Skocz do zawartości
Blanko

Projekt mocny AWX -plan okolice 200KM

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys z ciekawosci patrzylem ten kanal w seacie leonie top sport - arl momentu mial po programie 412nm i tyle samo pokazywal vag maksymalnie tak wiec cos w tym musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem jeszcze raz na dynamicznych logach kanal 20 i na 4 biegu przez moment jest 394NM:P zobaczymy ile wyjdzie na hamowni:) ale 2-mas z dnia na dzien gorzej sobie radzi dlatego juz niedlugo wymiana

a przeczyszczone popki po stp wykazaly mi teraz duzo mniejsze korekcje na logach statycznych na nagrzanym silniku wyszlo

-0.64

-0.02

-0.12

+0.78

a wczesniej pokazywały

-0.92

-0.07

-0.42

+1.25

 

no ciekawe ile na nich tuner wyciagnie KM:P czy peknie te 190KM czy nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCY przybywaj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe ile na nich tuner wyciagnie KM:P czy peknie te 190KM czy nie

 

Kiedy strojenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie turbo z AWX na BRD bez korekty softu mam 420 Nm , a było 380 Nm mierzone na 20 kanale.Pomiar przed wymianą turbiny na hamowni pokrywał się z pomiarem na 20 kanale VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Blanko

no ciekawe ile na nich tuner wyciagnie KM:P czy peknie te 190KM czy nie

 

Kiedy strojenie?

mam teraz troche wydatkow nie zwiazanych z autkiem i sie przeciaga:( ale mysle ze do konca pazdziernika juz bede jezdzil na nowym setupie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po wymianie turbo z AWX na BRD bez korekty softu mam 420 Nm

 

GRATULUJE !! wynik zaiste ZACNY !!

 

...teraz dopiero zobaczysz jak Nm szybciutko "wcinaja" oponki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj z ciekawosci podpiolem vag-a i moment mialem 380nm w zakresie obrotow od 2200 do 3000 a wedlug hamowni tylko 340 nm to jak z tym jest chyba 40nm z powietrza sie nie wzielo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kumplem, który gadał z ROGALEM,mówił ,że to jest pomiar dla skrzyń automatycznych.U mnie jednak pierwszy pomiar zgadzałsię z pomiarem na hamowni.Coś w tym jest jednak, że się pomiar pokrywa śię z rzeczywistym pomiarem.

Pozdro dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo i 2mas czas wymienic.. znalazlem na allegro takie cudo.. zestaw valeo niby lepszy niz ori luk/sachs z zespolonym kolem 2-masowym

http://www.moto.allegro.pl/item784098570_kolo_zamachowe_sprzeglo_audi_a4_a6_vw_passat.html

cena praktycznie taka sama...

warto sie w to pakowac??byc moze to jest rozwiazanie dla awx-ow?zakladal ktos juz taki zestawik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa od kiedy VALEO robi sztywny zamach do 130KM ??!! chyba, ze od zupelnie niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz jakis czas jest ... widzialem juz takie zestawy w zeszlym roku . .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma przypadkiem roznicy miedzy awx i avf ?chyba roznia sie skrzyniami c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie są różne, ale tarcza sprzegła też jest inna:

AWX 228mm

AVF 240mm

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to na tej aukcji z allegro musza miec do awx-a i do avf-a ,a ni taniej wyjdzie u pana radzikowskiego od razu ze wzmocniona tarcza i dociskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chlopski rozum ten jednomas powinien byc bardziej zywotny niz jakiekolwiek sprzeglo z dwumasem nawet od Radzikowskiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli przerobienie dwumasu na jednomas u radzikowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem na mysli przerobienie dwumasu na jednomas u radzikowskiego

tylko, że to panowie, może okazać się mało opłacalne. Z rozmowy, którą przeprowadziłem z Panem Radzikowskim wynika, że potrzebuję jednej dwumasy na wzór i drugiej - na materiał do roboty, więc... o ile nie macie dwóch już rozwalonych w garażu, i tak trzeba będzie nowe dorobić. Koło zamahowe dotoczyć to z konstrukcyjnego punktu widzenia nie problem. W Passacie trzeba po prostu wypełnić przestrzeń i wzmocnić to, co zostanie z "dwumasa" po rozwaleniu go na dwie części (żeby nie chrzanić się w dorabianie zębatki pod rozrusznik). Jazda zacznie się dopiero później - bo trzeba dobrać do tego odpowiednią tarczę sprzęgła, która będzie - siłą rzeczy - dwa razy grubsza w centralnej części od tej, którą macie w serii (seryjna nie zawiera mechanizmu sprężynującego - jest lita). Stąd - cały czas mamy tzw. fekaloplastykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze ktos z forumowiczy juz robil u radzika taki zestawik ale wysylal tylko komplet sprzegla z dwumasa i tyle caly koszt zamknol sie okolo 1200zl chyba ze sie myle

 

juz wiem kolega zuse ma takie sprzeglo tylko w awx-ie sam udzielales sie w tym watku i pytales ile dwumas wysylal przejrzyj ten watek to zobaczycz

Edytowane przez fredi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz wiem kolega zuse ma takie sprzeglo tylko w awx-ie sam udzielales sie w tym watku i pytales ile dwumas wysylal przejrzyj ten watek to zobaczycz

jasne, tylko zuse nie zrobił na tym jeszcze 50k km, a ja na swoim *SERYJNYM* dwumasie zrobiłem... ;) I w tym sęk czy warto rzeźbić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności