Skocz do zawartości
wilk0

Jak płyn do chłodnicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytani jak płyn można dolać w Passacie b6 2.0tdi do zbiorniczka od chłodnicy bo jest wlany czerwony płyn i nie wiem czy to koncentrat czy nie bo płyn czerwony jest do chłodnic stalowych a zielony do aluminiowych może ktoś mi wyjaśni jaki mogę dolać płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korku zbiorniczka pewnie masz napisane G12 i taki właśnie płyn lejesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz G12+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są płynu chłodzące

 

G11 G12 i G12+

 

obecnie zastępione zostały G12++

 

Są płyny których mieszać ze sobą nie można, ale większość tak.

 

Jezeli po zmieszaniu zrobi się brązowy - to większości normalny objaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a jaki płyn chłodniczy wlewać do passat b6 2.0 150 km benzyna

 

---------- Dodano o 08:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:47 ----------

 

czy można wlewać każdy płyn do chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki, jakie oznaczenie jest na zbiorniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można również Borygo, ale różowe(są dwa różowy i niebieski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można również Borygo, ale różowe(są dwa różowy i niebieski).

 

Wszystkie auta zalewam od wielu lat Borygo i bardzo je polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowany przez Volkswagena jest płyn G12.

Gdzieś czytałem,że ten płyn jest "agresywny" dla chłodnic,ja osobiście używam do swojego auta i żadnej agresji nie zauważyłem.

Może mieli na myśli,....... spożywanie,.....ha ha ha

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12++ dokładnie taki jest dostepny. co do lania wszystkiego to kiedyś jak zostwiałem w ASO fure to koleś był przymie uświadamiany czemu nie działa ogrzewanie i typek z serwisu tłumaczy(pokazywał klientowi nagrzewnice) że w wyniku stosowania nie właściwego płynu(nieorginalnego)

zamuliła się nagrzewnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie ile wchodzi płynu chłodniczego

 

---------- Dodano o 19:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:23 ----------

 

proszę o informacje na maeilal [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat bo przymierzam się do wymiany płynu.

Ile wchodzi w pusty układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle płynu chłodzącego w/g danych katalogowych w litrach dla poszczególnych typów silników :

 

Silniki Diesla :

1.6TDI Blue Motion / 8,1 l ,

2.0TDI 110KM , 140KM , 140KM-DSG , 2.0TDI 140KM - 4motion , 170 KM , 170KM-DSG , 170KM - 4motion / 9,6 l

 

Silniki Benzynowe :

1.6 102KM / 7,4 l

1.4TSI , 1.4TSI BlueMotion , 1.4TSI DSG BlueMotion , 1.4TSI DSG ,2.0 FSI , 2.0 FSI DSG , 2.0FSI 4motion / 8,1 l

1.8FSI , 1.8FSI - DSG , 2.0TSI , 2.0TSI DSG / 8,6 l

3.2FSI V6 4motion i R36 3.6FSI 4motion / 12,3 l

 

W/w dane odnoszą się do suchego układ chłodzenia

 

Podbije temat bo przymierzam się do wymiany płynu.

Ile wchodzi w pusty układ?

przy wymianie płynu nie zalejesz więcej niż 5-6 litr , więc 2 x 1,5 l płynu G12++ załatwia sprawę do tego rozcieńcz z wodą destylowaną i po temacie ( w/g wskazań na płynie ) , staraj się ustalić na poziom zamarzania -35C może być deczko mniej :dobrze.

Ori G12++ można mieszać z G12 i G12+

G12 płyn chłodzący -35 C

G12+ to koncentrat płynu chłodzącego - 70 C

G12++ to koncentrat płynu chłodzącego -70 C

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze to byc wina plynu bo mam niebieski wlany ze dlugo sie nagrzewa auto zeby cieple powietrze lecialo? mam passata b5 climatronik. po przejechanych 30 km jeszcze zimne leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat dział dla B6. Ale to dotyczy wszystkich aut. Po pierwsze sprawdź wpierw czy termostat jest sprawny. A po drugie to możesz mieć zapchane kanaliki w nagrzewnicy kamieniem. A w B5 powinien być płyn pomarańczowy/czerwony G12 a nie niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki podpialem sie pod ten temat. termostat chyba dziala skoro nagrzewa jednak po jakims czasie. a co z tym kamieniem to sie usuwa jakos czy trza wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty test. Zaczynasz jechać samochodem od zimnego silnika. Jak wskazówka od temperatury zacznie się unosić zatrzymujesz samochód, podnosisz maskę i sprawdzasz ręką rurę która idzie od silnika i wchodzi od góry do chłodnicy. Jeśli jest ciepła znaczy że termostat nie trzyma. Powinien zacząć otwierać się chyba koło 80 stC.

Test nagrzewnicy. Rozgrzewasz porządnie samochód - wskazówka na tablicy 90 stC. Ogrzewanie temperatura na maksa, wentylator w połowie albo na 3/4 prędkości. Wyłączasz silnik. Przekręcasz kluczyk tak aby zaczął pracować silnik nagrzewnicy, ale nie zapalasz silnika. Czekasz tak długo aż zacznie lecieć chłodne powietrze. Odpalasz wtedy silnik i patrzysz kiedy zacznie lecieć ciepłe powietrze. Powinno to być tak góra 10-15 sekund. Jak więcej to oznacza zapchane kanaliki w nagrzewnicy. Filtr pyłkowy (kabinowy) musi być czysty. Do usuwania kamienia są preparaty które dodaje się płynu chłodzącego. Aby do tego nie dopuścić należy używać zalecanego przez producenta płynu chłodzącego i rozcieńczać wodą demineralizowaną. Dla grupy VW płyn to G12 z plusami i G13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ciepla jest na rura od chlodnicy do silnika jak zacznie sie podnosic wskazowka temp. a w ogole rozgrzac go do 90 stC jest ciezko nawet po 30 km jazdy nie osiaga tej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie pisanie ze dla auta to jest agresywne, takie puste bezpodstawne bez wytlumaczenia pisanie ale jak sie czyta to naprawde powaznie brzmi i chyba ktos kto sie zna to pisal:) A ta agresja to potem na samochod przechodzi widac to na ulicach, ludzie chca jechac normalnie bezpiecznie tak jak sie uczyli i tak jak trzeba by na niedorozwinietego nie wyjsc ale sie nie da: auto agresywne ze hej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do czego jest ta odpowiedz bo nie czaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności