Skocz do zawartości
Vax

[B4] - Luz na maglownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie 2 miesiące temu dałem do zrobienia zawieszenie z przodu (wahacze + drążki). Było lux ale krótko. Gumy znowu wybite - pojechałem do diagnosty i stwierdził, że niby maglownica ma luz i przez to znowu wahacze do ro roboty. Prawdę mówi ??

Poza tym trochę OT : czy wasze paski też są takie miękkie ? Przegląd przeszedłem bez problemu ale gość na stacji był w szoku jak mi zabujał przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi też tak buja przód a mam cały zrobiony i to wg mnie nie jest normalne dlatego szukam przyczyny tego zjawiska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dołączam się do problemu kolegi bodzio1990 . Mam taki sam problem od czasu wymiany opon na letnie. Zbieżność jest ok została sprawdzona na przeglądzie w marcu. Tak samo zachowuje się samochód jak u kolegi bodzio1990 . Mam lekki luz na maglownicy bo jak ruszam kierownicą to słychać stuki. Ostatnio wyssałem ze zbiorniczka od wspomagania stary płyn i zalałem nowym, stary był dość zużyty bo był czarny i miał jak by piasek w środku. Mam też taką usterkę że jak auto dłużej po stoi to kierownica nie idzie płynnie tylko tak się przycina. Czy może mi ktoś pomóc?

Paska mam nie cały rok jestem laikiem bo to mój pierwszy samochód i jak go kupiłem to było ok teraz dopiero po zmianie opon z felgami (bo na zimę mam stalówki a na lato alumy) zaczęło właśnie się tak dziać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie 2 miesiące temu dałem do zrobienia zawieszenie z przodu

Gumy (tuleja tylna przedniego wahacza) musi byc odpowiednio założona.

 

Czasem nie trafiłeś na "będzie pan zadowolony"-"nie będzie miał pan krzywdy" itd.

Jak nie masz zaufania do mechanika i nie umiesz ocenić jego roboty to tak jak byś pieniądze wyrzucił w błoto.

 

Zawieszenie w 35i jest pancerne i trzeba sporych umiejętności aby się posypało po dwóch miesiącach.

Za jedyną najmniej trwałą część zawieszenia uważam końcówki drążka kierowniczego, odkąd mam paska i zrobiłem 170 tys po naprawdę nieciekawych drogach to wymieniłem je dwa razy. Za pierwszym razem jedna była jeszcze z logo VW-Audi.

Najciekawsze jest to że nie tyle przebieg ma wpływ w tych autach na zużycie co ich wiek.

 

opiero po zmianie opon z felgami

Masz odpowiedź, mam podobnie, zakładam na wiosnę alusy i muszę uczyć się na nowo prowadzić paska, robi się sztywny, czulszy na każdą nierówność. Taki urok alusów i niskiego profilu opon, ale to kwestia przyzwyczajenia.

 

Wyważ opony i niech ci gość kuknie czy felgi nie mają bocznego bicia, opony też mogą mieć popękane druty,

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(bo na zimę mam stalówki a na lato alumy) zaczęło właśnie się tak dziać
Miałem podobnie kiedyś w innym aucie,winę ponosiła za to opona .Podjechałem na wyważenie ,skasowali 40 dychy ,stwierdzili że wszystko ok. a auto się dziwnie dalej prowadziło .Podjechałem do innego kapciarza i ten tylko przejechał ręką po oponie od wewnętrznej strony auta ,Diagnoza od ręki pęknięte delikatnie płótno i zrobił się malutki guz na oponie który to powodował .Dodam że alusy z oponami leżały na specjalnym stojaku do kół ,tak że ze sobą się nie stykały.Wymieniłem oponę na nową (zapas -taki sam bieżnik)i jak ręką odjął.Dziwna rzecz prawda ,przed zmianą na zimę było ok a po zimie cuda się dzieją ,no ale czasami tak jest.Ja bym zaczął od zdjęcia kół i obejrzenia dokładnie opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niby uszkodzona maglownica może powodować szybsze zużycie gum na wahaczu? Zawieszenie robił mi brat. Naprawdę dobry mechanik.

A odnośnie miękkiego zawieszenia, zastanawiam się czy nie kupić na alle... całego zawiasu -40,-40. Cena dość niska a twardszy na pewno będzie. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy niby uszkodzona maglownica może powodować szybsze zużycie gum na wahaczu?

Nie a wręcz odwrotnie.

Napisz konkretnie gdzie pojawił się luz.

Narzekasz na luzy a chcesz gwint zakładać.

Te roczniki nie mają kanapowego zawieszenia, dobrze znosi dziurawe drogi ale nie jest miękkie.

Na przeglądzie sprawdzał Ci stan amorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po Świętach popatrzę na opony dokładniej i podjadę na wyważenie kół może jakiś odważnik się odkleił. Dzięki za pomoc :)

Życzę Spokojnych, Spędzonych w gronie rodzinnym świąt :) Pozdrawiam Patryk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie 2 miesiące temu dałem do zrobienia zawieszenie z przodu (wahacze + drążki). Było lux ale krótko. Gumy znowu wybite - pojechałem do diagnosty i stwierdził, że niby maglownica ma luz i przez to znowu wahacze do ro roboty. Prawdę mówi ??

Poza tym trochę OT : czy wasze paski też są takie miękkie ? Przegląd przeszedłem bez problemu ale gość na stacji był w szoku jak mi zabujał przodem.

zmien mechanika co ma luz na maglu do zawieszenia ja miałem na odwrót magiel po regeneracji kierownica chodziła jak w sklasie a zawiecha cała do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę miałem rozwaloną zbieżność i kąty. Dziś rano zostało naprawione i wszystko chodzi jak powinno :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b 4 1.9 tdi 110ps

Mój problem pojawił się po wymianie maglownicy drążków tulei sworzni i końcówek drążków, mianowicie można powiedzieć że zrobiłem kapitalnie zawieszenie bez wymiany amorow i sprazyn ale mocowania górne są zmienione, po tym zabiegu pojawił się luz między kołem kierownicy a krzyzakiem objawia się to telepaniem kierownicy i luzem na kole kierowni o ok 2 cm pomoże kos?

Edytowane przez tom165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej robi maglownice dziadek z Tomaszowa Lubelskiego. Moją zrobił zaraz po kupnie passata i juz 4 rok jeżdżę. Auto do dziś sztywne i masz wrażenie że całe zawieszenie wymieniłeś. Usługa jest tania, ok 300 zł, maglownice ma od zaraz na wymianę.

 

Rzecz w tym że ja dokładnie nie wiem gdzie to dokładnie jest bo jestem z poza Tomaszowa Lubelskiego i w mojej miejscowości jest tylko punkt zdawczy.. ale wydaje mi się że wysłać PW do jakiegokolwiek użytkownika Tomaszowa LUbelskiego i on da wam namiar. Będziecie zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności