Skocz do zawartości
wilk0

Jak płyn do chłodnicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie płynu. Używałem płynu FEBI G12 KONCENTRAT (różowy), a jest jeszcze FEBI G12+ KONCENTRAT FIOLETOWY, może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest różnica, byłbym wdzięczny. Jeśli ktoś może mi polecić inny płyn to również poproszę :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko będę wymieniał rozrząd oraz pompę wody i płyn chłodzący czy ten będzie odpowiedni niby pisze ze do grupy VW i w przystępnej cenie po tym jak zakupiłem kpl rozrządu każda zł się liczy :-) http://allegro.pl/plyn-do-chlodnic-norma-vw-g12-5l-rozowy-do-40-i3876806692.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każda zł się liczy
To może z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych,zamiast szynki,kup pasztetową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz ale jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia na zadane pytanie nie wypowiadaj sie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

faktycznie to jak kupienie pasztetowej zamiast szynki...!!!

a kto temu typowi nadał normę Volkswagena na tą bliżej nieokreśloną ciecz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego płynu ponieważ źle się miesza z innymi płynami. Po przejechaniu kilku tyś. km traci swój naturalny kolor i ma tendencje do parowania powodując spory ubytek w zbiorniczku wyrównawczym. Produkt sprawdzony w kilku samochodach także opinia potwierdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki marku za odpowiedz wkoncu cos konkretnego

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś napisze jakieś odpowiednie do Passatów nazwy płynów? Najlepiej jakby podać producentów i typy albo nawet linki

 

edit:

hehe kolega powyżej mnie uprzedził :jasne

Edytowane przez RadekZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale nie mogę nic na ten temat znaleźć w necie.

Tzn. jestem w Niemczech i muszę zmienić płyn chłodzący. W sklepie motoryzacyjnym poprosiłem płyn G12 i pani powiedziała mi, że G12 już nie ma, bo teraz jest pod nową nazwą D-30, ale że to jest to samo i będzie pasowało do mojego auta.

Czy ktoś coś słyszał o tym płynie? Producent EuroLub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup G12 febi bilstein produkt niemiecki i najwyższej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pani powiedziała mi, że G12 już nie ma, bo teraz jest pod nową nazwą D-30

 

 

nie ma ale przecież wyszedł następca G12... G13 który również mozna stosować. Najlepiej kupić 2x koncentrat i rozrobić w odpowiednich proporcjach

 

np:

 

http://allegro.pl/plyn-chlodniczy-g-13-vw-seat-skoda-poznan-oryginal-i4770890645.html

 

taniej pewnie też się znajdą ale tak tylko dla przykładu podaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej.

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale nie mogę nic na ten temat znaleźć w necie.

Tzn. jestem w Niemczech i muszę zmienić płyn chłodzący. W sklepie motoryzacyjnym poprosiłem płyn G12 i pani powiedziała mi, że G12 już nie ma, bo teraz jest pod nową nazwą D-30, ale że to jest to samo i będzie pasowało do mojego auta.

Czy ktoś coś słyszał o tym płynie? Producent EuroLub.

 

 

G 12 już nie jest produkowany. Zamienne jest w sprzedaży G 13. Różnica jest taka, że zamiast glikolu składa się częściowo z gliceryny. Zaletą jest mniejsza emisja CO2 w czasie produkcji o kilkanaście procent. Jednym słowem ekologia i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czym jest ten D-30? Babka w sklepie motoryzacyjnym powiedziała mi, że to jest to samo. Ale nie wiem w takim razie dlaczego zamiast G13 mają właśnie ten. Ogólnie to na opakowaniu jest napisane, że jest odpowieni do vw, audi itd. Kolor różowy, taki sam jak ten co mam zalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc czym jest ten D-30? Babka w sklepie motoryzacyjnym powiedziała mi, że to jest to samo. Ale nie wiem w takim razie dlaczego zamiast G13 mają właśnie ten. Ogólnie to na opakowaniu jest napisane, że jest odpowieni do vw, audi itd. Kolor różowy, taki sam jak ten co mam zalany.

 

Skoro spełnia normę VAG to śmiało możesz kupić i zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 17:04, johny x napisał:

Tyle płynu chłodzącego w/g danych katalogowych w litrach dla poszczególnych typów silników :

 

Silniki Diesla :

1.6TDI Blue Motion / 8,1 l ,

2.0TDI 110KM , 140KM , 140KM-DSG , 2.0TDI 140KM - 4motion , 170 KM , 170KM-DSG , 170KM - 4motion / 9,6 l

 

Silniki Benzynowe :

1.6 102KM / 7,4 l

1.4TSI , 1.4TSI BlueMotion , 1.4TSI DSG BlueMotion , 1.4TSI DSG ,2.0 FSI , 2.0 FSI DSG , 2.0FSI 4motion / 8,1 l

1.8FSI , 1.8FSI - DSG , 2.0TSI , 2.0TSI DSG / 8,6 l

3.2FSI V6 4motion i R36 3.6FSI 4motion / 12,3 l

 

W/w dane odnoszą się do suchego układ chłodzenia

 

przy wymianie płynu nie zalejesz więcej niż 5-6 litr , więc 2 x 1,5 l płynu G12++ załatwia sprawę do tego rozcieńcz z wodą destylowaną i po temacie ( w/g wskazań na płynie ) , staraj się ustalić na poziom zamarzania -35C może być deczko mniej :dobrze.

Ori G12++ można mieszać z G12 i G12+

G12 płyn chłodzący -35 C

G12+ to koncentrat płynu chłodzącego - 70 C

G12++ to koncentrat płynu chłodzącego -70 C

Pozdro

Odgrzewam. Na dniach oddaje auto do wymiany rozrządu. Zakładać jak powyżej, że potrzeba będzie 2 x 1,5l koncentratu G12++  ?  Czy  do silnika cbbb 2009r mogę kupić G13, przy założeniu że zostanie coś tego starego w układzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności