Skocz do zawartości
Fasola

Jakie ET do felgi 17

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego, nie bardzo chcesz kupować w tym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie z powodu spalania, ale tez tego że nie poruszam się jedynie po drogach asfaltowych, ale także po różnych gruntowych. I nie jestem zdecydowany na te 17" Sam nie wiem co robic.

 

Czy ja dobrze rozumiem. Jak kupie opony w rozmiarze 215/55 17 to się nic nie stanie jeżeli dedykowane przez VW do passata B6 są 235/45?

Edytowane przez Cabal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
215/50/17

 

Ale nic się nie stanie? W sensie przyczepność będę miał taką samą jak w 215/55/16. Komfort podobny, spalanie nie wzrośnie. Policja czy ktotamkolwiek sie nie przyczepi ze dedykowane to 235/45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja się przyczepi do łysych. Gorzej, jak byś spowodował katastrofę drogową i ktoś by dochodził swoich praw, a rzeczoznawca by dowiódł, że auto nie było na dedykowanym rozmiarze... Pamiętaj też, o porównaniu z kalkulatorem opon. Rozmiary można zmieniać, ale pod warunkiem nieprzekraczania określonej różnicy w %,od rozmiaru dedykowanego. Mało jeżdżę kombiakiem, głównie sedanem na dedykowanych. Ogólnie dobrze i do kombiaka zamierzam kupić to co jest, czyli 215/50/17. Oba auta spalają w zasadzie tak samo, nie zwracam na to specjalnej uwagi. Oba ciągną jak wszystkie - od korka w dół:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latam już drugi sezon na 5x112 6,5JX17 ET39 opona 205/50/17 i wygląda o tak...:)20160326_180057.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jednak dokonałem zamiany na felgi 17" z Tiguana rozmiar 7Jx17H2 ET43. Na to 215/50R17 95W Goodyeary z małym zonkiem. Zdążyłem kupić tylko 2 szt (w innym miejscu niż zamiana felg), a 2 musiały zostać (wulkanizator gdzie dokonywaliśmy zamiany felg nie miał 17 takich jakie potrzebowałem) z Tiguana 235/55/17. Jakie to krowy ledwo się zmieściły w moje nadkole i tak lekko ocierają o jakąś wypustę z chlapaczy i deczko opona się grzeje na swojej wysokości od strony wewnętrznej samochodu. Dobrze że jutro jadę po kolejne 2 szt, ale aż 70km, obym dojechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić felgi w roz 5X112 ,7,5JX17 H2 ET30 i oponami 225/45-17 .

czy będą pasowały do mojego Passata b 6 ?

 

Proszę o szybką odpowiedż bo zaraz aukcja się kończy.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Chcę kupić felgi w roz 5X112 ,7,5JX17 H2 ET30 i oponami 225/45-17 .

czy będą pasowały do mojego Passata b 6 ?

 

Proszę o szybką odpowiedż bo zaraz aukcja się kończy.

 

Pozdro

 

ET może być zbyt małe i nie wiem czy nie będzie Ci ocierać tył przy pełnym załadunku, poza tym opona zbyć cienka, katalogowo 235/45/17 więc będzie się gubić w dużym nadkolu. Ja bym poszukał coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja już nie wiem bo w internecie sprzedają z et 30 do passata b6.

 

http://felgi-niemieckie.pl/felgi-aluminiowe-Volkswagen/Passat/3C--Variant-1786/17?s_et%5B%5D=30&s_zima=

 

W internecie wepchną Ci wszystko żeby tylko zarobić.

 

Fabryka daje dla 17" na lato:

7,5J17H2 ET 47 dla opon 235/45R17

 

Ewentualnie na zimę:

6,5J17H2 ET 42

6,5J17H2 ET 39

 

oba rozmiary felg dla opon 205/50R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja już nie wiem bo w internecie sprzedają z et 30 do passata b6.

 

No przykre to, ale Kolega elmiko na rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby założył do nie dystanse ?

Bo rozumiem że będą za głęboko schowane w nadkole ?

Czy dobrze rozumuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Kolego, im mniejsze ET tym bardziej koła wystają na zewnątrz. Poszukaj w googlach jak się wyznacza ET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę że lipa :(

 

Może poradzicie mi w jakim przedziale mam szukać to ET aby to dobrze wyglądało na felgach 17-kach ?

Pytam bo nie mam pojęcia

Tak się napaliłem na te fele bo mi się podobają.

 

http://allegro.pl/touran-a4-a6-b5-b6-5x112-et30-225-45-17-brock-i5770389252.html#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może poradzicie mi w jakim przedziale mam szukać to ET aby to dobrze wyglądało na felgach 17-kach ?

 

4 posty wyżej... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 205/50 R17 na ET35 na feldze 7.5 calowej . Lekki naciąg smyra me oko i jest ładnie.

Oczywiście nic nie obciera nawet z dwoma rowerami zaczepionymi o hak i bagażami na wyjazd ...

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 posty wyżej... :wmorde

 

Gdybym chciał sobie założyć takie jak książka pisze to nie prosił bym o pomoc ani zadawał pytania,Po prostu z tych co szukam to żadne mi się nie podobają.

Jakby żaden nie używał pierścieni ani dystansów. !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest nazwa tych felg lub numer seryjny.

felga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

3AA601025L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności