Skocz do zawartości
kab1986

wskaźnik prędkościomierza i kilometrów stoi:/

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jeśli moglibyście mi pomóc i podpowiedzieć co mzoe byc tego przyczyną ze mi predkosciomierz nie działa i kilometry nei lecą? wiem ze mam elektroniczny licznik, czy to trzeba cos tam wlutowywac itp itd, czy wystarczy którys czujnik zmienic? :)mi kumpel mowil ze musiał kupic nowy czujnik w ASO:/ bo w uzywkach niby wszystkich tak jest:/ ale czy to prawda? jeśli ktoś miał juz takie problemy proszę o pomoc:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie lezy problem :P Bo moze byc tak ze masz uszkodzone zegary albo impulsator w szkrzyni biegow :P No chyba ze instalacja chociaz co do tego to raczej watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes pewien ze masz elektroniczny to ok, ale jesli nie to rozkrec konsole i sprwdz czy linka Ci nie spadla z licznika, tez moze byc przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Prosze o pomoc mam vw 1.9Tdi silnik AFN

 

Ostatnio wjechalem w duzą wode i po tym zdarzeniu przestal mi dzialac predkosciomierz, obrotomierz dziala, nie pokazuje mi spalania i km. czytam na forum juz 2 tyg i nie moge sobie z tym poradzic na vagu pokazuje speed sensor blad 00281 jak sie nie myle . wymienilem ten czujnik ale nie pomoglo. Wtyczki sa czyste nie zascniedziale i nie wiem juz co mam zrobic.

Pisze na forum ze moze brak masy ale gdzie mam jej szukac ??

takze mowa jest o g68 g22 czujnikach jedni pisza ze to ten sam inni ze inny ale gdzie on jest to nie wiadomo.

jeszcze jedno obok czujnika predkosci ten co sie wyjmuje ze skrzyni taki podluzny jest wyzej wtyczka czy tam tez jest czujnik ??

Prosz o Pomoc moje gg 149812 dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje impulsator do linki od predkosciomierza? predkosciomierz na linke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:569: Czarnyy !!!!!!

Albo impulsator albo linka. Zdecyduj się.

Nie ma impulsatora do linki ani odwrotnie.

Edytowane przez piero28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest impulsator wtykany w licznik, tak jak pisaliśmy w tym temacie

poza tym były też linki z impulsatorem np. do taxometru, mniej więcej w połowie długości był impulsator z gniazdkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w liczniku z MFA idzie do 50, potem spada i nie działa... A czasem w ogole nie działa. Impulsator, czy któraś ścieżka na liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki impulsator do linki o co ty pytasz przeczytaj co napisałeś.

Ja też mam impulsator w liczniku więc jest.Oczywiście licznik na linkę.Poczytaj forum a nie piszesz że nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam model i rocznik, a napęd licznika jest poprzez linke. wypięcie jej lub uszkodzenie da takie objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska 1991r bez obrotomierza czy będą mi pasować t Liczniki VW PASSAT B3 z MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj TO.

 

Dodam że jak masz na linkę to szukaj albo z linką albo z czujnikiem na skrzyni a jak chcesz mieć MFA to jeszcze czujnik temp. oleju, czujnik temp. zewnętrznej musisz dokupić + kawałek wężyka podciśnienia aby mieć wskazanie zużycia paliwa---o manetce też nie zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferro

Witam podlacze sie pod temat, moje auto to passat B4 1.9 tdi 90KM 1Z 95 rok, zegary elektroniczne bez MFA, jakis czas temu wskazowka predkosciomierza podskoczyla kilka razy opadla na 0 i tak juz stoi, od tego momentu nie nabija elektroniczny licznik kilometrow i nie dziala tempomat oraz wskazanie paliwa zaczelo plywac w zakresie 2 kresek zaleznie od poziomu w baku czasami miga kontrolka oleju ale nie ma zadnej reguly kiedy. Obrotomierz, wskaznik temperatury oraz zegarek i reszta kontrolek dzialaja bez problemu.

Zwarlem srodkowa nozke wtyczki impulsatora do aku i predkosciomierz podskoczyl, natomiast na dwoch bocznych nie ma zasilania (zapomnialem przemierzyc czy nie dochodzi +, masa czy obu brakuje) wiec raczej wykluczam wade impulsatora, gdzies wyczytalem ze tempomat dostaje sygnal z zegarow wiec przelutowalem laczenie gniazda wiazki do plytki w liczniku w celu wyeliminowania zimnych lutow, nic to nie pomoglo,

Zauwazylem ze jak szybko wlacze swiatla lub szyba w dzwiach (elektryka) zjedzie calkiem na dol lub do konca sie domknie auto jakby minimalnie zafaluje lecz nie wiem czy to czasem nie normalne bo nic uciazliwego sie nie dzieje

napiecie w aku przy zgaszonym 12,68V natomiast przy ladowaniu 14,29V

 

Czy moze byc uszkodzony ELMOS 10417A czy jakis stabilizator napiecia w zegarach, bo czytalem o takim ustrojstwie, czy te elementy nie maja wplywu na zasilanie impulsatora

 

Ostatecznie

Zakladam ze sygnal z impulsatora potrzebny jest nabijanym kilometrom, predkosci i tempomatowi tylko nie wiem jak sie ma do tego wskazowka paliwa i kont oleju, zatem skad zasilony jest impulsator i czy ktos ma rozpiske pinow z wtyczki przy silniku bo po kablu doszedlem do niej czy moze cos jeszcze posprawdzac?

 

i ktory kolor od impulsatora to + a ktory masa zebym skonfrontowal je z aku przez miernik i sprawdzil czego brakuje

Edytowane przez Ferro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sam zacząć wątku więc podepne się pod ten. W moim b3 przestało kilkanaście dni temu naliczać kilometry na analogowym liczniku. Na elektronicznym MFA nalicza. Dodam też, że prędkościomierz i obrotomierz działa. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Stoją obydwa, czyli i dziennych i przebiegu całkowitego?

Jak tylko dziennych to wciśnij na początek reset.

Jak obydwa to bez rozebrania się pewnie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności