Skocz do zawartości
Gość zaboor

Coś pobiera prąd w b5 :/ ****

Rekomendowane odpowiedzi

Te 0,02 to chyba Ampera a nie mA???Jeżeli tylko taki jest pobór prądu to podmień akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 0,02 to chyba Ampera a nie mA???Jeżeli tylko taki jest pobór prądu to podmień akumulator.

Przecież napisał ;) Poza tym to żaden pobór :) Aku ma nowe,sprawdzone-poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co połyka prąd?Jeżeli sprawdzali w sklepie w ktorym kupował to na 100% akumulator będzie sprawny.Ponawiam propozycję podmiany akumulatora.Mam aku 15 miesięczny,który ma na klemach 12,6V a auta na nim nie odpalę. Ładowanie go nic nie dało.Dopiero podmiana na inny rozwiązała problem!

Edytowane przez jurekjp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek-przeczytaj to co napisałeś :D Piszesz że napewno aku będzie dobry i proponujesz podmianę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to co połyka prąd?Jeżeli sprawdzali w sklepie w ktorym kupował to na 100% akumulator będzie sprawny.Ponawiam propozycję podmiany akumulatora.Mam aku 15 miesięczny,który ma na klemach 12,6V a auta na nim nie odpalę. Ładowanie go nic nie dało.Dopiero podmiana na inny rozwiązała problem!
to dzieki Koledze TOMNIK

Witaj. Zacznijmy od tego ,ze to wszystko co koledzy pisali, starajac pokazac Ci jak wykonac pomiar, jest ok.Dodam pare rzeczy od siebie.

 

1. Ustaw miernik na 10A,odlacz kleme,wepnij miernik pomiedzy kleme a aku;niewazne jak, najwyzej wyswietli sie "minus cos tam".Zaraz zacznie wyc alarm i swiecic kierunki, pomiar wskaze,jak pisales okolo 0,5A.NIE ODLACZAJAC MIERNIKA WYLACZ ALARM(wiem,przydalaby sie trzecia reka), sprawdz pomiar.Jesli jest okolo 20mA instalacja jest ok(mysle,ze wlasnie tak jest).

 

2.Jezeli po punkcie "1" okaze sie,ze wartosc pradu przy zakresie ustawionym na mierniku(10A) jest bardzo mala lub niemiezalna(0 lub cos ponad) odepnij przyrzad,ustaw zakres 200mA,wepnij kable do odpowiednich wejsc miernika.I teraz wazne; TRZYMAJAC przewody miernika,jeden na klemie ,drugi na aku DOTKNIJ KLEMA DO AKU(w tym momencie prad nie idzie przez miernik,pomiar 0).Poczekaj na zadzialanie alarmu i wylacz go(trzecia reka) caly czas trzymajac przewody mier. i kleme na aku.Alarm wylaczony.Sciskajac przewod miernika do klemy(dobry styk) odlacz ja od aku i sprawdz pomiar teraz.Mysle, ze powinienes miec mala wartosc.jezeli jest za mala jak na ten zakres,zmniejsz go(caly czas trzymasz polaczenie miernika).

3.Nie wypinaj bezpiecznikow od poduszek.Prawdopodobnie spowoduje to wyswietlenie sie ich bledu i bedziesz musial kasowac vag-em.Do momentu nieskasowania bledu, poduszki beda prawdopodobnie nieczynne(w razie wypadku nie zadzialaja).

 

4.Jazeli pozbawisz alarmu zasilania,po ponownym podaniu napiecia, zalaczy sie(ale to juz wiesz).Objawy typu slabe piszczenie,kontrolki kierunkow migaja a kierunki nie i inne wariacje alarmu sobie odpusc.Jest to spowodowane bardzo malym napieciem aku i alarm zaczyna fiksowac.

 

5.Jesli pomiar w punkcie "2" bedzie mial mala wartosc,podepnij aku, wlacz silnik i zbadaj teraz NAPIECIE (V)(pisalem Ci to juz w moim poscie).Zakres miernika 20V,podlaczonego tym razem rownolegle do aku.Powinno byc okolo 14V.Po wlaczeniu swiatel glownych(mozesz jeszcze wlaczyc ogrz.tylniej szyby) ,napiecie nie moze dramatycznie spasc,ma byc okolo 13,8V.Jesli tak nie jest winny jest alternator.

 

6.Jezeli pobor pradu jest maly i napiecie ladowania dobre,akumulator jest uszkodzony i trzeba go wymienic.

 

Mam nadzieje,ze ta troche dluga rozpiska bedzie Ci pomocna.Napisz jak sobie poradziles.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy. probujac jeszcze dzisiaj z autem, wymienialem aku, sprawdzalem kable, doszedlem do czegos co moze miec wplyw na moj spory pobor pradu. mianowicie przy podlaczeniu klemy slychac takie "buczenie" (odglos np zapalonej zarowki itp). doszedlem ze dochodzi on z okolic nadkola tylnego ze strony pasazera. przyszla mi na mysl taka rzecz ze auto moze miec zalaczona ciagle pompe paliwa i stad taki spory pobor pradu? ew co innego moze wydawac taki dzwiek z tych okolic? i ewentualnie jak moge to dokladnie zdiagnozowac i co najwazniejsze wykluczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, dlugo nie pisalem bo nie mialem czasu ale wypiolem orygiunalne radio i dalej to samo po 2 dniach pada samochod i nie odpale. Jak odepne kleme i zostawie to pali na dotyk elektrycy nie widza zadnego poboru pradu za duzego, aku mam sprawdzone wrocilo z reklamacji i wynik jest taki ze jest dobry. Moze macie jeszcze jakies pomysly ?? Przewciez musi cos brac prad skoro aku po 2 dniach jest padniete a nie bede wypinal klemy co chwile :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ponownie. Zrobilem tak zakupilem miernik i pomierzylem pobor pradu wyszlo ze jest 0.42 A. Zaczolem wyciagac kazdy po kolei bezpiecznik i przy bezpieczniku o nr 14 pobor spadl do 0.01.Podkreslam ze alarm byl nie uzbrojony bo mialem samochod otwarty.Ten bezpiecznik odpowiada za centralny zamek, elektryczne lusterka i szyby.Teraz pytanie.

Jaki powinien byc optymalny pobor pradu ??

Wie ktos co to moze byc ??

Moze mial ktos tez prob;lem przy tym, bezpieczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie ponownie. Zrobilem tak zakupilem miernik i pomierzylem pobor pradu wyszlo ze jest 0.42 A. Zaczolem wyciagac kazdy po kolei bezpiecznik i przy bezpieczniku o nr 14 pobor spadl do 0.01.Podkreslam ze alarm byl nie uzbrojony bo mialem samochod otwarty.Ten bezpiecznik odpowiada za centralny zamek, elektryczne lusterka i szyby.Teraz pytanie.

Jaki powinien byc optymalny pobor pradu ??

Wie ktos co to moze byc ??

Moze mial ktos tez prob;lem przy tym, bezpieczniku.

Witaj!Przeczytaj pierwszy post tego tematu a potem 16-y.Pewnie bedzie to samo?

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po dlugiej nieobecnosci i kombinowaniu co to moze byc wczoraj odnioslem sukces i rozwiazalem swoj problem. Otoz winowajca byl regulator napiecia. Mierzylem pobor pradu a w momencie kiedy odpiolem przewod od regulatora to pobor spadal do 0.04 A. Wczoraj zakupilem czesc wymienilem i podpiolem wszystkoi jak nalezy, zmierzylem pobor i wynosi 0.04 A. Pisze3 to po to aby ktos kto ma badz bedzie mial podobny probvlem mogl; skorzystac z tego a niektorzy zaczynaja tem,at a jak znajda przyczyne to nie chca napisac co bylo nie tak. Z gory pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam Passat'a B5 (3B) "97, moim problemem jest duży pobór prądu przez samochód w spoczynku. Zmierzyłem miernikiem i wyszło mi,że pobór prądu skacze z 0,34A do 0,42A. Sprawdziłem na bezpiecznikach które z urządzeń bierze tyle prądu i wyszło mi,że bezpiecznik nr 15 bierze 0,2A (kiedy go wyjmę to zegarek i licznik gaśnie,a doczytałem się,że ten bezpiecznik odpowiada za zapłon :zeco ?!) , poza tym jednym, nie mogę określić które z urządzeń coś pobiera, wszędzie indziej pobór wynosi 0,0A. Dodam,że mam instalację LPG z komputerem BRC i o dziwo przy wpięciu miernika pod jej bezpiecznik wskazuje mi 0,0A, a kiedy odepnę klemę "-" do której podpięty jest też kabel od instalacji i wepnę miernik pomiędzy akumulator i sam kabel (bez klemy) to wyświetla się 0,12A :zeco !?

Proszę poradźcie co jeszcze mogę sprawdzić lub zrobić w tej sprawie...

Edytowane przez adikx5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mierzyłem i wyszło 0.06 jak miałem miernik ustawiony na 10A czerwony do gniazda 10A a czarny do COM potem czerwony do zdjetej klemy a czarny do akumulatora a jak zmieniłem na 20m to też wyszło 0.06.Czy to jest dobry wynik dodam że wszystko wyłaczone drzwi zamkniete a radio wyjete bo cos ostatnio szwankowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wystąpił u mnie problem z poborem prądu. Przy pomiarze wychodziło 0,5A. Naładowałem akumulator pomiar i 0,06A - samo się naprawiło :) . Po miesiącu akumulator znów wyczerpany. Pomiar i pobór 0,5A, sprawdzałem kolejno bezpieczniki i po wyjęciu nr.13 (światła hamowania) jest ok - prąd 0,06A. Co może powodować pobór prądu? Może ktoś miał już taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetarta izolacja kabla, zwarcie plusa do masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się czy nie zacząć od sprawdzenia czujnika świateł stopu (światła działają prawidłowo). Możliwe jest przebicie na czujniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

To ja napisze tak:

Jak kupowałem paska to mi babka ktora sprzedawala paska powiedziala ze aku jest slaby i trzeba wymienic ( dzialal caly czas - auta mam 2 miesiace, ale jak dwa lub trzy dni stal to zapalil ale ciezko ) wkoncu po postoju 8 dni odówił posłuszenstwa :-( ladowalem go 15min na prostowniku 5A, odpalałem po odpięciu prostownika i tylko (trykotało) podłączyłem na kolejne 15min i zapalilem na prostowniku i dalej tylko (trykotalo) , założylem aku ( z odzysku- aku wydawal sie dobry) od tego czasu mam problem przy zapalaniu auta ( zapala i gasnie, zapala i gasnie " niskie obroty- miedzy 400 a 550 obrotow) jak mu dodam gazu to kuleje ale wejdzie w sekuned na 900 obrotow i jest ok ) Po oddaniu auta do mechanika byl pobor pradu 0.8 porozbieral wszystko i zostalo 0.3 ( modol komfortu i styki ok , radio ok, zestaw glosnimowiacy ok, zamek kierowcy ok - reszta zamkow miala byc rozbierana wczoraj, szyby ok. Jaki moze byc przypadek poboru poboru jaki znacie?? Czy zamiana aku na ( z odzysku może miec wplyw )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za wtrącenie do tematu ale nie potrafię (nie mogę) założyc sam tematu a czekam jzu kilka dni na odpowiedz w jakims innym starym temacie..,. na vagu mialem 2 bledy jeden to byl czujnik termostatu- wyminilem caly termostat jest ok ale zostaje drugi z tego co danek pisal to czujnik polozenia walu (g28) wiem gdzie on jest tylko nie moge dojsc po kablach gdzie jest koniec tego kabla ktory wchodzi do bloku silnika badz skrzyni ? jak ktos wie prosze o szybka odpowiedz. silnik 2.0 alt 130 km

pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat trzeba przeczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przyszedł czas na mnie...

mój tez łyka prąd :(

na klemach jest 0.85A

to jest chyba dużo?

jutro zabiorę się za przeglądanie bezpieczników i przekaźników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo za dużo , sprawdzać i naprawiać , nie powinno przekroczyć MAX 0,06A a w praktyce wartości w okolicach 0,02A są wymagane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności