Skocz do zawartości
clone18

Strasznie klepie po zaworach i brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Załóż jakiś manometr, przejedz się i zobaczysz czy dmucha czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego na odcinku zaznaczonym czerwonym kółkiem jest zaślepione i oddzielone blachą?

100_6436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepiony EGR, nic złego sie nie dzieje, a wręcz jest lepiej :D

Poszukaj na forum "EGR" wszystkiego sie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszuka i poczytam. Dzięki za info... powoli zaczynam coś grzebać przy tym turbo. Narazie znalazłem tylko dużo sadzy i oleju razem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedziałem to moje turbo jest zaślepione... może mi ktoś poradzić jak bezpiecznie odkręcić te turbo i ewentualnie przeczyścić w ramach moich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo zaślepione?? Czy może raczej EGR??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego tematu to muszę napisać, że passek jest już sprawny. Wystarczyło dobrze ustawić pompę wtryskową i zapłacić 100zł :] teraz uwielbiam jeździć tym samochodem. Nareszcie ma moc i cicho chodzi. A jeżeli chodzi o turbinę to cała jest zaślepiona, tylko nie wiem w którym miejscu i w jaki sposób ją wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o turbinę to cała jest zaślepiona

 

zrób fotkę "tej zaślepionej turbiny" bo dosyć niewiarygodne rzeczy piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak sie do niej dostać :/ ani nie kopci przez to, nie pluje olejem. Nie wiem czy w ogóle to turbo działa czy nie działa. Przytrzymałem tą grubą gumową rurę ręką i kolega przegazował i nic się nie działo :/ postaram się coś dzisiaj zrobić koło tej sprężarki ale narazie to jest 28 stopni na dworze i gorący silnik i nie chce mi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby turbo było zaślepione to auto jechałoby jak muł. Bez fotki to chyba faktycznie się nie obędzie:) Kiedyś mój tata wpadł na "genialny" pomysł, żeby odłączyć rur od turbo (silnik 1.6td) to się nie dało jechać tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to sprawdzić bez tych rur. Auto jak muł na pewno się nie zachowuje. Ładnie płynnie chodzi. Odezwę się jak coś będę majstrował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak te rury odłączysz to silnik będzie zasysał brudne powietrze (mimo tego że jest filtr to i tak do silnika będzie lecieć brudne powietrze (przez kolektor dolotowy) więc to jest głupi pomysł.

 

EDIT:

Jeśli autko dobrze jeździ to się nie dopatruj nieprawidłowości tylko się ciesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jak jeździłem z tym wtryskiem przesuniętym to nie lubiłem tego auta a teraz wymiata w okolicy i jestem strasznie zadowolony bo odzyskał moc. Może kiedyś zajrzę do tego turbo ale narazie wakacje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy komuś się udało wymienić poduszkę silnika od strony pasażera pod blokiem? Mnie się udało i użyłem do tego krawężnika :P trochę głupio brzmi ale wymieniłem

 

A teraz następna sprawa. Nie znalazłem nic podobnego. Rozchodzi się o sprzęgło. wszystko jest ok ale jak przekroczę 110km/h to robi się pół sprzęgła ale biegi wchodzą normalnie. Dokładnie chodzi o to że pedał sprzęgła do połowy jest pusty a potem zaczyna ochylać sprzęgło. Nie wiem czy się wyraziłem dość jasno. Jeżeli znacie powód to proszę o podzielenie się uwagami.

Edytowane przez clone18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności