Skocz do zawartości
Gość Tomkyf

Zmiana charakterystyki DSG? Da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie jeszcze jednego położenia (E)

E - economic z charakterystyką taka jaka teraz jest na D

D - złoty środek wspminany wcześniej

S - full performance - czyli tak jak jest

 

D jest złotym środkiem bo się adoptuje do stylu jazdy. Nie kumem jak niektórzy mogli tego nie zauważyć?

 

Ja mam tak, że na codzień jeżdżę sobie spokojnie i mi się D adoptuje do takiego co tu wiele gadać dziadkowego stylu jazdy i po prostu jeżdżę trochę mułem takim hehe :) Ale naprawdę jak się przyzwyczaisz to bardzo dobrze się jeździ, skrznia po prostu przy każdej okazji wrzuci Ci 6 i będzie troszkę ospała ale bez przesady jak masz 170 km to nie ma z tym problemu. Natomiast jak jest jakaś trasa i go zaczynam porządnie deptać to po pewnym czasie robi się taka rakieta że dosłownie musniesz pedał gazu i natychmiast redukuje bieg. W ogóle S nie używam w ogóle bo wtedy ciągnie do końca obrotów (spalanie!). Mam też te manetki przy kierownicy ale tak jak inni pisali tego się nie używa prawie wcale.

 

Morał taki że jak dobrze wyczujesz to D to też zrobisz z autem co będziesz chciał i będziesz zadowolony.

 

Problem tylko jak chcesz żeby ktoś się przejechał i zobaczył jak auto chodzi po takiej dłuższej spokojnej jeździe :D ale to się przecież prawie w ogóle nie zdarza, trzeba wtedy na S go dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja tylko mam zapięte D, z łopatek i S nie korzystam bo DSG szybko się uczy stylu jazdy, sam się nauczyłem pedałem gazu wbijać wyższy bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ja z kolei rzadko D używam i też jest fajnie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby dsg się adaptowalo. Ja po prostu nauczyłem się jak naciksac gaz żeby jechać jak dziadek albo w miarę zwawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na początku posiadania DSG rozmawiałem z mechanikami w różnych serwisach a także z ludźmi którzy zajmuja się automatami,

i padło pytanie dlaczego DSG skoro jest takie super, nie nie jest uzywane w sportach, odpowiedź padła że owszem jest używane ale wtedy jest dokładane dodatkowe bardzo wydajne chłodzenie skrzyni. Kiedyś bardzo się spieszyłem na naszych polskich drogach, wiec tryb S i ogień, po około 20-30 minutach musiałem się zatrzymać i zaparkować auto, no i klops. wogóle mozna było sobie wahlować wajhą w skrzyni jak się chciało. zero reakcji. Po podniesieniu maski powód był szybko znany, Silnik w porównaniu ze skrzynią był zimny. Cud ze nie wywaliło gdzieś oleju. Po odstaniu kolejnych 20 minut i odstygnięciu, skrzynia zaczęła reagować i działać normalnie.

 

Gdy udałem się do kumatego z DSG gościa potwierdził ze zagotowałem skrzynie, na moje szczęście obyło się wtedy bez strat, a tylko dlatego że nie zgasiłem silnika tylko dałem skrzyni się wystudzić w trybie D (czyli z cisnieniem oleju).

Od tego czasu (po drodze mialem wymienioną skrzynie ale z innego powodu, co już pisałem na forum) nauczyłem się naprawdę pilnować skrzyni i jej traktowania.

 

Oficjalnie nikt Ci w serwisie nie przyzna ze nie wolno non stop jeździć na S, ale jak zaczniesz drążyć temat, to Ci powiedzą że S to jest tylko do zabawy i dłuższe używanie skraca zywotność skrzyni.

 

 

Admina prosze o przeniesienie postów do wątku o DSG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy ktoś z Forumowiczów robił już może modyfikację programu w DSG? Powód ten sam, co powyżej - idiotyczna charakterystyka programu, który na siłę wbija najwyższe przełożenia i niechętnie redukuje biegi - mordując dwumas.

Ktoś może polecić jakąś firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przy wirusie często też zmieniają program skrzyni, ale głównie po to żeby jeszcze skrócić czasy zmiany przełożeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje to, żeby w trybie D skrzynia utrzymywała wyższe obroty. Jazda z obrotami silnika rzędu 1100-1400 to kompletne nieporozumienie. Idealny sposób, żeby zamęczyć auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazda z obrotami silnika rzędu 1100-1400 to kompletne nieporozumienie. Idealny sposób, żeby zamęczyć auto.
Nic bardziej mylnego. Jeśli jedziesz malutkim gazem to nic nie męczysz. Tak naprawdę męczenie jest w przypadku kiedy z takich niskich obrotów zaczniesz butować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazda z obrotami silnika rzędu 1100-1400 to kompletne nieporozumienie

 

Za wolno jeździsz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Twoja odpowiedź to sugestia, czy kpina? Potrafisz coś doradzić, czy nie? Bo jeżdżąc po mieście na szóstym biegu, przy prędkości 60 kmh (fotoradary nie łapią przy takiej) trzeba ręcznie zmieniać biegi. Skrzyni nie zmusisz w żaden sposób, żeby zredukowała bieg przy przyspieszaniu.

mkpol, śmiem twierdzić, że kompletnie nie masz racji. Nie wiem czy wiesz co to są przeciążenia na wale korbowym i na dwumasie. Ale domyślam się, że doskonale wiesz. I jeśli słychać jak silnik buczy przy niskich obrotach, to zdecydowanie przy ręcznej skrzyni redukujesz bieg. Tutaj - jesteś bezradny. W tych kategoriach rozpatruję problem charakterystyki dsg. Czyli nie jest dla mnie rozwiązaniem szybsza jazda, tylko inna charakterystyka skrzyni - i wracamy do mojego pierwszego pytania. Ktoś coś wie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Edit: i proszę, nie róbcie sobie żartów. Bez sensu taka dyskusja. Poważnie się pytam przecież. No przecież to jakaś bzdura żeby skrzynia nie umiała w mieście biegu dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak za mocno wcisnę gaz to redukuje. Nie da się cisnąć gazu bez automatycznej redukcji.

Naprawdę delikatnie trzeba operować gazem, żeby odbyło się bez zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na szóstym biegu, przy prędkości 60 kmh
jaki masz silnik i ile koni? IMO nie ma takiej możliwości, żeby przy 60 wrzucił ci szósty bieg. Może wykonaj nastawy początkowe skrzyni.
Skrzyni nie zmusisz w żaden sposób, żeby zredukowała bieg przy przyspieszaniu
Oczywiście że tak. Deptasz do końca i puszczasz, powinien ci zredukować.
I jeśli słychać jak silnik buczy przy niskich obrotach, to zdecydowanie przy ręcznej skrzyni redukujesz bieg. Tutaj - jesteś bezradny
Bynajmniej, można nauczyć skrzynię żeby redukowała szybciej i przy wyższych obrotach. Trzeba tylko być konsekwentnym. Wystarczy jak od 0 do 60 będziesz zawsze rozpędzał auto z pedałem w podłodze (po zagrzaniu oczywiście) zobaczysz że po kilku dniach takiej jazdy skrzynia przestanie zamulać.
przeciążenia na wale korbowym i na dwumasie. Ale domyślam się, że doskonale wiesz.
Dlatego właśnie napisałem że nie szkodzi mu płynna jazda tylko rozpędzanie auta od 1200-1400 obrotów. Jedyny problem jaki zauważyłem to DSG słabo radzi sobie pod górkę, tu rzeczywiście przydałoby się żeby szybciej redukowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego problemu nie zauważyłem, może dlatego że nie toczę się, dlatego też napisałem że jeździsz za wolno (chyba przy 90km/h u mnie jest już koło 2 tys. obr. na 6 biegu, przy 170 na pewno jest 3200). No a co do redukcji to u mnie redukuje gdy wcisnę nawet do połowy (dam szybki sygnał, że chcę przyspieszyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mnie ciekawi, czy ma tutaj znaczenie typ silnika. Mój silnik to 140KM CBAB. Powiem tak. Wystarczy się rozpędzić na chwilę do jakichś 65-67 (powiedzmy że przypadkiem) i następnie zwolnić do zamierzonej prędkości 60. I już zostanie 6. bieg. Wtedy spokojne przyspieszanie powoduje wibracje dwumasu, co jest logiczne nawet. Natomiast mocniejsze dodanie gazu, to redukcja o trzy biegi. Ni w pięć ni w dziewięć dobiera te biegi. Pod górkę to już w ogóle nie ma co mówić. Faktycznie nie chce redukować biegów pod wzniesienie.

A te nastawy podstawowe to spowodują że skrzynia nauczy się raz? W ogóle sama teoria żeby ruszać tak ostro spod świateł, już mi się nie podoba. Jednak regularna wymiana dwumasu razem z olejem w skrzyni, będzie tańsza niż wymiana sprzęgła ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy się rozpędzić na chwilę do jakichś 65-67 (powiedzmy że przypadkiem) i następnie zwolnić do zamierzonej prędkości 60.
Nie ma opcji. Jak tylko muśniesz gaz to ci zredukuje do 5. Ja mam silnik 140 km i przy 60 na 5 biegu mam 1200 obr/min
W ogóle sama teoria żeby ruszać tak ostro spod świateł, już mi się nie podoba.
Nie musisz ruszać ostro ważne żebyś deptał gaz do podłogi. Poza tym przez kilka dni nie zniszczysz sprzęgieł, bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Jeśli zrobię te nastawy skrzyni, a później faktycznie kilka dni bardziej dynamicznej jazdy, to powinna się nauczyć normalnie wybierać biegi. W tej chwili nie chce mi w mieście redukować do 5. biegu. Buczy silnik i dwumas, ale skrzynia uparcie trzyma najwyższy bieg. Może się faktycznie złych manier nauczyła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nastawy początkowe robi się po grzebaniu w skrzyni, typu wymiana mechatroniki. Zadzwoń dla pewności do serwisu czy to przypadkiem nie zaszkodzi, choć raczej nie powinno. Dowiedz się czy nie było jakiejś aktualizacji softu dla twojej wersji. Sporo kłopotów z DSG opisywanych na forum kończyło się właśnie aktualizacją softu.

Kilka dni deptania powinno pomóc i bez grzebania w skrzyni. Tylko pamiętaj, że pedał max do podłogi :) A jeszcze z ciekawości jakie masz obroty przy 60 na 6 biegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tam nie siedzi DSG w ogóle, tylko Tiptronic? Jakie to jest auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciagle uważam że skrzynia DSG jest wyuczalna,

u mnie jest tak nauczony że jak jeżdze to 6 biegu nie wrzuci poniżej 80 km/h

natomiast wystarczy że zona pojeździ tydzień i wtedy znów przy 74-75 zaczyna pakowac 6 bieg,

wszystko kwestia stylu jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności