Skocz do zawartości
Gość zaboor

Coś pobiera prąd w b5 :/ ****

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ja również walcze z problem pożeracza prądu.

Moje auto to Passat b5 110KM TDI AFN 98r.

Po kilku dniach zabawy i kilku rozładowanych akumulatorach doszedłem do tego co pochałania mi prąd.

A więc do rzeczy

Przy zamknietych drzwiach żeby światełko nie świeciło pożera auto 0.42A. I nie zależnie czy zamknę z kluczyka czy nie to żre 0.42A

Po wyjęciu bezpiecznika NR13. Pobór maleje przy zamknietych drzwiach np z kluczyka do 0.02A. Przy otwartych drzwiach po 10sekundach wartość z 0.42 maleje do 0.02. Bezpiecznik nr13 wyjęty cały czas. Jak wiecie to bezpiecznik od światła stop.

Teraz ciekawostka, po włożeniu bezpiecznika nr13, pobór rośnie do 1,40A przez kilka sekund słychać cyknięcie elektrozaworu w pompie buczenie, potem wartość spada do 0.42A i już nie zależnie czy zamknięte drzwi z kluczyka czy nie pobór cały czas 0.42. Wyjęcie bezpiecznika załatwia sprawę i pobór 0.02A.

Co ma bezpiecznik nr 13 wspólnego z elektorozaworem oraz pompa paliwa? czemu po jego wpięciu słychać jak coś pyka, tzn pyka elektorozawór.

Gdzie znajdują się przekaźniki bo przy komputerze są 3 szt, a za bezpiecznikami widze 4szt? który jest od pompy a który od świec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, wiem już jak dostać się do przekaźników. Ale co wspólnego ma bezpiecznik od świateł stop do elektrozaworu i pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie znajdują się przekaźniki bo przy komputerze są 3 szt, a za bezpiecznikami widze 4szt? który jest od pompy a który od świec

udzieliłem ci odpowiedzi na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udzieliłem ci odpowiedzi na to pytanie

 

Zgadzam się. Ale co jest powiązane z bezpiecznikiem nr13? Tzn pompa jak to jest z nią i elektrozaworem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie to nie znam odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy Koledzy,

Problem jak w temacie. Aku 100% sprawny bo nowy i jak odłączony zostawię nawet na 5 dni to podłączam i odpala jak iskra.

Ale jak nie odłączę to po 2 dniach nawet kontrolka nie zapali - zimą po jednym dniu już ledwo zipie. Radio odłączyłem, sprawdzałem kable pod maską i wychodzi że elektronika ( cieńszy kabel ) ciągnie prąd. no i się zaczeło......

Jestem laikiem i doszedłę mtylko do tego że centralny zamek jest wpięty chyba w fabryczny bo znalazłem moduł centralnego zamka zamontowany pod deską koło bezpieczników.

 

i tak sobie myślę po co ktoś zakładał drugi centralny....no pewnie dlatego że fabryczny się zepsuł.

i teraz moje pytanie jest takie , czy jest możliwe że moduł komfortu ciągnie nadal prąd na zepsuty centralny? i jak się pozbyć ustrojstwa.......Może macie jakiegoś mechanika z Łodzi lub okolic który mógłby pomóc w temacie.....ewentualnie czy wymiana modułu komfortu załatwi sprawę?? bo odłączanie klemy pod koniec każdego dnia jest już wkur........ce !! :( :(

 

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności