Skocz do zawartości
Joanna235210

Padający przepływomierz w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o pomoc.Posiadam Pasata b5 1,9 TDI rocznik 1999 115 KW . Siadł mi przepływomoierz masy powietrza już po raz drugi .Czy ktoś mógłgy mi podać jaki tam jest zamontowany fabrycznie .Być może zamienniki po prostu nie pasują

Edytowane przez Joanna235210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

028906461, 028906461X - to są numery oryginalnych przepływomierzy do silnika AJM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie padł drugi przepływomierz .

Wina wcale nie musi być po stronie przepływki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wymieniałeś może ostatnio filtra powietrza? Znajomy miał tak w AWX jak założył Filtrona i robił 3 razy przepływkę. Dwa razy wymienili na nową (kupował w ASO), ale po trzecim razie zaprosili go na diagnostykę i wyszło szydło z worka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie po zmianie filtra auto przestało jeździć . Co proponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie po zmianie filtra auto przestało jeździć

A jakiej firmy ten filterek założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy sprawdzić wtyczkę skoro po rozebraniu puszki filtra nagle przestał działać przepływomierz?

 

Jaki błąd sygnalizuje sterownik? (signal too high, czy może short to ground / albo no-signal?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem filtr firmy Mann . A na Vag-u pokazuje uszkodzony przepływomierz lub zwarcie na masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem filtr firmy Mann . A na Vag-u pokazuje uszkodzony przepływomierz lub zwarcie na masę.

niestety, do wymiany. Dziwi mnie, że jeszcze Polacy nie rozpracowali patentu na regenerację przepływomierzy... dobrać odpowiedni drut oporowy i w drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przepływomierz 028906461 będzie pasował do AHU?

 

Wyskakuje mi błąd

00553 Czujnik masy przepływu powietrza – G70
czy wymieniać w ciemno? objawy podałem już: TUTAJ!

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jakie są ceny nowych

028906461

028906461X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odgrzewam kotleta...

 

Posiadam passka B5 fl (1.9 130KM awx) i podobno padł przepływomierz, nr w etce to podobno 074 906 461 B lub 074 906 461 BX ? Chcę kupić sam czujnik bez obudowy np pierburga, szukałem w necie i znalazłem http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/sklep/czesci_samochodowe.php?wit=SKLEP&S&notitle=1&g=3926&typ=15418&wsk=O&msg=%20-%20%26ESRC%3DS&se=T ale do jasnej ciasnej nie wiem który wybrać bo są do różnych numerów podwozia (3B-2-000 001 lub 3B-1-400 000 czym się różnią), w jaki sposób mam określić nr podwozia ?

 

btw padł mi przed wymianą filtra powietrza, zanim kupię nowy zastanawiam się nad jego przeczyszczeniem czy w ten sposób nie rozwalę go jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są do różnych numerów podwozia (3B-2-000 001 lub 3B-1-400 000 czym się różnią), w jaki sposób mam określić nr podwozia ?
...numerów nadwozia, nie podwozia. Numer ten znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym :)

Przepływomierz możesz przeczyścić alkoholem izopropylowym.

 

Edit : Tu ten sam ale o 70zł tańszy http://www.iparts.pl/czesc/przeplywomierz-masowy-powietrza,vw,passat-variant-3b6-2000-11-2005-08,1-9-tdi-130km,121-4737-15418-102806-0-5-722684080.html

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie jak wół napisali od numeru podwozia, czego właśnie nie rozumiem. Numer nadwozia mam WVWZZZ3BZ4P241973 i nie wiem jak to ma się do tych numerów co są podane na w/w stronie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej stronie jak wół napisali od numeru podwozia, czego właśnie nie rozumiem. Numer nadwozia mam WVWZZZ3BZ4P241973 i nie wiem jak to ma się do tych numerów co są podane na w/w stronie :/
Ten od 3B-2-000 001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw padł mi przed wymianą filtra powietrza, zanim kupię nowy zastanawiam się nad jego przeczyszczeniem czy w ten sposób nie rozwalę go jeszcze bardziej.

Przeczyścić zawsze możesz,jeżeli jest niesprawny, niewiele ten proces da,lecz jeśli porządnie zabrudzony,to zawsze przedłuży to jego żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :),

znalazłem jeszcze tutaj (identyczny z tym którego szukam ) tańszy o 70zł niż ten na inter cars i chyba ten zamówię - choć trochę to podejrzane, że o tyle taniej.

 

heh teraz nie wiem czy ktoś to przeczyta, bo już nie chce dublować postów,

ale czy mając przepływomierz obudowę i lizak BOSCHA można włożyć tam lizak PIERBURG'a ?

 

ps.kupiłem sześciokątny torx, hmm nie doczytałem na innym forum, bo pisali, że ma być pięciokątny, a w sklepie nie spytali ile ma mieć kątów i się zgapiłem ;)

Edytowane przez Shonsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności