Skocz do zawartości
jojo

DSG auto przechodzi w tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dobre wieści dla osób mających podobny problem jak mój. Otóż po kilkukrotnych wizytach w różnych warsztatach, sam zreperowałem samochód ;) Problem tkwił w komputerze, który to został zamątowany dokładnie pod połączeniem plastików pod wycieraczkami. Po większych opadach po prostu dostawała się tam woda, stad passat nie chciał odpalać lub włączał się tryb awaryjny w czasie jazdy. Wystarczyło wysuszyć komputer, połączenia plastikow uszczelniłem sylikonem i od tamtej pory (odpukać) śmigam bez problemu. Pozdrawiam i dziękuję za różne podpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam dziwaczny problem skrzynia dsg przestaje działać po ostrzejszym hamowaniu, wtedy miga PRNDS, włącza się żółta kontrolka przekreślonego hamulca i auto nie jedzie. Po wyłączeniu i włączeniu silnika problem znika do następnego mocniejszego hamowania. Przy spokojnej jeździe delikatnie hamując jest wszystko ok, skrzynia nie szarpie i dobrze zmienia biegi. Błędy to:

00292 - Wartość ciśnienia zasilania energią hydrauliczną 002 - dolna wartość skrajna przekroczona - sporadycznie

18115 - Zakłócenia w jednostce Mechatronik P1707-004 Sporadyczny.

 

Macie koledzy jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie / Panie mam podobny problem w swoim aucie. Tzn któregoś pięknego wieczoru wracając do domciu zobaczyłem i poczułem mrugające PRNDS i błąd hamulca postojowego. Po "restarcie" auta problem znika, kilkaset metrów i znów ... Problem nasilał się z dnia na dzień :(

Czytając co nieco, sprawdzając VASem postawiłem na mechatronikę - błąd czujników G195 G196, adaptacja nie pomaga. Znalazłem coś używanego w zamian - na pewno od innego auta - nr sterownika ten sam. Po wymianie / przełożeniu mam takowy efekt: na zimnym wrzuca bieg, gdy obroty są powyżej 900 /m , po nagrzaniu gdy obroty spadają do ok 600 skrzynia próbuje wrzucić bieg lecz jej to "nie idzie" i szarpie nie ruszając ;) Po dodaniu gazu bieg wchodzi, skrzynia dalej szarpie a jak już załapie auto jedzie do ok 1500 rpm i przechodzi w tryb awaryjny.

Stawiam na niedopasowany soft. Adaptacja niemożliwa do wykonania - auto nie jeździ. Obecnie mam błąd nieprawidłowego przełączania biegów / mechanicznego rozłączenia oraz błędnej adaptacji.

 

Drążę temat już z miesiąc czasu - może Wy będziecie w stanie coś pomóc? Teo-motors zostawiam na koniec ;)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc. mam podobny problem ale nie identyczny . mianowicie moj pasat po stracie (odpaleniu silnika ) kiedy chce wrzucic wsteczny niezalacza go tylko pokazuje recznego blad i przechodzi w tryb awaryjny,i juz koniec, wszytsko miga i niemozna juz jechac,niewchodzi zaden bieg, po wylaczeniu silnik i stracie odnowa wszytsko zniak , i kiedy wrzuce drive na chwile ,tak zeby sie wbil a potem wsteczny wszystko smiga ,potem juz moge zmieniac bez problemow, az do postoju ,.dziwne jest ze jesli wrzuce drive to wszytsko dziala a kiedy zaczne od wstecznego przechodzi w tryb awaryjny i pokazuje recznego blad. czy mila moze ktos podobny problem lub mam pomysl co to moze byc . bede wdzieczny za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem że skrzynia działa bez problemu zmienia biegi wszystko działa.

a jak z D na N z R na N i R na P wrzucę to słychać czuć szarpnięcia (tak jakby coś chciało się zapiąć) i po chwili zacznie migać kontrolka danego biegu i tylko jedynka jest do przodu wstecznego brak. zgaszę auto zapale jest oki.

numer błędu

19143 - unexpected / implausible mechanical gear disengagement

P2711-004 Intermittent

prosił bym o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj Basic Setting, od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakieś 3 tygodnie temu wymieniona była chłodniczka oleju (w zbiorniku wyrównawczym pojawił się olej). Podczas jazdy poczułem mocne uderzenie. Myślałem, że w jechałem w jakąś dziurę w jezdni. Potem przed skrzyżowaniem po energicznym wyhamowaniu do 0 km/h nie mogłem ruszyć. Samochód nie reagował na zmianę biegów. Po wyłączeniu i włączeniu pojechałem dalej. Po południu podobna sytuacja. Znowu uderzenie i tym razem kontrolka oznaczenia biegów zaczęła migać. Samochód ma przejechane 145000. Użytkowany przeze mnie od 2 lat. Wszystkie wymiany eksploatacyjne na bieżąco. Jedynie przy starcie czasem był problem przy zmianie przełożenia z P na D/R (trzeba użyć trochę siły, ale nie było to uciążliwe). Czy ktoś z forumowiczów miał podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, ale w DSG na P i N na zimnym silniku słyszaę delikatnie grzechotkę. Czasem DSG zmienia biegi super, czasem lekko przyszarpuje. To dwumas(?) - zarazem wtedy kiedy biegi zmienia super jest całkowicie inna charakterystyka silnika (tzn nie klekocze ani nic). Ktoś się orientował? Silnik CR o dziwo. Olej był wymieniany jakieś 10k temu w skrzyni w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykonaj Basic Setting, od tego bym zaczął.

 

podczas robienia pozycji

(Grupa 061

[idź!]

Teraz aktywuj Nastawy podstawowe.

[ON/OFF/Dalej]

Tolerancje przekładni (pomiary punktów synchronizacji) )

jest ten objaw tego pukania i szarpania skrzyni, (a jak bym filmik nagrał pomogło by bo w dojściu przyczyny tego zachowania ? )

numer błędu

19143 - unexpected / implausible mechanical gear disengagement

P2711-004 Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Złapałem taki błąd w DSG (6 mokra z 2005r.),

17130 - Elektromagnes sterujący ciśnieniem 1

P0746 - 012 - otwarty lub zwarty do masy - MIL ON

skrzynka przechodzi w tryb awaryjny, po skasowaniu błędu bądź ponownym rozruchu jest ok., ale błąd powraca. Skrzynia pracuje poprawnie, nic nie szarpie, prawidłowo zmienia biegi etc. (olej zmieniany regularnie, 170 tkm przebiegu). Bardzo mało znalazłem info. w temacie tego błędu. Prawdopodobnie mechatronika do roboty, ale zanim to komuś zlecę i wydam kasę, może ma ktoś doświadczenia co mogę posprawdzać.

Może ktoś posiada "manuala"(opis,foto) jak się dostać do interesujących mnie części lub zdemontować mechatronikę do regeneracji.

Edytowane przez gucio10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na elektronikę w mechatronice do roboty. Polega to na pospawaniu połączeń wyjściowych z elektroniki wewnątrz tej hermetycznej puszki ze sterownikiem. Bardzo powszechna usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja skrzynia DSG w Passku B6 06' wchodzi w tryb awaryjny

(problem pojawia się najczęściej podczas wolnej jazdy, 2 lub 3 bieg, na tiptronicu problem rzadziej zauważany), błędy:

P2711 - niewiarygodna kolejność przełożenia skrzyni biegów - uszkodzony

P1746 - napięcie zasilania zaworu elektromagnetycznego - uszkodzenie

17252 P0868 - ciśnienie płynu skrzyni biegów - powyżej górnej granicy

Mógłby mi ktoś polecić firmę, która potrafi trafnie zdiagnozować oraz naprawić problem ?

Województwo pomorskie, kuj-pomorskie, zach-pomorskie lub wielkopolskie.

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mimo naprawy mechatronika w skrzyni nadal występuje problem. Auto po przejechaniu różnej ilości kilometrów przechodzi w tryb awaryjny z błędem P2711. Raz uda się przejechać 300 km, a raz 50 km. Następnego dnia mimo wyświetlanego błędu wszystko działa poprawnie, elegancko zmienia biegi w pełnym zakresie. Dodam że tryb awaryjny zawsze włącza się na 3 biegu.

Passat B6 2.0 TDI CR 170 KM 2010r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w CC 2008r skrzynia DSG 6biegów mam błąd

 

19143 - Nieoczekiwane mechaniczne rozłączenie (wysprzęgnięcie) biegu

P2711 -- 004 Sporadyczny - MIL zapalona

Stan błędu 10100100

 

Objaw jest taki że czasami jak wezmę na P lub R słychać lekkie cykanie i jest tylko 1 bieg jak wezmę na D nie przełącza się na kolejne biegi, jak wezmę na R to nie cofa. Jak ponownie odpalę problem znika i mogę zrobić autem 1000KM bez problemu, pojawia się tylko raz kiedyś podczas P lub R.

 

Co obstawiacie? Przebieg mam 226 tyś serwisowany w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze skrzynią DSG6 w VW Passat B6 2.0 TDI CBAB. Podczas postoju na światłach straciłem biegi, chyba skrzynia weszła w tryb awaryjny, bo zaczęło mi mrygać na wyświetlaczu "P". Po sprawdzeniu VAS wyskoczył kod błędu 28775- brak komunikacji z modułem sterowania dźwigni zmiany biegów. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, radjan81 napisał:

Witam.

Mam problem ze skrzynią DSG6 w VW Passat B6 2.0 TDI CBAB. Podczas postoju na światłach straciłem biegi, chyba skrzynia weszła w tryb awaryjny, bo zaczęło mi mrygać na wyświetlaczu "P". Po sprawdzeniu VAS wyskoczył kod błędu 28775- brak komunikacji z modułem sterowania dźwigni zmiany biegów. Jaka może być przyczyna?

masz problem z wybierakiem jak narazie , skrzynie zostaw póki co  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2024 o 11:09, Major napisał:

masz problem z wybierakiem jak narazie , skrzynie zostaw póki co  

zamówiłem wybierak i przyszedł w wersji angielskiej. czy to będzie problem? 

Edytowane przez radjan81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności