Skocz do zawartości
JurekW

Lista komunikatów wyświetlacza 3B/3BG.

jedrus

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

poziom plynu prawidlowy, jak mowilem nie zawsze to dziadostwo sie pokazuje, musze pojechac na komputerek... dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania o poduszki airbag fehler kolega wcześniej zapytał i ja ponawiam pytanie .

Czasami przy uruchomieniu wyskakuje miten napis ale nie za każdym razem - Co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak - zaświeca sie kontrolka z asr i abs, auto podobno wchodzi w tryb awaryjny, abs jest. Chodzi tak jakby chciało a nie mogło. Obroty powoli wchodzą, zachowuje się jakby chodził na trzy gary. co to może by ć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żadnych komunikatów nie wyświetla co to może być????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi żadnych komunikatów nie wyświetla co to może być????

Może nie być wyświetlacza FIS pomiędzy zegarami, pewnie masz zwykłe MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dzisiaj zdarzylo sie cos takiego mianowicie zrobilem 1000 km bezproblemowo gdy dojezdzalem do domu nagle zaczela mi mrugac kontrolka od poduszek i mrugac i co chwile pikało airbag fehler zgasilem odpalilem kilka razy to samo. Zostawiłem na godzinkę po godzinie i odpaleniu kontrolka od poduszki nie gasła i pojawiła się dodatkowo kontrolka czerwona od oleju i komunikat motodruck oil dodam jesxcze ze obrotomierz przestał działać i skrzynia przeszła w tryb awaryjny automat. nie gdy naciskam hamulec nie moge wrzucic biegu. dodam że auto mam pół roku i nigdy nie mialem zadnych problemów.... prosze o parady bo zupelnie nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mimaz
abgas werkstatt

(emisja spalin.warsztat) - tez czesto mozna spotkac ten komunikat

witam. i co z tym zrobić ? też mi to zaświeciło !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STOP! BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG.

(Stop! Niesprawność hamowania. Instrukcja obsługi)

 

Jeżeli lampka sygnalizacyjna systemu ABS zapala się razem z lampką sygnalizacyjną układu hamulcowego, uszkodzony jest nie tylko system ABS.Należy się liczyć ze zmienionym zachowaniem się zwykłego układu hamulcowego.Tyle instrukcja.:)

 

Zapala się kontrolka czerwona ta od hamulca ręcznego i miga i w tym samym czasie pipczenie i napis na wyświetlaczu: STOP! Brake Fault. Service Manual

 

Tylko co to w zasadzie znaczy? Vag-Com nie wykrywa żadnych błędów. Mechanicznie chyba wszystko jest w porządku: klocki, płyn, czujniki ABS. Hamulce też działają poprawnie, tzn. ABS się odpala na wszystkich kołach.

Bujam się już z tym komunikatem pół roku. Niech ktoś wymyśli jak to wykasować/naprawić. Bo znudziło mi się to pipczenie za każdym razem jak przekręcam kluczyk w stacyjce.

Edytowane przez krisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a mi dziś wyskoczył taki komunikat (abgas werkstatt) i nie wiem co mam z tym dalej zrobić a kontrolka "silnika: pali się na wskaźnikach. Co dalej radzicie?? Czy to jest coś od lampki sygnalizayjnej spalin czy coś od sterowania silnikiem??

 

abgas werkstatt

(emisja spalin.warsztat) - tez czesto mozna spotkac ten komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!!

Zapalił mi się komunikat ZIELFUEHRUNG NICHT AKTIV- co to może oznaczać??

Często w ostatnim czasie wyłącza mi sie turbina, a przy pbrotach ok. 2000/min słychać spod maski dziwny metaliczny odgłos jakby coś o coś uwadzało. No i oczywiście " czek engin" non stop na żółto świeci? POMOCY bo boję się że to turbina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podczas jazdy,kiedy auto jedzie bardzo pomalu(toczy sie 5km na godz) nacziskam na hamulec zeby sie zaczymac czuje jaby abs zaczol dzialac i slychac maly zgrzyt.podczas jazdy zapalaja sie czasami kontrolki asr i abs. gdy jade szybciej i hamuje ostrzej wszystko jest ok.problem jest tylko gdy jade powoli, jak np w korku ruszm i staje slychac zgrzyt i pod noga hamulca czuc jak by abs.dzisiaj podczas jazdy zapalila sie sama kontrolka asr przes chwilke auto tez troszke dziwnie zareagowalo. co to moze byc powodem tego ze lampki sie zapalaja i czuc ten zgrzyt. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosch servis i pogadaja za 50 zl z ABSem, VAG tez na pewno pogada i prawde powie, pewnie czujniki przy kolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem dość od nie dawna i nie non stop(przy dużych mrozach).Po odpaleniu silnika słychać 3 sygnały ostrzegawcze i zapalają się kontrolki esp/abs na pomarańczowo.Po czym gasną, nie mam żadnych problemów z hamowaniem, albo pracą hamulców.Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz słaby akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Nie wydaje mi się, że to akumulator bo z odpaleniem przy -12/-15 (były takie mrozy w Olsztynie) nie mam najmniejszego problemu. To musi być coś innego. Jak macie jakieś sugestie to odpisujcie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za lekturę, na pewno poczytam.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam problem dość od nie dawna i nie non stop(przy dużych mrozach).Po odpaleniu silnika słychać 3 sygnały ostrzegawcze i zapalają się kontrolki esp/abs na pomarańczowo.Po czym gasną, nie mam żadnych problemów z hamowaniem, albo pracą hamulców.Z góry dzięki

i pewnie dzieje się tak tylko rano, albo po dłuższym postoju?

Masz słaby akumulator.
Nie wydaje mi się, że to akumulator bo z odpaleniem przy -12/-15 (były takie mrozy w Olsztynie) nie mam najmniejszego problemu.

Uwierz, że to akumulator. To już było opisywane, no ale powtórzmy: układ ABS wymaga dość stabilnego i "porządnego" zasilania. Gdy z bateryjką zaczyna być kiepsko układ zgłasza błąd (przy uruchamianiu silnika napięcie na aku spada poniżej wartości "bezpiecznej" dla abs...) i stąd te komuinkaty.

Podładuj aku a zobaczysz, że pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

abgas werkstatt

(emisja spalin.warsztat) - tez czesto mozna spotkac ten komunikat

 

 

u mnie też świeci taki komunikat. Byłem u elektryka podłączył pod komputer i stwierdził że jest to wina czujnika temperatury w silniku, że nie jest to groźne i można z tym jeździć.

prosiłbym o pomoc w tym temacie, czy to prawda co powiedział elektryk, czy powinienem jechać do innego "fachowca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności