Skocz do zawartości
Gość zaboor

Coś pobiera prąd w b5 :/ ****

Rekomendowane odpowiedzi

a wystarczy ze odepne kleme, bez tego cienkiego kabla i wtedy powinno mi pokazac czy ktorys z elementow silnika? tzn chodzi mi o to ze gruby kabel idzie do rozrusznika, alternatora itp a cienki do elektryki wewnatrz auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek bym sprawdził gdzieś akumulator urządzeniem do pomiaru pod obciążeniem(zazwyczaj ma je każdy warsztat jak i również sklepy z aku).Zapewne masz zwarcie na celach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym poborze prądu sprawdź dokładnie alternator.Możliwe,że ktoraś dioda jest zwarta i masz upływność prądu do masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na początek bym sprawdził gdzieś akumulator urządzeniem do pomiaru pod obciążeniem(zazwyczaj ma je każdy warsztat jak i również sklepy z aku).Zapewne masz zwarcie na celach .

 

aku dobry. bez problemu dziala w drugim aucie. tymbardziej ze jest to zelowy wiec ciezko zeby bylo zwarcie na celach ;) no bede musial sie pobawic troche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sprawdzalem dzisiaj miernikiem i pobor jest rzedu 3.5 na 10A

 

kolega wyżej pisał o takim poborze, u mnie pokazuje pobór 1 na 10A-czy to duży pobór czy jest OK ???(proszę o wyrozumiałość bo niestety nie jestem elektrykiem ;))

pozdrawiam

 

aha słyszałem gdzieś o urządzonku które wpina się gdzieś przy aku i czuwa aby aku się nie rozładował (odcina całkowicie prąd czy cos takiego)-może ktoś poda jakiś link na allegro?

pozdro

Edytowane przez lolo.lolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... sprawdzalem dzisiaj miernikiem i pobor jest rzedu 3.5 na 10A

 

kolega wyżej pisał o takim poborze, u mnie pokazuje pobór 1 na 10A-czy to duży pobór czy jest OK ???(proszę o wyrozumiałość bo niestety nie jestem elektrykiem ;))

pozdrawiam

 

aha słyszałem gdzieś o urządzonku które wpina się gdzieś przy aku i czuwa aby aku się nie rozładował (odcina całkowicie prąd czy cos takiego)-może ktoś poda jakiś link na allegro?

pozdro

 

Możesz zastosować wyłącznik prądu,najlepiej taki sześciobiegunowy ;) Ale to półśrodek,a w cywilnych osobówkach raczej się takich rozwiązań nie stosuje.Pozdrawiam

 

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

 

aku dobry. bez problemu dziala w drugim aucie. tymbardziej ze jest to zelowy wiec ciezko zeby bylo zwarcie na celach ;) no bede musial sie pobawic troche ;)

Sprawdź alternator... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź alternator...

 

ok ok tylko musze czas znalezc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ok tylko musze czas znalezc ;)

Kiedyś napewno ;) Dasz radę,powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś napewno Dasz radę,powodzenia

 

zabieram sie dzisiaj ale co z tego wyjdzie to nie wiem :D najpierw musze naladowac aku :P

 

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

jak kazdy wie passat ma 2 kable plusowe. jeden grubszy - idzie do silnika, drugi chudszy - idzie do kabiny. caly pobor pradu idzie tym chudszym. na grubszym bierze 20mA. dzisiaj sprawdzalem to pobor wachal sie w granicach 2.5-2.6A. od czego zaczac sprawdzac bo jak sadze alternator w tym wypadku odpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabieram sie dzisiaj ale co z tego wyjdzie to nie wiem :D najpierw musze naladowac aku :P

 

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

 

jak kazdy wie passat ma 2 kable plusowe. jeden grubszy - idzie do silnika, drugi chudszy - idzie do kabiny. caly pobor pradu idzie tym chudszym. na grubszym bierze 20mA. dzisiaj sprawdzalem to pobor wachal sie w granicach 2.5-2.6A. od czego zaczac sprawdzac bo jak sadze alternator w tym wypadku odpada ;)

Wszystko po kolei ;) Radio,ewentualnie jakieś dodatki które mogą ssać prąd,lampki...Zawsze możesz wyciągać po kolei bezpieczniki i sprawdzać,będzie najprościej :)Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie z bezpiecznikami i nic nie wyszlo :/ jedyny pobor byl 0.5A przy bezpieczniku od lampek jak sie swiecily...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bawilem sie z bezpiecznikami i nic nie wyszlo :/ jedyny pobor byl 0.5A przy bezpieczniku od lampek jak sie swiecily...

Alarm,centralny?Sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie mam sily w taka pogode wszystkiego rozbierac... bede musial udac sie do elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin poległeś? :D Jakoś się nie dziwię...Teraz elektryk to chyba będzie najlepsze rozwiązanie ;) pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4R71N ja mam taki sam samochod jak ty i mam taki sam problem tylko ze najlepsze jest to ze bylem u trzech elektrykow i kazdy z nich mi powiedzial ze mi nie bierze nic pradu i ze mam pobor 0,02 mA i ze to napewno jest akumulator. Pojechalem do sklepu gdzie kupilem aku i tam powiedzieli mi ze aku jest dobry. To pytanie co to jest ?? skoro samochod stoi 2 dni i nie odpale go pobor pradu jest w normie, alternator rozrusznik jest dobry to co sie dzieje ze po dwoch dniach aku jest rozladowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M4R71N ja mam taki sam samochod jak ty i mam taki sam problem tylko ze najlepsze jest to ze bylem u trzech elektrykow i kazdy z nich mi powiedzial ze mi nie bierze nic pradu i ze mam pobor 0,02 mA i ze to napewno jest akumulator. Pojechalem do sklepu gdzie kupilem aku i tam powiedzieli mi ze aku jest dobry. To pytanie co to jest ?? skoro samochod stoi 2 dni i nie odpale go pobor pradu jest w normie, alternator rozrusznik jest dobry to co sie dzieje ze po dwoch dniach aku jest rozladowany.

Stwierdzili pobór prądu,aku rozumię specjalnym przyrządem sprawdzali? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gdzie go kupilem to spradwdzili takim urzadzeniem co sie przyczepia jeden kabelek do plusa chyba a druga koncowke sie przyklada do minusa i jak sie przyciska to tam jakies cyferki pokazuje tylko tak mi go sprwdzili i powiedzilei ze jest dobry akumulator bo te cyuferki niby nie spadaja. A elektrycy mi powiedzieli ze jest wszystko dobrze i to napewno aku wiec ja juz zgluplem bo ci mowia tak a w sklepie co innego i badz tu madry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sklepie gdzie go kupilem to spradwdzili takim urzadzeniem co sie przyczepia jeden kabelek do plusa chyba a druga koncowke sie przyklada do minusa i jak sie przyciska to tam jakies cyferki pokazuje tylko tak mi go sprwdzili i powiedzilei ze jest dobry akumulator bo te cyuferki niby nie spadaja. A elektrycy mi powiedzieli ze jest wszystko dobrze i to napewno aku wiec ja juz zgluplem bo ci mowia tak a w sklepie co innego i badz tu madry :/

Z tego co napisałeś to sprawdzili go specjalnym przyrządem :) 0.02mA to mały pobór,może tyle akurat pobiera jakiś układ sterujący centralnym lub alarmem.Niema bata,prąd gdzieś ucieka,ale jeżeli sprawdzili i taki wynik im wyszedł?Cóż,bardzo dziwne.Posprawdzaj czy aby napewno nie świeci Ci jakaś lampka,radio nie pobiera-taka opcja też może być.Odłącz radio to się dowiesz.Jak nic nie pomoże to po zgaszeniu silnika,jak aku będzie podładowany-odłącz go na noc,rano podłącz-jak odpali-to coś "ciągnie" prąd,jak nie odpali-to ewidentna wina aku.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze cos pokombinowac bo tak to nie moze byc ze po 2 dniach aku siada.Przy takim poborze pradu to powinien siasc po 2 tyg a niestety tak nie jest:/ popatrze na to co napisales i jkaby nie poskutkowalo to napisze i bede gdzies szukal pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No musze cos pokombinowac bo tak to nie moze byc ze po 2 dniach aku siada.Przy takim poborze pradu to powinien siasc po 2 tyg a niestety tak nie jest:/ popatrze na to co napisales i jkaby nie poskutkowalo to napisze i bede gdzies szukal pomocy :)

Daj znać co udało Ci się zrobić w tym kierunku.Będziemy kombinowali dalej :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności