Skocz do zawartości
Gość Tomkyf

Zmiana charakterystyki DSG? Da się?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kamera napisał:

ponawiam panowie pytanie gdyz mnie to nurtuje,przy jakich obrotach wam zrzuca z 3 na 2? Powiem ze ja mam 1000, 900, reszta od 6 do 3 jest 1300obr/min.  Mysle ze gdyby bylo wiecej 2 bez stuku by wchodzila.

Potrafi przy takich obrotach zrzucać bieg na niższy, nie masz się czym przejmować. Dsg nie jest idealne. Ta skrzynia czasem głupieje i potrafi zirytować. Jedynie co jej wychodzi mistrzowsko to zmiana biegu i tyle. Przetestuj sobie jadać z górki i puść gaz. Czasem skrzynia redukuje biegi żeby hamować silnikiem, a czasem trzyma na wysokim biegu i nie reaguje. To samo pod górkę. Czuć, że trzeba zredukować bo delikatnie zaczyna zmulać silnik, a ta uparcie ciągnie na tym samym biegu. Dobrze, że są te manetki przy kierownicy. A co do stukania to nie ma prawa nic stukać. Jedynie co zdarza jej sie szarpnać czasem. Pozdro, ach te nasze paski ?

Edytowane przez Kingpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2018 o 01:51, Kingpin napisał:

Potrafi przy takich obrotach zrzucać bieg na niższy, nie masz się czym przejmować. Dsg nie jest idealne. Ta skrzynia czasem głupieje i potrafi zirytować. Jedynie co jej wychodzi mistrzowsko to zmiana biegu i tyle. Przetestuj sobie jadać z górki i puść gaz. Czasem skrzynia redukuje biegi żeby hamować silnikiem, a czasem trzyma na wysokim biegu i nie reaguje. To samo pod górkę. Czuć, że trzeba zredukować bo delikatnie zaczyna zmulać silnik, a ta uparcie ciągnie na tym samym biegu. Dobrze, że są te manetki przy kierownicy. A co do stukania to nie ma prawa nic stukać. Jedynie co zdarza jej sie szarpnać czasem. Pozdro, ach te nasze paski ?

Wykonałem parę jazd z górki w trybie D. Dwójka załączona obroty rosną bo stroma, tak 1800 i zmiana na 3, dalej to samo na 4 to akurat myslę ze jest ok. Pod gorke ma trochę gorzej, wcześniej szybciej te biegi redukowala. 

Następne jadąc na tempomacie (ręczna zmiana biegów)60 Km/h wbijam 6 kiedyś tego nie było.

Ręczna zmiana biegów w gore działa bez zarzutu, natomiast w dol jest tak:

Mając wbita 4 gaz ten sam wrzucam 3 obroty wzrastają(wysprzęglenie )trójka zaskakuje.

Teraz inaczej, jadę na 4 puszczam gaz wbijam 3 obroty spadają do 800 po czym wskakuje 3.

Za miesiac wroce z Nl to wymienie dwumas bo od dwuch lat sie odzywa choc watpie czy to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wgraniu nowego programu do skrzyni, wykonanie adaptacji dsg przez vcds spowoduje usunięcie lub zresetowanie ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, CompSport Łodz odpisał Mi że koszt takiej zmiany to 1000zł. Czy ktoś zna lepsza opcję w sensie kosztów? W grę wchodzi cała Polska...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip silnika i poprawa DSG... 3miasto...okolo1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam człowieka co za program z hamownia w 2.0tdi cffb z zmiana charakterystyki dsg bierze 1tys na priv moge dac namiar. Podlasie

Za same dsg myślę weźmie połowę tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są goście w Rumii, VAG performance . 650 zł za zmiane charakterystyki DSG. Maja mnóstwo klientow z grupy VAG i znaja temat na wylot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG Performance Pomorze.... jest jeden gość... Piotrek :)

Zmiana w DQ200 DQ250 DQ381 DQ500

Cena zależy od skrzyni i modelu fury.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co ma model auta do ceny? Modele na "a" drożej, a modele na "s" najtaniej? :D

Taki offtop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 ta sama skrzynia może mieć w różnych autach różne oprogramowanie i niekoniecznie w każdym da się na 100% zmienić soft po OBD. Różnie mogą choćby z tego wynikać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, kwestia rocznika itp to rozumiem.

Tak tylko napisałem jako OT, bo się skojarzyło ze stawkami za tę samą robotę w zależności od znaczka na masce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

jest ktoś godny polecenia w Wielkopolsce do zmiany softu skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pokrewne do tematu  ,czy ktoś może korzystał z interface Dsg mini reader , lub chiński Kess v2 do odczytu danych ze sterownika dsg ?

Pytanie moje czy czyta dsg dq250 ,ale sterownik o oznaczeniu 0D9 ?  ew. czy coś innego nie za miliony monet przeczyta ten sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2021 o 13:56, mkpol napisał:

@radekrp90 ta sama skrzynia może mieć w różnych autach różne oprogramowanie i niekoniecznie w każdym da się na 100% zmienić soft po OBD. Różnie mogą choćby z tego wynikać. 

Racja. Chłopaki z Gdańska (Mrmotorsport) musieli wpinać się pod skrzynie. Ale robota wykonana profesjonalnie Polecam. Różnica ogromna i nawet auto mniej pali :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie się pojawił dziwny temat - passat b8, 1.8 ze skrzynią DQ200- jakieś 3 tygodnie temu wpięcie przez sterownik przy skrzyni (przez obd nie idzie) i modyfikacja zakresu zmiany biegów. Dzisiaj chcielismy zrobic poprawkę i zonk - nie można się połączyć ze sterownikiem przy skrzyni - czy to może mieć związek z tym resetem o którym są informacje w sieci (przytrzymanie pedału gazu przez 20-30 sek...) przez gniazdo OBD nie ma możliwości modyfikacji, a przez sterownik przy skrzyni ( po tym resecie) nie chce sie interfejs połączyć - macie jakieś rady na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności