Skocz do zawartości
Joanna235210

Padający przepływomierz w B5

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnei mam tak samo 3 dni temu była idealna pogoda i smigał jak F1, zonka powiedziała mi zebym najlepiej zamieszkał w nim hahah. Natomiast dzisiaj stał na dworze i sie nagrzał, było z 30 stopni lekko i tak stał do 15 to potem jak wracałem to zero emocji a łzy w oczach:( to co można zrobić ??

Edytowane przez Matezzzz
hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było z 30 stopni lekko i tak stał do 15 to potem jak wracałem to zero emocji a łzy w oczach to co można zrobić
Hmmm

Sprawdz rano jak bedzie wychlodzony po nocy. Pozniej popoludniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm

Sprawdz rano jak bedzie wychlodzony po nocy. Pozniej popoludniu.

 

Sprawdzone zaraz po 7 i zdecydowanie poprawiła sie dynamika poniżej 20 C -- THANKS

Natomiast kupiłem kabel i zrobię logi to wrócę do wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odświeżę trochę temat... Kupiłem Passka jakoś w 2010, przejeździłem rok i padł mi przepływomierz.. z tego co wyczytałem na forach objawy były typowe właśnie dla tej usterki. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Teraz jakoś w kwietniu zdarzyło się to samo.. auto na 3 pierwszych biegach jeszcze w miarę się kulało ale 4 i 5 to już masakra- totalny brak mocy. Póki co nic nie działałem w tym temacie bo i auta akurat tak nie potrzebowałem. Wczoraj dokładnie kupiłem przepływomierz i okazało się że auto jeździ tak jak jeździło czyli nic nie dała wymiana przepływomierza. Pytanie co innego może być ? Dodam jeszcze że kupno przepływki nie było wykonane w ciemno ponieważ wcześniej byłem u qmpla który sprawdził mi to i faktycznie wskazywało to na przepływomierz. Niestety nie posiadam żadnych logów. Sprawdzałem wszystkie połączenia i wygląda na to że jest ok. Odłączałem również akumulator licząc na to że komp się zresetuje i w końcu zatrybi.. Niestety nic.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przy okazji jeszcze jak mógłbym prosić o określenie od czego są te przewody(natknąłem się na nie przy sprawdzaniu):

WP_20140505_010P.jpg

 

Dodam że jeżeli chodzi o tą wtyczkę to nie zauważyłem nigdzie drugiej podobnej do połączenia (wpięcia) a wcześniej szczerze mówiąc jakoś nie zwracała mojej uwagi ;)

A ten drugi przewód to pewnie musi iść do masy ale od czego on jest/za co jest odpowiedzialny ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

WP_20140505_013.jpg

Edytowane przez Pieczarios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam tych przewodów u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że kupno przepływki nie było wykonane w ciemno ponieważ wcześniej byłem u qmpla który sprawdził mi to i faktycznie wskazywało to na przepływomierz.
Czy po wymianie przeplywki ponownie sprawdziles bledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ten problem bo nie sprawdziłem... Qmpel chyba gdzieś wyjechał i póki co nie mogę się z nim skontaktować. Jak tak dalej będzie to w najbliższym czasie będę zmuszony kupić kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra taka sprawa.. Bo mam możliwość oddania kupionego przepływomierza i takie pytanie: czy czekać jeszcze i sprawdzić pod kompem błędy czy lepiej go od razu oddać jeśli po zmianie nie ma żadnej różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra taka sprawa.. Bo mam możliwość oddania kupionego przepływomierza i takie pytanie: czy czekać jeszcze i sprawdzić pod kompem błędy czy lepiej go od razu oddać jeśli po zmianie nie ma żadnej różnicy ?
Oczywiście, że trzeba sprawdzić. Jak błędu nie bezie, to problem może tkwić gdzie indziej. Jeśli błąd nie zniknął to albo nowa przepływka walnięta, albo problem z kablami od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim passkiem AHU 90KM. Wymieniłem już N75, a auto dalej wpada w notlaufa przy predkości 120-130 km/h. Dziś mam zamiar sprawdzic przepływkę. Może mi ktoś powiedzieć jak mogę to zrobić? W innych wątkach dowiedziałem się, że wystarczy odpiąć przepływkę i sprawdzić. Ale pytanie moje brzmi.. Czego mam się spodziewać jak ją wypnę? Jak auto straci moc całkowicie to oznacza, że przepływka sprawna, a jeżeli będzie chodziło tak samo to jest walnięta? Troche nie rozumiem tego działania, może mi ktoś wyjaśnić jak laikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pendule.
że wystarczy odpiąć przepływkę i sprawdzić. Ale pytanie moje brzmi.. Czego mam się spodziewać jak ją wypnę?

 

Czesc,

Wyczytalem w sieci ze trzeba zdjac wtyczke i zrobic runde, jak moc silnika bedzie znow normalna to jest miernik masy powietrza albo wtyczka do niego walnieta.

 

Ja szukam tez problemu spadku mocy zanim do mecha pojade, dzis szukalem dziurawych lub przetartych wezy.

A do tego dzis miernik masy powietrza sprayem do czyszczenia hamulcow przeczysciclem i teraz zaswiecil mi sie komunikat ze ze spalinami cos nie tak i zeby do warsztatu pojechac. Ale silnik mimo tego jakby mocniejszy sie zrobil.

Edytowane przez Pendule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ze swoim passkiem AHU 90KM. Wymieniłem już N75, a auto dalej wpada w notlaufa przy predkości 120-130 km/h. Dziś mam zamiar sprawdzic przepływkę. Może mi ktoś powiedzieć jak mogę to zrobić? W innych wątkach dowiedziałem się, że wystarczy odpiąć przepływkę i sprawdzić. Ale pytanie moje brzmi.. Czego mam się spodziewać jak ją wypnę? Jak auto straci moc całkowicie to oznacza, że przepływka sprawna, a jeżeli będzie chodziło tak samo to jest walnięta? Troche nie rozumiem tego działania, może mi ktoś wyjaśnić jak laikowi?
zrob logi i daj popatrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem ze swoim passkiem AHU 90KM. Wymieniłem już N75, a auto dalej wpada w notlaufa przy predkości 120-130 km/h. Dziś mam zamiar sprawdzic przepływkę. Może mi ktoś powiedzieć jak mogę to zrobić? W innych wątkach dowiedziałem się, że wystarczy odpiąć przepływkę i sprawdzić. Ale pytanie moje brzmi.. Czego mam się spodziewać jak ją wypnę? Jak auto straci moc całkowicie to oznacza, że przepływka sprawna, a jeżeli będzie chodziło tak samo to jest walnięta? Troche nie rozumiem tego działania, może mi ktoś wyjaśnić jak laikowi?

Już Ci pisałem w http://forum.vw-passat.pl/threads/69687-Pytania-nowego-u%C5%BCytkownika/page1277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęło wywalać mi dwa błędy na VAGu:

 

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

 

oraz

 

17915 - Idle Control Sys: Lower Regulation Limit Reached

 

Pierwszy pojawia się na razie bardzo rzadko więc się nim nie zajmuję chwilowo ale drugi już na stałe zagościł w liście błędów więc chciałbym się mu przyjrzeć. Oba błędy pojawiają się na ssaniu, na rozgrzanym silniku problem zdaje się nie występować a przynajmniej ja nie zaobserwowałem. Doczytałem, że prawdopodobnie padła przepływka i faktycznie - po odpięciu wtyczki przepływomierza pojawia się błąd czujnika G70 ale błąd 17915 nie pojawia się już ani razu więc to chyba to.

 

Dla pewności sprawdziłem przepływkę w blokach pomiarowych (obrazek poniżej) i czegoś tu nie rozumiem - dlaczego mam dwa rodzaje bloków "Mass Flow" i każdy ma inne wartości (czerwony i zielony)? Zielony zdaje się pracować prawidłowo (normalnie wskazują tą samą wartość ale ze względu na mierzenie trzech grup jednocześnie i gazowanie silnika wartości się rozjechały) ale czerwony jest zblokowany na 0 g/s niezależnie od RPM.

 

bez tytułu.jpg

 

Ktoś się spotkał z czymś takim?

 

Dodam, że blok zielony pokazuje wartości nawet po odłączeniu czujnika G70 więc wnioskuję, że gdzieś musi znajdować się jakiś inny tego typu czujnik?

Edytowane przez rainman777
przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest rozmiar klucza aby odkręcić oryginalne śruby przepływomierza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=1030.0

tutaj masz, jest on nie taki jak zwykłe torksy - nie jest "sześcioramienną gwiazdką tylko pięć ramion ma i dziurkę w środku.

Edytowane przez melo
dodatkowe info....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój passat stracił moc czy to może być wina przepływomierza czy raczej turbiny ?

aha i jeszcze jedno jak przepływomierz jest do wymiany to nie działa w ogóle czy może auto nie mieć maks mocy ale przepływka jakoś tam będzie działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności