Skocz do zawartości
Joanna235210

Padający przepływomierz w B5

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem jeszcze tutaj (identyczny z tym którego szukam ) tańszy o 70zł niż ten na inter cars i chyba ten zamówię - choć trochę to podejrzane, że o tyle taniej.
To nie jest nic podejrzanego, w sklepie, do którego podałem Ci link, też jest tańszy o 70zł :). To raczej intercars jest drogi/droższy.
czy mając przepływomierz obudowę i lizak BOSCHA można włożyć tam lizak PIERBURG'a ?
Tak, można.

 

---------- Dodano o 00:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:29 ----------

 

ps.kupiłem sześciokątny torx, hmm nie doczytałem na innym forum, bo pisali, że ma być pięciokątny, a w sklepie nie spytali ile ma mieć kątów i się zgapiłem
O ile mnie pamięć nie myli, to ten torx musi mieć jeszcze pośrodku otwór/okrągłe wgłębienie.

 

Nr klucza TS 25

270720122535.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile mnie pamięć nie myli, to ten torx musi mieć jeszcze pośrodku otwór/okrągłe wgłębienie.

Oczywiście Tomaszu,lecz istnieje możliwość wyłamania tego cypelka w śrubie i torx'em, zarówno 5 oraz 6,da się odkręcić te śruby.Najłatwiejszym rozwiązaniem jest jednak okręcenie tych śrub szczypcami,z odkręceniem nie powinno być problemu,wczoraj testowałem przy okazji czyszczenia przepływki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja przy ostatniej wymianie przepływki na Pierburg wymieniłem te śruby na zwykłe (na krzyżak) i problem z kluczem się skończył.

 

Dodam iż poprzedni przepływomierz - oryginał Bosch- wytrzymał niecałe 2 lata. Filtr Filtrona miałem tylko przez rok, teraz go przezornie unikam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę inaczej, najlepiej kupić oryginalną fabryczną dobrą używkę z logami lub gwarancją rozruchową, koszt max 120 zł a i za 90 zł idzie kupić. Sprawdziłem już na 5 samochodach, najlepszy przelicznik ceny do trwałości. Co do wymiany wkładu... ogólnie średnio ponieważ pomimo iż przepływka działa w miarę ok, to jak nie od razu to max po 6 miesiącach zaczyna przekłamywać.

 

To podobnie jak z termostatem, niby wszystkie ok po włożeniu, ale jednak oryginał tyle że w tym przypadku nowy, od 3 lat i przebiegu 60 tyś trzyma jak nowy 90 stopni. Inne jak nie od razu to po roku latają między 86-92 stopnie.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomnik zamówiłem z tej strony co podałeś.

 

Klucze też odpowiednie kupiłem, może się kiedyś przydadzą, z tego co słyszałem to takie są do klimatyzacji.

 

Moja przepływka w sumie czysta była:

DSC_0445_resize.jpg

 

inna sprawa, że filtr też był filtron'a, ale to już mój grzech że po kupnie samochodu go nie wymieniłem.

 

Zastanawiam się też czy z turbiny może mi chlapać trochę na przepływomierz, bo w rurze dolotowej było trochę nakapane olejem.

DSC_0443_resize.jpg

DSC_0444_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jezeli jestes pewien, ze przeplywka na pewno pada to mozesz zrobic jeszcze jeden eksperyment.Wywierc dziure wiertarka z wiertlem 4 mm jak ponizej na fotkach . Tylko uwazaj abys nie wsadzil za gleboko wiertla za wylot i nie uszkodzil calkowicie plytki.Na zdjeciach masz widoczne co i jak. Pozdrawiam:)

126834287b836d3a.jpg

beztytuupop.jpg

wj3108_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście Tomaszu,lecz istnieje możliwość wyłamania tego cypelka w śrubie i torx'em, zarówno 5 oraz 6,da się odkręcić te śruby.Najłatwiejszym rozwiązaniem jest jednak okręcenie tych śrub szczypcami,z odkręceniem nie powinno być problemu,wczoraj testowałem przy okazji czyszczenia przepływki.

 

Hej, a czym najlepiej wyczyścić / przemyć przepływkę , bo mi kumpel schamował auto i stwierdził że "przepływka podcina" po podmianie na jakąś z obecnej u niego w warsztacie octawi i ponownym schamowaniu auta wyszło o 4 KM więcej, co potwierdzilo jego przypuszczenia że mi "podcina".

Czym najlepiej ją umyć? bo znalazłem środek o nazwie air sensor cleaner, a niektórzy twierdzą że można umyć benzyną ekstrakcyjną lub naftą ? Jak myślicie ?> jest sens ten spec-preparat zamawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, a czym najlepiej wyczyścić / przemyć przepływkę , bo mi kumpel schamował auto i stwierdził że "przepływka podcina" po podmianie na jakąś z obecnej u niego w warsztacie octawi i ponownym schamowaniu auta wyszło o 4 KM więcej, co potwierdzilo jego przypuszczenia że mi "podcina".

Czym najlepiej ją umyć? bo znalazłem środek o nazwie air sensor cleaner, a niektórzy twierdzą że można umyć benzyną ekstrakcyjną lub naftą ? Jak myślicie ?> jest sens ten spec-preparat zamawiać ?

Ja czyściłem Air Sensor Cleanerem z InterCars'u,lecz możesz zastosować rozmaite specyfiki do czyszczenia styków elektronicznych,względnie tarcz hamulcowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak by ktoś potrzebował przepływke to mam do Paska 110KM AFN. 100% OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Można też czyścić czymś takim jak Kontakt S potem Kontakt U, gdzieś czytałem że można też użyć alkoholu izopropylowego + sprężonego powietrza.

 

U mnie problemem raczej nie była przepływka tylko dziura w wężu łączącym turbinę z intercoolerem

http://forum.vw-passat.pl/threads/122844-Passat-B5-FL-AWX-2004?p=1721188&viewfull=1#post1721188

teraz muszę go kupić i sprawdzić czy on jest winowajcą szarpania/świszczenia.

Edytowane przez Shonsu
aby nie pisać posta pod postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zamiennika do mojego AHU, ma ktoś przeplywke firmy SORL, Hart, master sport? Warto kupić. Używke nie będę kupował bo może starczyć na kilka dni... Więc szukam dobrego zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żadna z wyżej wymienionych nie pochodzi za długo, o ile już na starcie nie będzie zaniżać. Nawet z Boschem z allegro trzeba uważać bo bywa różnie. Zazwyczaj kupuje się Pierburga w jakimś klepie z częściami, w razie czego można wymienić. Mówię o lizaku czyli samym wkładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie żadna z wyżej wymienionych nie pochodzi za długo, o ile już na starcie nie będzie zaniżać. Nawet z Boschem z allegro trzeba uważać bo bywa różnie. Zazwyczaj kupuje się Pierburga w jakimś klepie z częściami, w razie czego można wymienić. Mówię o lizaku czyli samym wkładzie.

 

W moim przypadku zamiennik sporo zawyżał. Z autopsji wiem, że lepsza dobra używka niż zamienniki, zresztą to widać po konstrukcji przepływomierza (jak ktoś widział BOSCH'a w środku, to wie o czym mówię). Co do czystości przepływki, to pomaga OTC, bo odmą jednak trochę oparów wędruje. :)

Edytowane przez blackpirate
j.polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używką to dopiero loteria bo pochodzi chwile i już nie zareklamuje. Master sport na swój sprzęt daje 2 lata gwarancji. Oryginał drogi...

Kupię gdziś sam lizak Boscha? Chodzi mi o nowy.

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi doradzić co do przepływomierza. Muszę wymienić a chce mieć dobry a nie za duże pieniądze,

tutaj na aukcji jest Boscha http://allegro.pl/bosch-przeplywomie...tml#tabsAnchor

a tutaj jakiś Master Sport http://allegro.pl/master-sport-przep...577840984.html warto zaoszczędzić i kupić tego mastera? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podchodzę inaczej, najlepiej kupić oryginalną fabryczną dobrą używkę z logami lub gwarancją rozruchową, koszt max 120 zł a i za 90 zł idzie kupić
Kupilem na szrocie przeplywke i zrobilem logi. Wyniki jakies 20% mniejsze od fabrycznych. Wymienili mi na kolejna i to samo. Przeplywke oddalem. Dobrze ze szrot mam pod domem ;)

 

Nigdy wiecej uzywanych przeplywek bo to loteria.

 

---------- Dodano o 14:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:33 ----------

 

oryginalną fabryczną dobrą używkę z logami
NIe spotkalem sie aby sprzedajacy robili logi ;)

 

---------- Dodano o 14:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:37 ----------

 

W moim przypadku zamiennik sporo zawyżał.
Jesli zawyzal to jakie objawy byly?

 

---------- Dodano o 14:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:38 ----------

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź.
Zle wklejone linki.

Proponuje poszukac opinii na temat produktow Master Sport i sam bedziesz wiedzial czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszę już w innym wątku ale wole mieć pewność

W Pasku b53b 1.9tdi tiptronic ATJ 115km tydzień temu zmieniałem olej i przepływomierz. Przed wymianą przepływki było tak że trzeba było depnąć w pedał z dwa razy by auto zaczęło dynamicznie śmigać np podczas wyprzedzania (mam tu na mysli redukcję biegów na wyższych obrotach). Wymieniłem przepływkę i dosłownie passat zamienił się F1,natomiast od wczoraj zaczął się problem autko jeździ dynamicznie ale brakuje mu tego powera znowu - Tak jak redukował biegi np z 4 na 3 podczas wyprzedzania tak zaś tego brakuje. Czy to znowu przepływka ??? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniałem olej i przepływomierz
Dlaczego zmieniles przeplywke? Miales jakas podstawe do tego, logi? Jesli tak, to zrob kolejne i bedziesz mial porownanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego zmieniles przeplywke? Miales jakas podstawe do tego, logi? Jesli tak, to zrob kolejne i bedziesz mial porownanie.

 

 

tamta przepływka była padnięta/uszkodzona, wymieniłem na identyczną i tej samej firmy.

 

A czy temperatura zewnętrzna ma jakiś wpływ na pracę silnika bo to się stało jak te upały się zaczęły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy temperatura zewnętrzna ma jakiś wpływ na pracę silnika bo to się stało jak te upały się zaczęły ??
Ma. Szybciej "silnik puchnie" jak czesto wkreca sie go na obroty. Podobno odczuwalne przy czestej dynamicznej jezdzie. Poprostu IC sie zbytnio nagrzewa i nie schladza wystarczajaco powietrza, ktore pcha turbo. Moj smiga najlepiej gdy temp zewn. wynosi ok 7-15C. Czuc, ze jest bardziej zrywny i szybciej reaguje na gaz. Bardzo rzadko korzystam z pelnej mocy, ale dzisiaj w upal (29C) czulem, ze jest ciut zmulony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności