Skocz do zawartości
animalx

czujniki oleju 1.8taeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktoś wie gdzie znajduje się drugi czujnik oleju w 1.8t aeb 96r?Pytam ponieważ walcze z migającą kontrolką od oleju.Wymieniłem czujnik nad filtrem,ciśnienie ok. ,ale znajomy elektryk powiedział,że jest drugi czujnik,tylko pytanie gdzie?Możliwa jest też usterka w instalacji elektrycznej lub t.z.w zimny lut na zegarach!Proszę o jakieś wskazowki i pomoc w odnalezieniu tego drugiego czujnika.M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Czy ktoś wie gdzie znajduje się drugi czujnik oleju w 1.8t aeb 96r?Pytam ponieważ walcze z migającą kontrolką od oleju.Wymieniłem czujnik nad filtrem,ciśnienie ok. ,ale znajomy elektryk powiedział,że jest drugi czujnik,tylko pytanie gdzie?Możliwa jest też usterka w instalacji elektrycznej lub t.z.w zimny lut na zegarach!Proszę o jakieś wskazowki i pomoc w odnalezieniu tego drugiego czujnika.M.

 

Drugiego czujnika w oryginalnej instalacji silnika AEB nie ma; F1 - czujnik (czarny) ciśnienia oleju 140 kPa ; ciśnienie kontrolne 120-160 kPa.To jest ta czujka nad filtrem oleju,którą wymieniałeś.

W silnikach 1,8T był montowany czujnik poziomu oleju w misce olejowej lecz nie w AEB z 1996 roku , tylko w latach późniejszych.

Jeżeli "znajomy" elektryk wie gdzie i co, to dlaczego nie podzielił się swoją wiedzą z Tobą?

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka Ci miga,bo pewnie masz to co większość osób,zasyfiony smok od pompy,zacznij od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Talu

mam takia sam problem jak kolega wyżej również AEB ,z tym wyjątkiem że mechanik własnie mi zadzwonił że smok czyściutki! Dmuchnoł dwa razyw niego i mówi że perfecto..... co dale ??? POMOCY . Jest możliwość żeby sprawdzić pompę olejową czy daję prawidłowe ćiśnienie??? olej Mobil X 5w-40 Żadkość u nas,kupowałem w Deutschland.Na luzie miał 0,5 bara ,przy ok 2000tys obr.Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takia sam problem jak kolega wyżej również AEB ,z tym wyjątkiem że mechanik własnie mi zadzwonił że smok czyściutki! Dmuchnoł dwa razyw niego i mówi że perfecto..... co dale ??? POMOCY . Jest możliwość żeby sprawdzić pompę olejową czy daję prawidłowe ćiśnienie??? olej Mobil X 5w-40 Żadkość u nas,kupowałem w Deutschland.Na luzie miał 0,5 bara ,przy ok 2000tys obr.Z góry dzieki
zamiast czujnika wkręcasz manometr do mierzenia ciśnienie i dowiesz się czy pompa daje ok czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na luzie miał 0,5 bara ,przy ok 2000tys obr.Z góry dzieki

 

jak już wiesz że jest 0,5 bara to tylko pompa zostaje do wymiany, dobrze by było zobaczyć jak wyglądają panewki jak już masz miskę zdjętą, bo to one mogą być również winowajcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak już wiesz że jest 0,5 bara to tylko pompa zostaje do wymiany, dobrze by było zobaczyć jak wyglądają panewki jak już masz miskę zdjętą, bo to one mogą być również winowajcą

możesz to rozwinąć? (co mają panewki na korbach do ciśnienia oleju?) Jeśli będą mocno wytarte, to olej będzie przelatywał jak przez gąbkę i koniec ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności