Skocz do zawartości
Lechu22k

Po wymianie żarników Xenon nie działa poziomowanie??

Rekomendowane odpowiedzi

tak wygląda moja lampa i zaznaczyłem pokrętła od lewej jest soczewka z xenonem

 

te dwie górne pokrętła regulują całe lustro lampy a te dolne pokrętło jest od regulacji soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ile taki czujnik kosztuje\??

Mi pokazuje lewy przod i lewy tyl.gdzie jest z tylu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie ile taki czujnik kosztuje\??

w ASO VW ok. 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, i jak rozwiazaliscie problemy z czujnikami?

 

u mnie wyskakuje ten sam blad. dzisiaj sprawdzilem kable i wtyczke - wszystko wyglada ok. tylko ta wajcha od czujnika chodzi jakos "dziwnie" lekko. u was tez tak jest? jak to jest w przypadku sprawnego czujnika?

 

mozna zrobic cos jeszcze zanim kupie nowy czujnik (u mnie w ASO - 270zl :dolamam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem kolejny co ma ten problem... przed wymiana zarnikow wszystko dzialalo spoko... lampy wyjalem i zrobilem renowacje kloszy lamp i wymienilem zarniki

swieci wszystko OK tylko ze prawa lampa razi bo swieci za wysoko a poza tym nie dziala samopoziomowanie... nie mozliwe chyba by przy wymianie zarników kazdemu padal czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G78)

31-00 - Open or Short to Ground

Mam ten sam ból-błędu nie da się skasować... Szkoda, że kolega nie opisał, czy usunął u siebie usterkę, czy nie.

U mnie była lampa wymieniana-wcześniej działało wszystko dobrze...

Jakieś propozycje :?: Czujnik do wymiany, czy coś jeszcze sprawdzać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechaj każdy z tym problemem przeprowadzi takie coś:

 

Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane" (01539 - Headlights Not Adjusted). Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora.

 

Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

 

* Pojazd musi stać na równym podłożu

* Hamulec ręczny musi być zwolniony

* Zapłon musi być włączony

* Światła wyłączone

* Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów (czyli te czyścimy przed regulacją. Jak powrócą, to regulujemy, potem czyścimy błędy i regulujemy jeszcze raz!)

 

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób:

 

[Wybór] (Select)

 

[55-Zasięg xenonów] (55 Xenon range)

 

[Nastawy podst. - 04] (04 Basic Settings)

 

Grupa "001" (Group 001)

 

[idź!] (Go!)

 

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.

 

Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze na przyrządzie optycznym (w warsztacie).

 

Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprobuje

rozumiem ze ta procedura to vagiem wsyztsko tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylme dzis na kompie i tak na 2 roznych programach chyba bosch i Delphi wywalil mi takowe cos:

 

776

Lewy przedni czujnik poziomu

zwarcie lub przerwa

stały

 

2 program:

 

0308

Czujnik wysokosci nadwozia przedni lewy zwarcie lub przerwa

 

 

ktos moze podpowiedziec co to?

 

i czy to chodzi o czujnik w lampie jakis lewej czy ten na wahaczu? dodam ze tylko lampy byly ruszane a na wahaczu nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw lampy jak Ci powiedziałem, Dokładnie i ja miałem błąd czujnika. Po ustawieniu minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kicha nie dziala to :(

 

na VAGu I WASiekolesiowi nie chce to wejsc .. a pozakuje ze przedni czujnik nie zmienia danych napiecia mimo bujania autem..

czy mozliwe ze od wymiany zanrikwo i dopalania lamp nie zalozynych na samochód padl czujnik na wahaczu?

jak mozna go sprawdzic?

 

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

 

ok przeszukujac forum moze dam screeny jak dal kolega i mam podobnie + blad u mnie jest 776 - Czujnik poziomowania kontroli systemu – lewy przód – G78 (zwarcie +/-)

 

blad2.jpgblad2.jpg

 

a pozniej tez w tym miejscu mam BLAD :(

 

blad3.jpg

blad3.jpg

 

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:46 ----------

 

i czy w ogole mozliwe by czujnik na wahaczu padl przez moje kombinacje z podlanczaniem nieprzykreconych lamp przy zmianie zarnikow?

 

lampy dzis rozebralem od nowa i wsyztsko dobrze jest skrecone i spiete i tam gdzie powinno byc...

 

a co to jest to czarne pod soczewka co wchodza do niej 2 kable? czujnik jakis poziomu? moze to padlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to jest to czarne pod soczewka co wchodza do niej 2 kable? czujnik jakis poziomu? moze to padlo?

To jest element uzwojenia od bixenonu-od ruchomej przesłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to raczej z bledem nie ma nic wspolengo?

pytam bo ruszalem tymi wtyczkami ale wyglada mi wszystko na ok to co to moze byc? faktycznie czujnik wahacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten czujnik poziomowania lamp można zmierzyć ,bo na schemacie jest pokazany ,potencjometr . Jeszcze jedno pytanie dlaczego po uruchomieniu vagcom 409.1 po wyborze[Wybór] (Select)

 

[55-Zasięg xenonów] (55 Xenon range)

 

[Nastawy podst. - 04] (04 Basic Settings)

wywala mi info ze nie jest dostępna coś z autoryzacją a w info o programie widać że program jest zarejstrowany i aktywowany. co jest nie tak.

Edytowane przez darecki_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i kicha nie dziala to

 

w czym Łukasz był błąd?

pytam bo zamontowałem samopoziomowanie lecz podczas aktywacji vagiem wyskaluje mi właśnie błąd 01539, którego nie mogę usunąć i również kiedy wchodzę w basic settings także mam error

leczę na Twoją pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padniety czujnik jednak byl poziomowania nie wiem czy zbieg okolicznosci czy ja go spalilem podlanczajac se tak lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padniety czujnik jednak byl poziomowania nie wiem czy zbieg okolicznosci czy ja go spalilem podlanczajac se tak lampy

 

u mnie też już jest ok a winą była w długości ramienia czujnika przedniego

opisałem to w poście nr61 TEGO wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. posiadam w swoim passku ksenony ori, miałem problem z czujnikiem poziomowania na wahaczu przednim, czujnik dziś wymieniłem, lampy się podniosły (wcześniej były opadnięte na duł) usunąłem błąd vag'iem, już się nie pojawia, tylko jest mały problem podczas włączenia świateł, o tuż wyczytałem na forum (dotyczyło passka 3bg) że podczas włączenia świateł podnosiły się na moment i opadały a u mnie tak nie ma, raz się podniosły i tak zostało. Czy starszy typ xenona tak ma ?? Jak sprawdzić czy działa auto-poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że podczas włączenia świateł podnosiły się na moment i opadały a u mnie tak nie ma, raz się podniosły i tak zostało.

 

nie podczas włączenia świateł tylko po włączeniu zapłonu, włącz najpierw światła i wtedy odpal auto i zobacz czy lampy robią test samopoziomowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie podczas włączenia świateł tylko po włączeniu zapłonu, włącz najpierw światła i wtedy odpal auto i zobacz czy lampy robią test samopoziomowania
no właśnie tak też nie ma żadnej reakcji, czasami tylko delikatnie zejdą w duł lub górę (zależy jak auto stoi) może ta pierwsze modele takiego bajeru nie posiadały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności