Skocz do zawartości
Gość hveti

Centralny zamek - uszkodzenia, problemy, dziwne działanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hveti

Ponieważ mam problem z zamkiem centralnym chciałem zadać zapytanie forumowiczom z doświadczeniem:

- czy micro włączniki w sterowaniu zamka często wysiadają?

- czy krzywki plastikowe się wycierają w czasie eksploatacji?

- czy oprócz zimnych lutów jakieś inne standardowe uszkodzenia?

Teraz aby uzbroić alarm muszę zamek zamykać z pilota na dwa razy, szyba od strony kierowcy przednia głupieje podczas podnoszenia raz opada a raz się podnosi a czasami trzeba kilka razy naciskać żeby zadziałała.

Przymierzam się do rozbiórki co postaram się uwiecznić na zdjęciach aby pomóc innym forumowiczom.

Proszę o wszelakie wskazówki wszystkich osób dotyczące tematu. Ja postaram się później sprzedać swoje doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, sprawdź na początek stan przewodów w osłonie-"harmonijce" pomiędzy słupkiem a drzwiami; potrafią bardzo często pękać na zgięciu-to typowa usterka w tym modelu Passka.;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitz

witam

nie będe chyba jedyny z moim problemem tak wiec licze na jakas porade

central otwiera wszystkie drzwi ale nie zamyka tylnich...dlaczego?

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bład sygnału w module

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość .Robson
Ponieważ mam problem z zamkiem centralnym chciałem zadać zapytanie forumowiczom z doświadczeniem:

- czy micro włączniki w sterowaniu zamka często wysiadają?

- czy krzywki plastikowe się wycierają w czasie eksploatacji?

- czy oprócz zimnych lutów jakieś inne standardowe uszkodzenia?

Teraz aby uzbroić alarm muszę zamek zamykać z pilota na dwa razy, szyba od strony kierowcy przednia głupieje podczas podnoszenia raz opada a raz się podnosi a czasami trzeba kilka razy naciskać żeby zadziałała.

Przymierzam się do rozbiórki co postaram się uwiecznić na zdjęciach aby pomóc innym forumowiczom.

Proszę o wszelakie wskazówki wszystkich osób dotyczące tematu. Ja postaram się później sprzedać swoje doświadczenia.

Witam mam paska 1.9 tdi 110 km. i jest problem -otóż otwierając drzwi kluczykiem od strony kierowcy otwierają się tylko drzwi lewe i bagażnik,natomiast gdy otworzę prawe drzwi kluczykiem otwiera mi się tylko przód i bagażnik-nie wiem o co chodzi-pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam paska 1.9 tdi 110 km. i jest problem -otóż otwierając drzwi kluczykiem od strony kierowcy otwierają się tylko drzwi lewe i bagażnik,natomiast gdy otworzę prawe drzwi kluczykiem otwiera mi się tylko przód i bagażnik-nie wiem o co chodzi-pomocy...
mokry moduł lub krańcówki w zamkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriss717171

u mnie niedziałal podobnie pod wykładziną u kierowcy przegnily złaczki przewodów polutowałem chula jak nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dolacze sie do tematu. Moj kolega ma problem z centralnym.Robi sie tak: jesli zamyka drzwi z pilota czy zamka jest wszystko ok,wszystkie drzwi sie zamykaja. Otwierajac nie jest juz tak kolorowo. Z kluczyka za 1 razem otwieraja sie drzwi kierowcy,przekreci sie 2 raz ,otwieraja sie reszte drzwi i bagaznik.No niby wszystko spoko,ale juz otwierajac z pilota nie ma szans na otwarcie 3 drzwi i bagaznika.tylko kierowcy sie odryglowuja. Naciskajac guzik otwierania (na pilocie) widac jak tylne rygielki sie poruszaja ,cos tam tyka w drzwiach ,ale niestety nie otwiera.Podlaczylismy VAG-a i pokazuje takie bledy:

 

Address 46

 

01134- alarm horn H12

49-00 No communications

 

 

00933 - Electric Window Motor Passenger Side V148

62-10 No or Incorrect Adjustment- Interm.

 

00931 -Locking Module for Central Locking Rear Passenger F223

27-10 Impl.Signal - Interm.

 

 

1szy blad to pewnie ktos kiedys odlaczyl syrene od alarmu.malo wazne :)

 

2gi ,dziwne ,bo wszystko z szybami jest ok.

 

3ci,no wlasnie.co moze byc w drzwiach pasazera nie tak ,jak nie otwiera tez innych i bagaznika.\Tylko kierowcy.

 

Moze mi ktos cos podpowiedziec gdzie szukac przyczyny,od czego zaczac.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy dolacze sie do tematu. Moj kolega ma problem z centralnym.Robi sie tak: jesli zamyka drzwi z pilota czy zamka jest wszystko ok,wszystkie drzwi sie zamykaja. Otwierajac nie jest juz tak kolorowo. Z kluczyka za 1 razem otwieraja sie drzwi kierowcy,przekreci sie 2 raz ,otwieraja sie reszte drzwi i bagaznik.No niby wszystko spoko,ale juz otwierajac z pilota nie ma szans na otwarcie 3 drzwi i bagaznika.tylko kierowcy sie odryglowuja. Naciskajac guzik otwierania (na pilocie) widac jak tylne rygielki sie poruszaja ,cos tam tyka w drzwiach ,ale niestety nie otwiera.Podlaczylismy VAG-a i pokazuje takie bledy:

 

Address 46

 

01134- alarm horn H12

49-00 No communications

 

 

00933 - Electric Window Motor Passenger Side V148

62-10 No or Incorrect Adjustment- Interm.

 

00931 -Locking Module for Central Locking Rear Passenger F223

27-10 Impl.Signal - Interm.

 

 

1szy blad to pewnie ktos kiedys odlaczyl syrene od alarmu.malo wazne :)

 

2gi ,dziwne ,bo wszystko z szybami jest ok.

 

3ci,no wlasnie.co moze byc w drzwiach pasazera nie tak ,jak nie otwiera tez innych i bagaznika.\Tylko kierowcy.

 

Moze mi ktos cos podpowiedziec gdzie szukac przyczyny,od czego zaczac.

Dzieki

krańcówka kierowcy lub moduł uczy się pływać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie Uważnie !

Ten post jest do wszystkich którzy dołączyli na to forum z powodu… PROBLEMÓW Z CENTRALNYM. Nie zakładajcie masy tematów typu: lewe tylnie drzwi, prawe przednie, prawe tylne, nie otwierają się, nie zamykają się, nie reagują itp. Itd. Bo w końcu tych tematów będzie z 300  Poczytajcie najpierw i sprawdźcie wszystko, a dopiero potem piszcie. A i tak na 99% będzie Wasz temat już opisany. Tak więc dla wszystkich którzy mają problem z drzwiami: SPRAWDŹCIE MODUŁ KOMFORTU !! Najczęstszą przyczyną nie działania centralnego jest zalany moduł lub sparciałe kable. Należy wyjąć moduł, wysuszyć, sprawdzić czy się nic nie spaliło, a następnie SPRAWDZIĆ WIĄZKĘ KABLI. Z modułu (z tej czarnej puszki) wychodzi wiązka kabli która następnie łączy się z wiązką idącą wzdłuż listwy. W TYM MIEJSCU (łączenie) najczęściej kable parcieją od wilgoci. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać normalnie, ale sprawdzicie to dopiero jak odwiniecie tą parcianą izolacje. Mi po odwinięciu wszystko rozleciało się w rękach !!! Następne miejsce to tam gdzie kable wchodzą do drzwi (w tej gumce). Trzeba sprawdzić wszystkie kable żeby mieć 100% pewności że są okej. Jeśli tą pewność mamy, to zostaje sprawa ZIMNYCH LUTÓW w zamku. Tutaj kłania się demontaż zamka, jego rozbiórka i sprawdzenie. Instrukcje jak rozebrać drzwi i zamek znajdziecie na forum (lub http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=344&u=26|0|...). Jeśli już zdobyliście się na to by pytać na forum, tzn że chcecie to robić sami. A jak chcecie to zacznijcie od tego, a na pewno dużej ilości osób to pomoże. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz aby uzbroić alarm muszę zamek zamykać z pilota na dwa razy, szyba od strony kierowcy przednia głupieje podczas podnoszenia raz opada a raz się podnosi a czasami trzeba kilka razy naciskać żeby

 

mam dokładnie to samo,

zamek wymieniłem, (bez zmian)

MK ok ;)

pozostają kable, poczekam aż zrobi się trochę cieplej to z tym powalczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to z czym się spotkałem. Zamykam drzwi z kluczyka po stronie kierowcy, ale zamykają się tylko te jedne i dioda nie miga, chcąc otworzyć drzwi mimo że są pozornie odryglowane nie można ich otworzyć. Gdy zamyka i otwiera się od strony pasażera zamykają i otwierają się wszystkie i jest tak jak powinno być. Co mam doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilkyBoy,nie wiem do kogo bijesz ,ale kazdy tu pisze na temat centralnego zamka. Jesli jestes moderatorem i razi Cie ten post to go usun,jesli nie to mysle ,ze lekko przesadzasz.Wybaczcie wszyscy za OT.Ale takie teksty mnie zawsze irytuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku oprócz drzwi kierowcy nie otwierało i zamykało się nic rozładował mi się aku i odziwo auto całe się uzbroiło czyli wszystko się zamknęło ale już otworzyć nie chciało bo aku za słaby. Musiałem się nieźle napocić żeby je otworzyć ( nie mam zamków w drzwiach). Dziś aku naładowane i wszystko cyka jak powinno czy to MK już dogorywa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku oprócz drzwi kierowcy nie otwierało i zamykało się nic rozładował mi się aku i odziwo auto całe się uzbroiło czyli wszystko się zamknęło ale już otworzyć nie chciało bo aku za słaby. Musiałem się nieźle napocić żeby je otworzyć ( nie mam zamków w drzwiach). Dziś aku naładowane i wszystko cyka jak powinno czy to MK już dogorywa ??
albo MK albo kable przy słupku/progu kierowcy albo moduł pływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem wszystkie wtyczki jakie mogłem wyczyściłem, podłączyłem na nowo i wszystko działało jak należy :), zauważyłem jednak że linka od podnośnika szyby się poplątała i będzie trzeba kupić nowy element :( Niestety dzisiaj gdy chciałem go otworzyć on nie chce mnie wpuścić. Zamek od pasażera zamyka i otwiera wszystko.

Co to może być?:help

Edytowane przez shred23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kazdy tu pisze na temat centralnego zamka
Zgadza się. I dlatego masz kilkanaście jak nie kolkadziesiąt tematów na temat centrala, a żadnej normalnej odpowiedzi. Nie czytacie wcześniejszych tematów, każdy pisze "takiego problemu nie było" i otrzymujecie odpowiedzi - zalany moduł, zimne luty, sprawdź krańcówkę i przewody w harmonijce. Przeczytaj choćby ten wątek. Nie ma żadnych odpowiedzi, są coraz to nowe pytania. Wszystko to już było na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dla osób rozbierających zamki, potrzebuje zamienić całą blachę drzwi + przełożyć wszystkie kable więc interesuje mnie czy można przez otwor przeze mnie zaznaczony przełożyć kabel z wtykiem, który wchodzi już do samego zamka ?

otwor i kabel zaznaczam na zdjęciu.

Drugie pytanie, jak wyczepić wiązkę kabli w słupku drzwi w b5 kombi ? (co rozebrac i w jakiej kolejnosci).

Z góry dzięki, pozdrawiam

1530463010.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie dla osób rozbierających zamki, potrzebuje zamienić całą blachę drzwi + przełożyć wszystkie kable więc interesuje mnie czy można przez otwor przeze mnie zaznaczony przełożyć kabel z wtykiem, który wchodzi już do samego zamka ?

otwor i kabel zaznaczam na zdjęciu.

Drugie pytanie, jak wyczepić wiązkę kabli w słupku drzwi w b5 kombi ? (co rozebrac i w jakiej kolejnosci).

Z góry dzięki, pozdrawiam

 

Bez problemu go przełożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie centralny raz chodzi dobrze (odryglowuje wszystkie drzwi) raz tylko kierowcy. Metodą prób i błędów doszedłem że za to odpowiedzialny jest bezpiecznik numer14 gdy takie cuda się dzieją wyciągnę go i włożę spowrotem wszystko działa przez jakiś czas. Jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności