Skocz do zawartości
jojo

DSG auto przechodzi w tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w moim pasku DSG i podczas jazdy wyskakuje komunikat coś tam Parking brake i coś tam coś tam... dodatkowo na obrotomierzu kontrolka żółta P przekreślone oraz wszystkie kontrolki od biegów czyli PRNDS migają no i oczywiście auto przechodzi w tryb awaryjny nie chce jechać więcej niż 60km/h. Problem się nasila coraz częściej,byłem już w serwisie Bosha i po podłączeniu do kompa stwierdzili że jakiś błąd skrzyni.Naprawę zaczęli od rozebrania mostu i wyczyszczenia styków pod lewerkiem od zmiany biegów,niestety nie pomogło boję się że nie naprawią mi tego.Czy ktoś może coś podpowiedzieć co to może być za usterka? Auto nie ma gwarancji i aż się boję ile może wynieść naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vas i pomiar bloków mechatriniki

 

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

 

uderz do mnie jutro na gg: 6792683 po 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jojo i vw_piotr dlaczego w waszych opisach macie TDI-CR z tego co wiem to wyszły one dopiero w kwietniu 2008 no chyba ze zle wpisaliscie rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni jeżdżę na ręcznym wbijaniu biegów i nie włącza mi się tryb awaryjny,ciekaw jestem co może być zepsute skoro na automacie wchodzi mi w tryb awaryjny średnio co 100km. Aż się boję ile wyniesie naprawa tego DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj błędy z VAGa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w poniedziałek jestem umówiony na serwis ASO Inter Welm w Bielsku Białej jak mi powiedzą nr błędu to tu wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś mi i na ręcznym wbijaniu biegów wszedł aż 3 razy w tryb awaryjny, zauważyłem że wadą jest trzeci bieg a dokładniej czasem skrzynia nie może wbić 3 biegu lub zredukować do 3 biegu oraz również czasem jadąc na tym biegu dochodzi do czegoś takiego jakby wyskoczenia 3 biegu i auto wchodzi w tryb awaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów na forum.Jestem tu nowy,Jednak forum czytam od kilku lat.Chcę się podzielić doświadczeniem z Passatem i skrzynią DSG Po wymianie rozrządu wyjechałem od mechanika,, dobry Fachman'' i okazało się że skrzynia przy 3-cim biegu przechodzi w tryb awaryjny maks 80km,masakra .Pojechałem do serwisu VW bo myślałem że może w skrzyni ubyło oleju i trzeba dolać [wyjmowali chłodnicę oleju] przy okazji spytałen w dziale serwisu co mogło się stać z biegami.Facet stwierdził, że na bank poszły sprzęgiełka w skrzyni .Nauczony doświadczeniem ze specami z rórznych dziedzin, wróciłem do warsztatu od rozrządu.Fachman stwierdził że padł przepływomierz ale przemył go w benz ekstrakcyjnej i na razie jest ok.zapłaciłem tylko 40 zeta za podłączenie vag..I tu zaczyna się dopiero ...pasak 2,5tdi odpala jak stary Ursus kopci na biało ale skrzynia chodzi jak zegarek.Pojezdziłem parę dni spalanie 2-3 litry większe .Zdiołem osłonę od rozrządu a tam zapłon cofnięty na maksa i ślady po pukaniu w kółko od rozrządu.Poczytałem na forum ale tu tylko koledzy do ASO odsyłają,Natomiast w instrukcji Sam naprawiam vw Passat wyczytałem że kółko ma być ustawione na środku owalnych otworów ,przestawiłem jak książka pisze i autko chodziło cacy,dziś już cieszy nowego właściciela.Zacznij kolego od sprawdzenia kąta wyprzedzenia zapłonu potem przepływomierz .I dopiero potem poziom oleju w skrzyniolej tylko z serwisu60-90 zł litr [ wlew jest w misce olejuskrzyni DSG] Na końcu szukać usterki w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG w 2,5TDI? Nie za bujna Twoja fantazja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Tam nie ma DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schum i Andi. Fantazję to ja mam jak wsiadam na motor .W sprawach samochodu 2,5tdi wyjaśniam że paska kupiłem w Szwajcarii a przeznaczony był na rynek Amerykański.Skąd tam się wziął nie mam bladego pojęcia.Może to pomoże w wyjaśnieniu sprawy.Choć dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.Chciałem tylko żeby ktoś przeczytał jaki miałem problem i jak udało mi się wybrnąć z kłopotu.Zeby ktoś nie wydał niepotrzebnie ciężko zarobionej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie było DSG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w B6 na zadnym rynku nie bylo 2.5 TDI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już się nie sprzeczajcie bo się offtop robi, ktoś coś może mi powiedzieć co mówi ten komunikat który przedstawiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój błąd znaczy nic innego jak " błąd hamulca ręcznego" i odsyła Cie do instrukcji obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szukacie błędów w DSG? NA MFA pisze wyraźnie "Usterka hamulca postojowego, zapoznaj się z instrukcją obsługi". Trzeba zdiagnozować moduł hamulca postojowego (znajduje się pod adresem 53). Możliwe, że wystarczy zaktualizować firmware tegoż hamulca i wymienić przycisk, który kosztuje ok. 70zł (zdarzały się takie przypadki, błąd bodajże 02443). Co do błędów DSG - sterowniki pracują na magistrali CAN. Gdy jeden ze sterowników odnotuje błąd, powiązane z nim sterowniki mogą również odnotować usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał żeby to była usterka hamulca ręcznego ale niestety dziś byłem w ASO i dobrych wieści sie nie dowiedziałem co prawda jeszcze nie zdiagnozowali usterki bo wysłali zapytanie do producenta ale gość mi wyraźnie powiedział żebym się nie łudził że najprawdopodobniej będzie do wymiany parę części w skrzyni DSG. Nawet nim trochę pojeździli dziś i powiedzieli że na "D" to jeszcze jakoś jedzie ale jak sie przełączy na tryb sportowy "S" to odrazu tryb awaryjny wskakuje. Ja mu mówię że z kolei ja jeździłem na manualnym wbijaniu i mi przez ostatni tydzień ani razu nie wskoczył awaryjny jedynie jak ciągłem przyczepę to co chwile. Coś czuję że te fiuty z ASO puszczą mnie z torbami,jutro mają mi dzwonić co,ile i kiedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ross-Tech tak pisze na temat tego błędu:

 

19143/P2711/010001 - Unexpected / Implausible Mechanical Gear Disengagement: No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

Special Notes

 

* When found in 6-Speed Direct Shift Gearbox (DSG/02E), perform Basic Setting.

 

Tak wygląda proces adaptacji skrzyni DSG:

 

Basic Setting

 

Prerequisites:

 

* ATF Temperature 30...100 °C (86...210 °F), see Measuring Blocks, Group 019.

* Selector Lever in P

* Ignition ON

* Engine ON (Idling)

* Brake Pedal operated (hold for the whole procedure)

* Throttle Pedal not operated

 

NOTE: Be sure to perform the following steps in the sequence shown, followed by the defined test drive.

 

[select]

[02 - Transmission]

[basic Settings - 04]

Transmission Tolerances (Engaged Calibration)

 

Group 061

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Transmission Tolerances (Synch. Point. Measurement)

 

Group 060

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Clutch Adaptation

 

Control Module Software Version < 0800:

 

Group 062

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

 

Control Module Software Version >= 0800 :

 

Group 067

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Reset Values (Clutch Safety Function)

 

Group 068

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Reset Values (Pressure Adaptation)

 

Group 065

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Reset Values (Steering Wheel Paddle Installation)

 

Group 063

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Reset Values (ESP & Tip Cruise Control Installation)

 

Group 069

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

 

[Done, Go Back]

Switch off Ignition, wait 10 Seconds and switch it back on.

[Fault Codes - 02]

Check and clear fault codes after successful test.

[Close Controller, Go Back - 06]

Perform the Defined Test Drive.

 

Special Procedures

Defined Test Drive

 

Suggested test drive after replacing the mechatronic or successful basic setting.

 

Prerequisites:

 

* ATF Temperature 30...100 °C (86...210 °F), see Measuring Blocks, Group 019.

 

 

Drive in Tiptronic Mode from stand still up to 6th Gear.

While doing that make sure to drive in Gears 3 or 5 for approx. 5 minutes and also in 4 or 6 for approx. 5 minutes.

The engine speed window for all gears is 1200 - 3500 RPM (for clutch calibration).

Perform one sharp braking followed by a full throttle acceleration (oil return check).

Evaluate creep and starting-off points.

Check for leaks.

 

NOTE: If the test drive cannot be performed in the recommended way or the necessary time, any remaining adaptations will be performed automatically during normal driving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności