Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

No a co z baterią, która podtrzymuje komputer i te wszystkie buzery ?

 

Kontrolki na tablicy rozdzielczej, zegary i komputer mają chyba osobne źródło prądu na wypadek padnięcia/wyjęcia/odłączenia akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio może zapytać cie o kod po podłączeniu aku, ale nie musi. Jak masz kod to nie problem. :)

Skasuje się tez przebieg i tym podobne sprawy na liczniku "dziennym" i w FIS-ie jeśli masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego kodu do radia ...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może któryś z kolegów podpowie mnie co robić jak na wyświetlaczu zapalają się żółte symbole ABS i ESP.Wyczułem że nie mam abeesu.Gdy stanę i wyłączę silnik i uruchomię go to przez kilka set metrów nie świecą lecz gdy przyhamuję to się się aktywują.Zaczęło się po wymianie przegubu.Zareklamowałem-stwierdzono że czujnik ABS jest cofnięty.Czujnik wyregulowano i było OK. ale sytuacja się powtarza.Przecież czujnik sam się nie cofnął.Przegub z koronką dobrany dobrze.Cholera mnie bierze jak mam niepewny samochód.Co może być przyczyną. Proszę o radę !!!!!.

 

Musisz sprawdzić na VAG'u. U mnie był ten sam objaw przy padniętym czujniku kąta skrętu (taka puszka z taśmą montowana pod kierownicą). W serwisie nowy kosztuje w tym momencie 1.200 zł. Ale kupiłem używkę na allegro za 100 zł i dziś właśnie wymieniam. Jak pomoże to będę happy :D. Jak coś to nr części (jeśli masz ESP) to 1J0 959 654 AC (do 2005 roku). Teraz jest już produkowane z oznaczeniem AG ale jest dokładnie ta sama część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem przedstawia sie nastepujaco, prawdopodobnie wyswietla mi sie: "Bitte CD-ROM einlegen" czy ktos wie co to moze znaczyc? jak usunac ten blond? pojawia mi sie zawsze przy odpaleniu, i zniknie dopiero jak przytrzymam strzalke w gore do przelanczania opcji komputera. Dodam ze w samochodzie niema radia (zostalo wyciagniete) jest natomiast nawigacja.

 

EDIT//

Dowiedzialem sie ze znaczy to tyle co "prosze wlozyc cd" ale jaka cd? pozatym nad tym komunikatem pojawia sie jeszcze jakis napis ale nie potrawie go odczytac (niektore linie wysietlacza nie dzialaja). Zalanczam obrazk:

attachment.php?attachmentid=14319&stc=1&d=1247405814

Troche nie wyrazne ale zawsze :D wiem ze pierwszy wyraz to "SYSTEM" ale daleszej czesci nie umiem rozszyfrowac :/ no i ponawiam pytanie, jak wylaczyc ten komunikat?

Edytowane przez pingwin_corp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dowiedzialem sie ze znaczy to tyle co "prosze wlozyc cd" ale jaka cd? pozatym nad tym komunikatem pojawia sie jeszcze jakis napis ale nie potrawie go odczytac (niektore linie wysietlacza nie dzialaja). Zalanczam obrazk:

Po pierwsze nie ma obrazka. A po drugie, pewnie trzeba włożyć płytę z mapami albo coś podobnego. A navi działa czy tylko jest bo jest, a używasz jej jako radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze obrazek jest :D po drugie pisalem ze radia niema :D po 3 navi nie dziala :D i dzialac pewnie mi w polsce nie bedzie :D znaczy niema map :D chodzi mi glownie o to zeby sie dowiedziec o co chodzi i jak wylaczyc ten komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System fehler czy jakoś tak :) czyli na nasz "system uszkodzony" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co to moze znaczyc? ze padl komputer czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej navi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wlasnie tez zauwazylem ze pojawia sie taki komunikat czasami tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem przedstawia sie nastepujaco, prawdopodobnie wyswietla mi sie: "Bitte CD-ROM einlegen" czy ktos wie co to moze znaczyc? jak usunac ten blond? pojawia mi sie zawsze przy odpaleniu, i zniknie dopiero jak przytrzymam strzalke w gore do przelanczania opcji komputera. Dodam ze w samochodzie niema radia (zostalo wyciagniete) jest natomiast nawigacja.

 

 

miałem ten sam problem. Najprawdopodobniej musisz włożyć płyte cd z mapami(jak masz) do odtwarzacza cd znajdującego się w bagażniku po lewej stronie w schowku. Sprawdź, czy jest w środku płyta. Jak jest a komunikat się pojawia, to może jest niewłaściwa, albo przełącznik na tym odtwarzaczu jest w pozycji po lewej stronie(czyli off) a powinien być po prawej stronie(on)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną jeśli w nagle pokazał się komunikat: airbag fehler czyli coś nie tak z airbagiem i cały czas świeci się kontrolka od airbaga, gdzie to mogę sprawdzić i ewentualnie naprawić. Nadmieniam iż w nic nie było uderzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Wczoraj gdy odpalilem auto, po 2 sekundach mi zgaslo. Powturzylem ta czynnosc pare razy, i za kazdym razem to samo i komunikat:WEGFAHRSP.AKTIV!

Odlaczylem aku , chwile poczekalem i autko odpalilo normalnie i pali teraz tez normalnie.

Pytanko: co spowodowalo wyskoczenie tego komunikatu? Zgory dzieki za odpowiedz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co oznacza EPC na desce rozdzielczej co to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka rzeczy:

[ lista tematów z tego forum o problemie z palącym się EPC ].

EPC = problem z drive-by-wire. Sterownik nie może się skomunikować z którymś z czujników - prędkości, położenia przepustnicy, położenia pedału hamulca (! sprawdź czy masz STOPy!) etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a co oznacza jak czasami podczas jazdy zapali sie jeden raz kontrolka abs i kilka razy mrugnie i zapiszczy czerwony wykrzyknik... ??? VW Passat 1.8T 1999... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie a co oznacza jak czasami podczas jazdy zapali sie jeden raz kontrolka abs i kilka razy mrugnie i zapiszczy czerwony wykrzyknik... ??? VW Passat 1.8T 1999... ???

Najlepiej jakbys podlaczyl pod komputer, mysle, ze moze jakis czujnik ABSu szwankuje, sprawdzales poziom plynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności