Skocz do zawartości
chmaruk

[B5] Sterownik AIRBAG

Rekomendowane odpowiedzi

Radek2702 a dlaczego wymieniłeś sterownik????? Sterownik na pewno nie jest z auta powypadkowego bo nie ma crash daty. próbowałeś skasować te błędy???? Widzę tu błąd który może oznajmiać że jest uwalony sterownik ale mogą to być tez przyczyny kabelków itp. Większość błędów powinieneś skasować tylko nie wiem właśnie jak z tym

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-10 - - - Intermittent

On informuje o uwalonym sterowniku jak wyżej napisałem ale mogą być przyczyny również inne. Dlatego pytanie dlaczego wymieniłeś sterownik bo mogłeś w tamtym sterowniku mieć to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z moim paskiem, podłączyłem go pod VAGa żeby pogadał sobie z poduszkami ale tylko go przeskanowałem i od tego czasu świeci mi się kontrolka airbagów i wyskakuje komunikat "airbag fehler" no to podpiąłem go pod KTSa to pokazało błędy ze zdjęcia no i nie wiem co jest grane.. ;/ 20170220_113115.jpg

Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. problem typu wywalił mi błąd poduszek na blacie i airbag tensioner czy jakos tak, skasowalem blad ale po niedlugim czasie znowu sie zapalil, to z wujem ten wylacznik ze schowka od airbagow kluczykim przekrecilismy na off, skasowalismy blad, zniknela ta pomaranoczowa kontrolka, natomiast piszczy tylko i na fisie pokazuje sie tez to airbag tensioner, dodam ze w lampce nad glowa pali sie airbag off no jak jest wylaczona oczywiscie, ale jak blad na liczniku sie swieci bo przekrece na on z powrotem w schowku to nad glowa znika ten komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z airbagiem błąd: 01222 - Crash Sensor Side Airbag: Passenger Side (G180) 29-10 - Short to Ground - Intermittent

 

drugi błąd to: 1 Fault Found: 18017 - Crash Shut-Down Activated P1609 - 35-00 - -

 

Błędy pojawiły się kilka dni po tym jak wyciągałem radio czy to może mieć coś z tym wspólnego

Edytowane przez robitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dopadł mnie problem z airbagiem. Auto miało stłuczkę. Wywaliło dwie przednie poduchy.Więc je wymieniłem. Została craschdata więc zakupiłem sterownik o takich samych numerach lecz o innym kodowaniu którego nie da się zmienić.Po wpięciu używki mam dwa błędy których się nie da ruszyć.Oto one 01578 ,01228. Jeden dotyczy wyłącznika poduszki pasażera którego fizycznie nie ma w aucie choć może i kiedyś był bo to angol lecz przez 5 lat system działał wzorowo bez takich błędów.Drugi tyczy się kontrolki .Czyli wychodzi że sterownik pochodzi z auta które miało wyłącznik i kontrolkę dezaktywacji poduchy pasażera. 

Screen Shot 12-19-17 at 04.35 PM.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym wymienić sterowniki poduszek bocznych (aluminiowe 3B0959643) rocznik Passata 97r. na plastikowe które są tańsze i łatwiejsze do kupienia. Wiem, że muszę wymienić również główny sterownik ale pytanie czy muszę wymieniać również wiązkę oraz same poduszki? Czy wystarczy może tylko wymienić główny sterownik oraz te pod fotelami i przelutować wtyczki od tych bocznych bo na pewno są inne.

Czy ktoś już może robił coś takiego i mógłby podzielić się wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że właśnie przerabiam temat to wrzucam fotki gdzie znajdują się śruby :

IMG_20191210_100411385.thumb.jpg.b61aa6b8f5e818794a1cff7efab404c4.jpg

IMG_20191210_100459935.thumb.jpg.ce97f39287c643b514cdc36f6ce5b310.jpg

 

Dwie śruby znajdują się z przodu , po prawej i lewej stronie , trzecia z tyłu po prawej stronie. Grzechotka z nasadką 10-tką idealnie tu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności