Skocz do zawartości
Gość Tomkyf

Zmiana charakterystyki DSG? Da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Marek to mnie zagiąłeś.... Aligator zrobił mi porządek z D.... ale nie pomyslalem o S... często go używam w górach, ale przydałoby się żeby nie kręcił aż do 3 tyś

 

 

Też był zaskoczony moją prośbą (chyba byłem pierwszy). Ale tu pełen szacun dla niego - zrobił to naprawdę dobrze.

 

Przy okazji - próbowałem zrobić to w Łodzi lub okolicach. Tuningowcy albo nie wiedzieli o co mi chodzi, albo było na zasadzie spróbujemy. A ja nie chciałem, żeby uczyli się na moim aucie. Trochę dziwne mi się wydaje, że nie mieli wcześniej zapytań o tuning DSG. W każdym razie nie żałuję tej wycieczki do Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i brawo Ty !

 

teraz ja się wybiore przy okazji.... żeby mi Ske podkręcił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś podpowie jak się podpina żeby zgrać/wgrać nowy soft? przez obd czy tez dobiera sie do sterownika skrzyni na stole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie z kabla gdy bylem na poprawce drugi raz. Ale powiem Ci ze pierwszy raz gdy bylem u niego (wtedy bardzo agresywny tryb mi wlaczyl w dsg),

To wyjmowal obudowe filtra powietrza.

 

Czemu cos tam grzebał ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też najpierw coś wyjął, potem włożył i dopiero coś zaczął grzebać w komputerze. Ciekawe dlaczego?

Jak byś był u niego zapytaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pytałem :) nie chciał powiedzieć.

 

a potem na poprawce juz z kabla to robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wgrać soft ,wiecie na forum OCP ,kolega mój sam robi takie rzeczy i u siebie też zrobił bo jazda na D go wkurzała ,teraz po nowym sofcie (do ściągnięcia np. ze str. skody) wgrał programem ODIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak soft do sciagniecia ze strony Skody ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ze skody tak mi powiedział ,że stamtąd ściągał ,ale nie wiem co i jak

to kolegi wątek i tam szukajcie odpowiedzi friends.gif

http://www.getriebe-forum....php?f=18&t=544

 

trzeba mieć głowicę VAS 5054 i do tego program ODIS w wersji Engeenering

i tam po prostu się łączysz ze sterownikiem DSG i wgrywasz nowy soft

 

kolega to krzynol

Edytowane przez sebastian7905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taką przypadłość że auto mi się ślizga na 2 biegu, jak mi się uda to nagram

obroty tak trzymają się 1200 podskoczą 1400 potem troche opadną a prędkość auta wzrasta

często rusza z 2 biegu ! dlaczego ?

miałem robioną skrzynie nowe sprzęgła

a jakie oprogramowanie powinno być (kod model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rusza z dwójki czesto to zrob reset...... na wyłączonym zapłonie nacisnij pedał gazu prawie do konca (nie do podłogi czyli nie do kickdowna), i tak trzymaj wciśnięty, włącz zapłon nie puszczając gazu i trzymaj jeszcze 10 sekund pedał wciśnięty. dla pewnosci 15.

 

zwolnij pedał gazu.

 

Wyłącz zapłon.

 

i już normalnie odpal auto i się bujnij.... wróci Ci 1 bieg.

 

Ale co z resztą... sam obadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrócę do pytania, mnie najbardziej irytuje jak skrzynia przy bardzo spokojnej jeździe wymusza prędkości obr. silnika pomiędzy 1100 a 1300 obr/min. Moim zdaniem przyspiesza to zużywanie sprzęgieł i dwumasy. W octavii 2,0 tdi dsg6, z tuningiem silnika zleciłem przeprogramowanie skrzyni. Moim życzeniem było by nie spadały obroty poniżej silnika 1300 podczas jazdy. Po tej modyfikacji auto na D jeździ o wiele żwawiej i reakcja na gaz jest niemal, że natychmiastowa.

 

Zmiana charakterystyki DSG? Da się? moim zdaniem to nawet trzeba, szkoda, że tak mało o tym w sieci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile silnik nie jest obciążony tylko się toczy na tych 1300-1700 obr to nic mu się nie stanie. Gorzej gdy dasz mu na takich obrotach "w palnik" - wtedy dochodzi do drgań w układzie korbo-tłokowym i żegnajcie panewki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak się da więcej gazu to i tak zaraz zdejmie bieg albo 2 w dół tak mam i tak na pewno wszystkie dsg maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma nawet multitronic czy inny tiptronic - jak jest w trybie małego obciążenia wbija wysokie przełożenie (w A6 2.0 TDI mtronic ~1200 obr). Ale każde dotknięcie gazu zmienia ten stan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super tylko co zrobić na ograniczeniu prędkości. Jak gazu dodać nie możesz a ten debil trzyma 1200 obrotów nawet jak jest lekko pod górkę....

Ja przy tuningu zaordynowalem 1400 obr jako minimalną wartość przy której skrzynia ma zredukować i spokój. Pali trochę więcej ale nie martwię się już tak o stan silnika i dwumasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to jedyne rozwiązanie. Tak czy inaczej, zawsze możesz trafić na taką prędkość, że będziesz na granicy tych obrotów - idealnych układów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytani do posiadaczy skrzyni DQ 250, przy jakich obrotach wam zrzuca z 3 na 2? Powiem ze ja mam 1000, 900, reszta od 6 do 3 jest 1300. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poda ktoś namiar na tego aligatora z Katowic od dsg? Ten cały tryb d jest do duuuup.... Zresztą s też, kręci na obrotomierzu jak głupi. Tak przy okazji to w bmw 8 biegowych tryb d chodzi identycznie zamulasto. Przy spokojnej jeździe zmienia biegi między 1200, a 1400 obrotów. Wielka oszczędność paliwa, a silnik z ramy wyskakuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam panowie pytanie gdyz mnie to nurtuje,przy jakich obrotach wam zrzuca z 3 na 2? Powiem ze ja mam 1000, 900, reszta od 6 do 3 jest 1300obr/min.  Mysle ze gdyby bylo wiecej 2 bez stuku by wchodzila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności