Skocz do zawartości
majdan

Dolna Osłona silnika, potrzebne zdjęcia lub porady w mocowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Koledzy zwracam się do was z prośbą o pomoc. Kupiłem do swojego passata B5 FL dolną osłonę silnika i skrzyni biegów i za cholere nie mogę tego ustrojstwa założyć. Może mi ktoś podesłać jakieś zdjęcia jak to u niego wygląda? Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

 

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majdan Na poniższym rysunku masz wyszczególnione wszystkie komponenty do montażu osłon silnika i skrzyni.;)

 

Z przodu osłonę silnika mocujesz za pomocą 3 wkrętów (4 na rys) z tyłu również za pomocą 3 wkrętów (4A na rys) oraz za pomocą 4 szt kołków plastikowych (5 na rys) do nadkola (u dołu); dodatkowo za pomocą wkrętów 4A mocujesz przód osłony skrzyni, za pomocą kołków szt 2 (18 na rys) mocujesz tył osłony skrzyni.Powodzenia.

 

4 - kołek mocujący 8D0 805121 szt3 ;cena ok.8,50zł/szt

4A- kołek mocujący 8D0 805121 szt3 ;cena ok.8,50zł/szt

18 - kołek mocujący 8D0 805121 szt3 ;cena ok.8,50zł/szt

5 - kołek mocujący 4A0 805121A szt4 ;cena ok.10zł/szt

7 - klip 4A0 805163 szt 4 ;cena ok.2,00zł/szt

16 - nakrętka zaciskowa 8D0 805960 szt 2 ;cena ok.5zł/szt

3 - nakrętka zaciskowa 8D0 805960 szt 4 ;cena ok.5zł/szt

12 - nakrętka zaciskowa N 901 686 04 szt2 ;cena ok.2,80zł/szt

 

 

b5osonasilnikaiskrzyni.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego JurekW a możesz podać jak sie nazywają poszczególne części do przykręcenia bo chyba muszę je dokupic bo tych moich w zestawie jest coś za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego JurekW, tu masz zdjęcie spinek potrzebnych do "zamocowania" osłony (wziąłem pierwsza lepsza aukcję): http://moto.allegro.pl/item641970279_audi_a6_1997_2004r_oslona_dolna_silnika_spinki.html

 

Jeśli kupiłeś tę osłonę na allegro (nie jest orginalna), to masz raczej marne szanse, że będzie dobrze pasowała do auta.

Też takie coś kupiłem i o ile osłona skrzyni biegów pasuję, o tylę pod silnik już nie.

Myślę, że w takim razie nie warto płacić ekstra za "spinki", trzeba raczej samemu dopasować śruby, podkładki i nakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego JurekW, tu masz zdjęcie spinek potrzebnych do "zamocowania" osłony

 

 

Kolego STomek to nie ja potrzebuję te spinki.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko właśnie kolego mi jest potrzebne dokładne pokazanie tego gdzie która spinka, a co do aukcji to raz jest ich więcej raz mnie to już nie wiem w końcu ile trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tylko właśnie kolego mi jest potrzebne dokładne pokazanie tego gdzie która spinka, a co do aukcji to raz jest ich więcej raz mnie to już nie wiem w końcu ile trzeba

 

Masz rysunek, gdzie jaki wkręt czy klip należy zastosować oraz pełen wykaz części wraz z ich ilością.Jak przymierzysz osłonę do podwozia to będziesz wiedział czym i jak zamocować.;)

 

Może poniższy rysunek będzie bardziej przejrzysty.:)

 

b5osonasilnikaiskrzyni1.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj po wymianie tarcz hamulcowych, wziąłem się za zakładanie nowej osłony silnika i skrzyni biegów. Udało mi się dostać po kosztach oryginalną osłonę skrzyni biegów z wygłuszeniem i zamówiłem zamiennik 100% oryginału z wygłuszeniem produkcji REZW-PLAST (link) Wszystko pasuje jak ulał tylko mam teraz mały problem. Z przodu przychodzi jedna spinka, a mnie blokuje jakiś metalowy element żeby ją założyć. Czy jego miejsce jest takie jak ma być (w sumie pasuje tam jak ulał), bo za cholerę nie da się tam wsunąć zatrzasku. Element ten jest połączony z zamkiem maski. Nie mogę dojść jak to spiąć, obecnie go zdemontowałem i założyłem zatrzask, ale nie lubię jak coś jest nie tak jak ma być wg. oryginału :)

 

Zatrzask i jego miejsce wg. ETKI

20140826_224448_lls.jpg

 

Metalowy element wysunięty

20140826_224904.jpg

 

Metalowy element odkręcony

20140826_230127.jpg

 

Może ktoś pomoże w temacie ?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym mejscu na dole powinna być szpilka, do której przykreca się osłonę nakrętką na kluczyk 10.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, teraz juz rozumiem. Była tam ale jakaś jej resztka. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, chciałem odświeżyć temat ponieważ potrzebuję jakiegoś zdjęcia który pomoże mi zamocować daną osłonę . I jeszcze jedno ostatnio zgubiłem pewien element który jest miedzy nadkolem a osłoną silnika tylko nie wiem jak dokładnie to się nazywa i gdzie to kupic. Element pokazuję na zdjęciu 

P_20171228_091932.jpg

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci zapewne o te elementy montażowe widoczne po dwie sztuki  prawej i po lewej  na tym zdjęciu.

 

 

85701b444102b03860576aab2131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności