Skocz do zawartości
pawel_slezak1

Moduł komfortu 3B0 959 796 K programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Mam taki moduł 3B0 959 796 K Zentral-SG Komfort V41 czy da się w to badziewie w programować zamykanie szyb z pilota. Dodam że mam wszystkie szyby są elektrycznie starowane i centralny zamek z pilota ?.

Edytowane przez pawel_slezak1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca pewny nie jestem ale raczej nie

-ze strony motordiag-a szyfrując czeski wnioskuję, że program działa z m. komfortu którego nr kończy się na 799 a Ty masz 796

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

Mam taki moduł 3B0 959 796 K Zentral-SG Komfort V41 czy da się w to badziewie w programować zamykanie szyb z pilota. Dodam że mam wszystkie szyby są elektrycznie starowane i centralny zamek z pilota ?.

 

W/g Etki 3B0 959 796 K to: "centralny komputer sterujący systemu komfort dla pojazdów z elektrycznym otwieraniem okien przód i tył/ dla pojazdów z zamkiem centralnym uruchamianym za pomocą fal radiowych- dla wersji sedan z kierownicą z lewej strony.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem bo to działa ale chciałem się dowiedzieć czy można jeszcze coś więcej w programować np przez VCD_PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODKOP !

 

to pytanie co w takim razie ma moduł 3b0 959 799 A ? bo furtki mam w el. szybach i centralnym ale bez pilota i chyba bez domykania ! a co mówi ETKa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ODKOP !

 

to pytanie co w takim razie ma moduł 3b0 959 799 A ? bo furtki mam w el. szybach i centralnym ale bez pilota i chyba bez domykania ! a co mówi ETKa ?

 

Centralny komputer sterujący systemu "komfort" dla pojazdów z elektrycznym otwieraniem okien (przód i tył) bez sterowania falami radiowymi centralnym zamkiem - limuzyna (sedan).

A domykanie szyb masz jak przytrzymasz przekręcony kluczyk w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się zrobić otwieranie z pilota?? centralny mam na pilot, b0 959 799 A tym programem VCD_PRO.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie panowie u mnie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

mam moduł 3B0 959 796, rok 97, zielone podświetlanie osobny moduł do elektrycznych szyb w drzwiach, i teraz pytanko:

 

w jakich samochodach występował ten moduł i czy może być uszkodzony skoro od czasu do czasu same mrugają kierunki (np w nocy) i raz miałem przypadek że same szyby zjechały w dół??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacze się pod ten temat. Posiadam moduł komfortu 3B0 959 796. Co posiada ten moduł i czy posiada zamykanie i otwieranie centralnego z pilota w kluczyku bo cos mi on nie dziala. Z góry dziekuje za odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na czyjąś odpowiedz? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu. Doszły mnie słuch ,że da się to włączyć programowo. Proszę o potwierdzenie tego tropu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 799 i nic nie działa, także nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3B0 959 796 K jest centralny zamek sterowany z pilota, a podczas zamykania auta daje sygnał dźwiękowy dobiegający z bagażnika. Elektryczne szyby z przodu i z tyłu, ale otwieranie i domykanie tylko poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...może ktoś tutaj postara się mi pomóc

 

Mam problem z modułem komfortu...od początku jak zakupiłem passata po podłączeniu do komputera programem Polski VAG wyskakiwał błąd  "1329 moduł komfortu w trybie awaryjnym błąd

Ostatnio przestała działać jedna tylna szyba...na drugi przestały działać już wszystkie...bezpieczniki w środku są ok...pomyślałem że to moduł dalej się sypie..

Kupiłem drugi moduł 3BO 959 796 taki sam jak miałem, wymieniłem go  jednak szyby dalej nie działają...sprawdziłem nowy już moduł tym samym programem i jest to samo :

błąd  1329    Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Wyczytałem niestety dopiero po fakcie że przed wymianą modułu trzeba wykasować błędy ze starego bo inaczej przejdą do nowego...

Musze go teraz zakodować na nowo czy jak to wygląda?

Proszę o Waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca.

O rzekomym przechodzeniu błędów ze starego do nowego modułu pierwszy raz słyszę i uważam, że to jest bzdura.

Z tego co piszesz to problem jest nie w samym module tylko w instalacji do tego modułu. Dlatego wymiana nie pomaga.

Na stronie rosstecha można przeczytać, że błąd 1329 sugeruje uszkodzenie okablowania magistrali komfortu czyli kabelków albo konektorów skrętki CAN (pomarańczowe kable z fioletowym/zielonym/brązowym paskiem w zależności od linii i miejsca).

Ten błąd to może być także uszkodzenie innego modułu który korzysta z tej magistrali czyli sterowniki we wszystkich drzwiach.

Musisz sprawdzić ciągłość przewodów. Rosstech sugeruje odłączenie wszystkich sterowników (w drzwiach), sprawdzenie czy są błędy (skasować stare i sprawdzić i nie pojawiają się na nowo) a następnie podłączanie po jednym sterowniku i badanie na okoliczność pojawiających się błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdych drzwiach znajduje się osobny sterownik? Ten błąd był zawsze od kiedy kupiłem passat i szyby działały...teraz niedawno najpierw przestała działać tylko jedna a na drugi dzień wszystkie...jest jakaś inna część która blokuje szyby poza sterownikami w drzwiach ?

Co do okablowania magistrali dzisiaj sprawdze...dziękuję za nakierowanie gdzie szukać...będę informował na bieżąco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FIVE napisał:

W każdych drzwiach znajduje się osobny sterownik?

Tak. W wersji z elektrycznie sterowanymi szybami masz sterownik w każdych drzwiach.

Godzinę temu, FIVE napisał:

Ten błąd był zawsze od kiedy kupiłem passat i szyby działały

To możliwe. Taka magistrala CAN potrafi pracować gdy jeden z kabelków skrętki jest uszkodzony - wchodzi wtedy w tryb awaryjny "1-wire mode". Po uszkodzeniu drugiego przestało działać całkiem - taką mam teorię ?

1 godzinę temu, FIVE napisał:

.jest jakaś inna część która blokuje szyby poza sterownikami w drzwiach

W twoim modelu raczej nie, ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałam dziś w te kable wiązki itd...jeżeli chodzi o kable pomarańczowe z paskami które wymieniłeś to nie widziałem żadnych pomarańczowych...tylko trzy żółte z czerwonym, zielonym i brązowym paskiem...może to te bo pomarańczowego żadnego nie widziałem w żadnej wiązce...teraz skrętka...do modułu bezpośrednio lecą cztery skrętki i każda złożona z czarnego i żółtego kabla...

Wszystkie kable co w wiązkach od modułu aż pod tablice roździelczą wyglądają oki...

Dodam że kiedy naciskam w drzwiach kierowcy po kolei otwieranie każdej szyby po kolei to w każdych drzwiach słychać w momencie naciśnięcia takie pstryk...czyli coś się dzieje...jakby reagował ale nie puszcza napięcia od tego co wydaje ten dźwięk w drzwiach dalej...

Jak dostać się do sterowników w drzwiach i czy jest też możliwość że przełamały się kable w jakiś drzwiach i to powodują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszym modelach były też kolory żółty i czarny więc to by się zgadzało.

Dostęp do sterowników jest po zdjęciu tapicerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności