Skocz do zawartości
byry007

Dymi na niebiesko PD

Rekomendowane odpowiedzi

Dymi na niebiesko na każdym biegu a jak wcisną pedał w podłogę to z tyłu jest chmura niebieskiego dymu aż wstyd jeździć po mieście trochę szybciej, auto jak kupiłem zimą to miało problemy z odpalaniem rannym i mechanik zmienił dawkę rozruchową paliwa i mówił ze rozrząd był źle ustawiony i go poprawił(przed tą zmianą nie było widac jakiś objawów złych oprócz tego ze nie palił rano dobrze ) a teraz tak jak by coraż gorzej i wiencej kopci na niebiesko oleju nie ubywa gdzie szukać przyczyny ?? jeden mechanik mi powiedział ze EGR przeciscić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oleju nie ubywa to stawiam na wtryski. To też by tłumaczyło problemy z porannym odpalaniem.

Edytowane przez Sebancisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem z pompą wtryskową

kolego w PD nie ma pompy wtryskowej

może już coś nie halo z turbiną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, nie jestem fachowcem, ale wtryski chyba ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wtryski chyba ma?

Pompowtryski, w skrócie "PD" tylko ze niebieski dym oznacza spalanie oleju. A to ze niby nie bierze oleju, to jeszcze zależy na ile przejechanych kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob BIP-y popek wtedy bedzie wiadomo co i jak

Engine-Grupa pomiarowa 023, po przygazowaniu wskazania powinny nie przekraczać +/-30.

troche info tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na cieknaca turbine powoli przepuszcza olej ktory przez dolot trafia do kolektora ssacego i spala sie na niebiesko (niebieski tylko olej) moze warto by bylo wjechac na kanal i zdjac dolna rure od IC zobaczyc ile oleju sie wyleje u mnie bylo z 0,5 l ja turbina strzelila kupe szczescia mialem (jesli to turbina to regeneracja cie czeka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał taką sytuację i wymienił uszczelniacze zaworów.

Teraz wszystko mu gra i buczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie olej moze sie przedostawac odma spowrotem do dolotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranny problem miałem tylko zimą a teraz jest wszystko dobrze na jesien wymienię nowe świece żarowe, czyli za co się zabrać pierwsze ??za rurę do IC (ale jak wymieniałem olej to właśnie patrzyłem na tą rurę od spodu i nie była nawet zapocona a wczoraj widziałem passka B5 FL 2003 r to maił całą tą rurę zapoconą ) czy za uszczelniacze pompowtrysków ?? a co sądzicie o zaworze EGR?? moze trzeba go przeczyszczać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile tego oleju by musiało lecieć w odmę żeby aż kopcił.. Turbina może puszczać ale do wydechu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mi tez dymi na niebiesko i to naprawde ostro a po przegazowaniu lekkim to delikanie mowiac nie widze swiata za soba :D

 

tak tylko jest na zimnym silniku gdy zlapie 90 stopni wszystko elegancko i czysciutko chodzi ....

 

dodam ze to zaczelo sie dziac po czyszczeniu turbinki , moze to byc spowodowane ze turibna zle zlozona albo cosik takiego ? mozna to jakos sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde mi tez dymi na niebiesko i to naprawde ostro a po przegazowaniu lekkim to delikanie mowiac nie widze swiata za soba

 

tak tylko jest na zimnym silniku gdy zlapie 90 stopni wszystko elegancko i czysciutko chodzi ....

 

dodam ze to zaczelo sie dziac po czyszczeniu turbinki , moze to byc spowodowane ze turibna zle zlozona albo cosik takiego ? mozna to jakos sprawdzic ?

 

Podłącze się pod pytanie bo mam to samo (też po czyszczeniu turbo). Jednak u mnie mam wrażenie że mniej, ale na ciepłym też widać (w lusterkach za sobą nie dostrzegalne ale stojąc obok już tak). Do tego trochę mi ubywa oleju (tak na 1.000 km ok.0,1-0,2l).

Dodam, że jak czyścili turbo i pytałem o jej stan to stwierdzili że jest wszystko z nią OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(tak na 1.000 km ok.0,1-0,2l).

 

to już duży ubytek... a nawet bardzo duży, szukaj powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego trochę mi ubywa oleju (tak na 1.000 km ok.0,1-0,2l).

 

Ubytek w mimo wszystko w normie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie bierze nic oleju a po wymianie przejechałem jakieś 5000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny problem ... ale tylko na poczatku...

 

Odpalam autko bez problemu i spokoj... ale rusze delikatnie zrobi kupe dymu ... 30 sekund pozniej wszystko jest ok... nawet jak dusze to nie pusci nic

 

dodam ze cały EGR jest upaprany od oleju .. bo chyba mam akurat ten model z wadliwym separatorem... ale zeby niebieska chmurę robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po nie długim wyjeździe miałem w jedną stronę 420km i przed wyjazdem miałem MAX na miarce a po przyjedzie już trochę mniej , nie wiem czy dobrze widać to na zdjęciu ale każdy będzie wiedział o co chodzi (chyba), to może jest związane tym ze mi kopci na niebiesko ale gdzie szukać przyczyny??

Bagnet oleju.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbina i uszczelniacze zaworowe to częsta przyczyna... sprawdź też czy większych wycieków nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile ma przejechane te TWoje cacko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności