930 oraz 8, jako że mam oponki 225/45/17, ale czy to mogła być przyczyna??? Dzisiaj znó ruszam w trasę do Monachium i będe miał okazje sprawdzić czy znów mi się pokaże ten napis, ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was miał podobny przypadek i co wtedy zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy mam podobny problem z moją Navi mfd wersja D, kupiłem ją na allegro i podłaczałem w znajomym serwisie audio, widzi zawsze 7-8 satelit, ale niestety odświezanie jest tragiczne, wygląda jak pokaz slajdów, lektor prawie wogóle nie gada w trakcie o zakretach itp, a szczerze mówiąc nie mam bladego pojecia o podłączaniu tegu ustrojstwa gala itp, możecie jakoś pomóc albo skierować mnie do jakiegoś warsztaciuku w warszawie gdzie mogli by mi pomóc ?

Autko VW Passat b5fl z 2002 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drodzy koledzy mam podobny problem z moją Navi mfd wersja D, kupiłem ją na allegro i podłaczałem w znajomym serwisie audio, widzi zawsze 7-8 satelit, ale niestety odświezanie jest tragiczne, wygląda jak pokaz slajdów, lektor prawie wogóle nie gada w trakcie o zakretach itp, a szczerze mówiąc nie mam bladego pojecia o podłączaniu tegu ustrojstwa gala itp, możecie jakoś pomóc albo skierować mnie do jakiegoś warsztaciuku w warszawie gdzie mogli by mi pomóc ?

Autko VW Passat b5fl z 2002 r

 

Poszło PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę sobie poradzić z moją navi MFD ver.D. Oryginalnie miałem gamme 5 i CD, w to miejsce zamontowałem navi. Kostki iso podpiąłem do radia a na czarną kostką, podałem +12V po zapłonie na pin 4. Galę podłączyłem do pin 5. I wsteczny do pin 17. Sprawdzałem podłączenie już trzy razy i wygląda że jest wszystko dobrze. Radio działa, zmieni arka mp3 też, tylko navi bardzo dziwnie mnie prowadzi. Aktualizuje się co kilkaset metrów, pozycja na mapie czasami jest oddalona o kilka ulic obok, lub zostaje z tyłu. Po wprowadzaniu celu oblicza trasę, pokazuje ją na mapie ale już nie prowadzi. Na fisie nam napis DES i strzałki które ciągle się zmieniają oraz napis OFF MAP, i jeszcze na fisie pojawiają się kilometry które się zmniejszają. Zmieniłem też kodowanie na 00001, ustawienia koła i ilość impulsów również. I bez żadnych rezultatów. Satelity widzi i odbiera od 5 do 8. Jest też jeden błąd który ciągle powraca: 65535 - U48023 Wewnętrzny moduł sterujący – błąd sumy kontrolnej pamięci. Nigdzie nie mogę nic znaleźć na temat tego błędu dotyczącego navi. Dodam że navi kupiona na allegro z polskim menu. Co jeszcze można sprawdzić, bo ja już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam Darek

 

 

Witam, problemem było to że, kabel od gali puściłem razem z przewodem zasilającym i przewodem od biegu wstecznego w jednej wiązce. Gdzieś na jakimś forum przeczytałem że sygnał gala jest, bardzo czuły na wszelkiego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne i dla tego czasami navi nie działa nam jak powinna. Więc gale puściłem osobno (zwykły mostek), załatwiło to mój problem. Po przejechaniu ok 200 metrów navi sama się dostroiła i błąd też znikł.

Pozdrawiam Darek

Edytowane przez darecki11
navi już sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a wiecie gdzie moge kupic gdzies przez internet wtyczki do nawi MFD ( te 26 pinowa i ta okragla ) zeby podpiac wszystko tak jak nalezy. Byłem w serwisie VW i sprzedawca powiedzial ze nie moze znalesc nic takiego :)

I co musze miec zeby podpiac sie pod ABS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno potrzebujesz taki adapter do podłączenia:

http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw-audi-mfd-navi-plus-mp3-ipod-i1335947500.html

A tą okrągłą wtyczkę podpinasz w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Jest to wejście AUX.Na przykład taki kabelek pozwoli Tobie na podłączenie DVD, CD.

http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw-audi-mfd-navi-plus-mp3-ipod-i1335947500.html

Trudno cokolwiek doradzić, nie podałeś wersji navi jaką chcesz podłączyć jest tego trochę. Na allegro znajdziesz prawie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) załozyłem navi mfd i teraz moje pytanie o jakim adapterze mowicie zeby podpiac gala ? czy jesli antena jest nie oryginalna tylko uniwersalna do navi to tez musze podpiac sygnał gala i gdzie miałbym to podłaczyc , wiem ze pod abs ale cos bardziej dokladnie mogłby mi ktos to wytłumaczyc :D Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam świeżo zalożoną navi MFD i problem polega na tym, że działa z opóźnieniem (problem nie raz poruszany) ale oprócz tego nie moge ustawic tego obwodu kola oraz impulsu. Tzn mam ustawiony jak nalezy (obwód 1930 impuls na 8) ale po przejechaniu ok 10 km navi dalej dziala jakby tylko lapala sygnal z samej anteny a nie z dodatkowo parametrow samochodu GALA.

 

Jak podpiolem wszystkie wtyczki do MFD po wprowadzeniu KODu moglem ustawic ten Obwód i impuls ale jak proboje teraz sprawdzic to nie moge tego zrobic robie to na wlaczonym navi tak jak trzeba.

Wtyczke dorobilem z tasmy komputerowej IDE. Na 4 pin 12V z ISO, na 5 pin GALE nie mam jej podpietej do ISO tylko do tej wtyczki od navi na 5pinie.

 

Co moze byc przyczyna ze nawi nie pokazuje aktualenj pozycji tylko z opoznieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności