Skocz do zawartości
bicuomega

montaz wzmacniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

nawet jak sie bedzie grzać to tylko minimalnie :) bedzie podlaczony pod przednie glosniczki więc za wielkiej mocy nie bedzie, pozatym ogrzewanie na nogi będzie pod a ogrzewanie na kratki wysoko nad więc spokojnie bym go tam zamontował :) a i trochę powietrza tam będzie mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą nie sądzę, żeby ten wzmacniacz się zmieścił za schowkiem, bo JBL'e nie należą do małych wzmacniaczy. Są dość duże i ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem że nie wiem czy wejdzie ale spróbować zawsze można:) odkręcić kilka śrubek wiele nie kosztuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontować nad schowk to próbowałem w pierwszej kolejności ale niestety nie wszedł.Jego wymiary to:

Wymiary: 384 x 313 x 60 mm

 

Także do małych to on nie należy.Czyży nikt nie mia zamontowanego wzmacniacza pod głśniki w drzwiach w passacie,że tylko jedna propozycja padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także do małych to on nie należy.Czyży nikt nie mia zamontowanego wzmacniacza pod głśniki w drzwiach w passacie,że tylko jedna propozycja padła.

Chyba każdy, kto ma jakieś konkretniejsze głośniki w drzwiach, ma je podłączone pod wzmacniacz. Ja też tak mam, ale wzmacniacze mam w bagażniku. Jeżeli masz zamiar podłączać te H16 pod wzmacniacz, to raczej przydałoby się , żeby dodać zwrotnice. Wtedy ciągniesz z bagażnika dwa przewody do zwrotnic, które na pewno wejdą za schowek. Wtedy od zwrotnic dopiero prowadzisz po dwa przewody do drzwi, jeden na H16 i drugi na sopran. W Passacie B5 nie ma problemu z przeciągnięciem przewodów do drzwi, bo jest duża gumowa przelotka i jest wystarczająco dużo miejsca. W takiej konfiguracji musisz jednak wyrzucić kondensatory zamontowane fabrycznie przy sopranach. Takie coś będzie mało sens.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest kupe przewodów ciągnąc.2 przewody do przednich głośników około 3,5 metra każdy +2,5 na tylne drzwi i tak samo tylko o 1,5 metra więcej na lewą strone.To sie mija z celem.Gdzieś kiedyś wyczytałem że wzmacniacz można jakoś opcjonalnie podłączyć do radia za pomocą jakiegoś przewodu,ale na czym to polegało nie mam pojęcia.Może ktoś z was wie o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś kiedyś wyczytałem że wzmacniacz można jakoś opcjonalnie podłączyć do radia za pomocą jakiegoś przewodu,ale na czym to polegało nie mam pojęcia.Może ktoś z was wie o co biega.

Chodziło pewnie o to, że gdy radyjko nie ma wyjść nisko-sygnałowych na wzmacniacz, to jeżeli wzmacniacz ma wejścia wysoko-sygnałowe, to można wykorzystać wyjścia głośnikowe z radia. Innej opcji nie widzę. Gdyby była taka możliwość, żeby nie ciągnąć przewodów do bagażnika i z bagażnika do głośników, to chyba nikt by tak nie robił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze stratami sygnału przez tyle metrów przewodu?

Kolego Szotek87, jaki ty wzmacniacz wsadziłeś ponad schowek może poprostu źle wymierzyłem i ten mój bym tam jakoś wcisnoł, ale wolałbym być pewny zanim zaczne jeszcze raz to wszystko odkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcić i tak możesz bo to 10 minut roboty :P a ja tam nie wkładałem wzmacniacza tylko ściągałem schowek żeby mieć dojście i kabel zasilający dobrze pociągnąć ;) co do strat sygnału to są nie odczuwalne, co innego jakbyś miał tego kabla 2km to tak ale nie na 4 metrach ;) ja bym go normalnie do bagaznika zaciągnął, przykręcił na prawe nadkole to jest na tyle twarde ze ciężko nawet było w to wkręt wbić :D tak samo to zamontowałem u jacenty64 mozesz do niego zagadac o fotki to CI podesle, jezdzi juz z tym dlugi czas, nie zawadza w bagażniku, jest praktycznie, czysto, ładnie, schludnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uratowałes mnie. dzięki zrobiłem tak jak pisałeś działa super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem tak jak pisałeś

możesz podrzucić jakieś foto ;) napewno ktoś skorzysta :) ciesze się że moglem pomóc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo pytanie co "ratmed"

ponieważ chciałem zrobić wyłącznik (chodzi o włącz wyłącz ) i jakiego przełącznika wtedy najlepiej użyć.

czasami mam chęć posłuchać muzy bez basu lecz ogarnia mnie chęć "łup łup łup "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo pytanie co "ratmed"

ponieważ chciałem zrobić wyłącznik (chodzi o włącz wyłącz ) i jakiego przełącznika wtedy najlepiej użyć.

czasami mam chęć posłuchać muzy bez basu lecz ogarnia mnie chęć "łup łup łup "

 

 

 

Jakiś prosty wył/włącznik wystarczy,w końcu główne zasilanie idzie osobno ;) To będzie tylko na sterowaniu,więc masz w czym wybierać :)Pierwszy z brzegu:

http://www.allegro.pl/item911246753_wlacznik_hebelkowy_z_podswietleniem_12v_20a_42.html

lub taki:http://www.allegro.pl/item902846069_wlacznik_kolyskowy_okragly_20a_12v_podsw_niebieski.html

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy no tak ale czy ten wyłącznik można zamątować na głównym kablu (+) ??

chciałem go mieć gdzieś pod ręką np. kolo włącznika świateł

 

[akumulator]--[bezpiecznik]---------[wyłącznik]---------------------------[wzmacniacz]

Edytowane przez pudelbadboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yy no tak ale czy ten wyłącznik można zamątować na głównym kablu (+) ??

chciałem go mieć gdzieś pod ręką np. kolo włącznika świateł

 

[akumulator]--[bezpiecznik]---------[wyłącznik]---------------------------[wzmacniacz]

NIE.Kabel zasilający idzie od akku do wzmaka,którym to steruje osobny kabelek zasilający-który jak nie jest podłączony to wzmak nie działa.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uproszczając...jest to kabelek, który ma swoje miejsce do podłączenia pomiędzy + a masą na wzmacniaczu :) Podłącza się go do radioodtwarzacza. Podczas gdy włączasz radio włącza się wtedy i wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uproszczając...jest to kabelek, który ma swoje miejsce do podłączenia pomiędzy + a masą na wzmacniaczu :) Podłącza się go do radioodtwarzacza. Podczas gdy włączasz radio włącza się wtedy i wzmacniacz.

 

MASĄ?? + z remote...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że są 3 wtyki: 1. zasilanie głównie +, 2. remote (ów kabelek o którym mowa), 3. masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o to że są 3 wtyki: 1. zasilanie głównie +, 2. remote (ów kabelek o którym mowa), 3. masa.

Teraz już wiem,pisałeś o samym podłączeniu przy wzmaku :D

Z tym że trochę niebardzo to sprecyzowałeś ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szotek 87 posłuchałem twojej rady w wekend wywalam jblka do bagażnika.Kupiłem nowe kabelki z Dietza 20mm2, mają długość 5 metrów starczy mi tyle na kombika?Mam jeszcze pytanko jaki przekrój kabelka pociągnąć do głośniczków i ile w sumie będe potrzebował metrów do podłączenia tych 4 głośników ze wzmaka z bagażnika?A jeśli chodzi o te zwrotnice,dużo lepiej to będzie grało niż teraz na tym kondensatorku w sopranie?Obniży basik czy coś tego typu?

Edytowane przez tommy-cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności