Skocz do zawartości
Gość +jacek+

Dziwne drgania silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie podobny problem jak u kolegow. Czuc lekkie drzenie ale tylko i wylacznie w dluzszych trasach. Problem pojawia sie gdy z obrotow 2500-3000 wrzuce na jalowy i samochod sam sie toczy. Nie wiem czy to moze byc spowodowane tym iz nie mam ostatniej gumy na wydechu. Mam podwieszony na opasce szybkomontazowej. Mysle ze to nie przyczyna bo dzialoby sie to samo zaraz po odpaleniu silnika. Prosze o pomoc. Czy to moga byc wtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,mam małe pytanko.

Kiedy odpalam silnik i go gasze to czuje lekke szarpanie silnika.

Czy by to były uszkodzone poduszki?a jak tak to jakie i jaki jest koszt naprawy??

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już rozwiązałem u siebie problem z drganiami.

 

Zawiozłem w piątek autko do speca na wymianę oprogramowania lub komputera, a w sobotę odebrałem w pełni sprawną maszynę.

 

Okazało się że wymiana oprogramowania nie pomogła, tylko uszkodzony był sterownik komputera.

 

Jakoś tak trochę enigmatycznie mi to tłumaczył, że sam komputer jest sterownikiem a mnie się wydawało że może być to osobny układzik.

 

Kosztowało mnie to 650 zł. Być może była to jakaś głupota która ujawniła się dopiero po wyjęciu komputera, a goście chcieli po prostu zarobić na swojej wiedzy.

 

wtrącam swoje trzy grosze. Facet zdjął Ci moment obrotowy w zakresie 2000-2500obr. zmienił mapę.

mam ten sam problem, identycznie, w silniku afn. przy zwiększaniu mocy i momentu obrotowego dochodze do momentu, kiedy pojawiaja mi sie te drgania. jedyne wyjście to ograniczenie momentu tak, aby nie wystąpiły.

 

Forumowiczowi, któremu pomogła wymiana pompowtrysków - zauważył słusznie, że auto straciło na mocy i wigorze - słowem aso zrobiło to samo - zdjeło moment obrotowy z auta.

 

Ale problem pozostaje - co jest dokładnie przyczyną tych drgań? ? ?

 

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:04 ----------

 

drgania mają naturę mechaniczną, występują na każdym iegu o ile zostanie przekroczony pewien moment obrotowy silnika. sposób na ręczny pozwala uchwycić także 2-3 biegu.

wykluczam elektronikę, wtryski, pompę, itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietro_2004

witam mialem ten sam problem z passatem 1.9 tdi 130 km 2002r. co sie okazało, iz przyczyna winy byly pompowtryski wymienilem je w serwisie i usterka znikła jak i pare tysiaczków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo. U mnie wynika to z tego, iż konczy mi sie kolo dwumasowe. Czas na zmiane...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem: zaświecona kontrolka ESP, silnik chodzi jak bez jednego cylindra(albo bez dwóch),gaszę go ,ponownie zapalam- jest ok. Nadmienić muszę ,ze problem ów narastał stopniowo-najpierw krótkie(półsekundowe) wręcz nie zauważalne zawahania pracy sil. bez kontr. ESP, potem nieco dluższe ok. 1-2sek. czasami z kontr. ESP a na końcu praca jakby bez jednego cylindra (silnik sie trzęsie jak snopowiązałka u chłopa w stodole, nie ma jazdy).

Nijak nie mogłem skojarzyć ESP z trzęsącym sie silnikiem(potem sprawa sie wyjaśniła). Podpięcie pod kom.-diagnoza uszkodzony pompo wtrysk .Załamka(koszty, koszty i jeszcze raz koszty).Powiem Ci tak, i tobie kolego dzięki Forum zaoszczędziłem sporo kasy, gdyż dowiedziałem sie jaki jest lek na wyżej opisana przypadłość (pewnie nie we wszystkich przypadkach ale w większości z nich).Chodzi mianowicie o slaby styk na wtyczce pompowtryskiwacza(nie są one hermetyczne i cały czas zalane w pracującym oleju silnikowym). Zdjołem pokrywę zaworów, powypinałem wtyczki(pożal sie Boże mogli wymyślić jakiś inny rodzaj tego wtyku) po przyginałem lekko konektorki ( zwykły mały żeński), powtykałem na miejsca i po kłopocie .Naprawę wykonałem prawie rok temu przy przebiegu około 190 tys. km i do tej pory wszystko jest ok. Dowiedziałem sie, ze pompowtryskiwacz powinien "wytrzymać" około pół miliona km. Na koniec rada dla Wszystkich, których dotknie ten problem sprawdzcie najpierw wyżej wymieniony styk(koszt naprawy zero złotych) nie słuchajcie "speców" w jakimś tam "warsztatach " o wymianie pompo wtrysków .(koszt parę ładnych setek).Właściwe zdiagnozowanie tej usterki wymaga DOSWIADCZENIA I UCZCIWOSCI ze strony mechanika. O moim problemie rozmawiałem z ASO -"proszę przyjechać sprawdzimy, naprawimy, najprawdopodobnie pompowtrysk". Myślicie ,ze nie wiedza co w trawie piszczy(a właściwie stuka)-wiedza ale jak sie wezmą za robotę to nas tak szybko nie wypuszcza, wymienia pompo wtrysk (niepotrzebnie)a my wydamy zarobione parę, parę setek(a tak na marginesie ciekwę ile za wymianę "pompki" w ASO?)W granicach możliwości brońmy sie sami czytając ROZUMNIE Forum..Nie dajcie się.

 

UWAGA: Post ten został skopiowany i zmodyfikowany z posta innego użytkownika - tomnika. Oryginalny post.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze proszę o poradę! Strasznie kołysze mi silnikiem na biegu jałowym dodatkowo za samochodem chmura siwego dymu! Auto po wymianie uszczelki pod głowicą więc wykluczam te elementy. Czy tak objawiał się komuś pompowtrysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni forumowicze proszę o poradę! Strasznie kołysze mi silnikiem na biegu jałowym dodatkowo za samochodem chmura siwego dymu! Auto po wymianie uszczelki pod głowicą więc wykluczam te elementy. Czy tak objawiał się komuś pompowtrysk.

no raczej objawy pompo wtrysku i uszkodzonej poduszki pod silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam sie pod temat chociaz u mnie objawy sa troche inne

 

silnik drzy na biegu jałowym i przewaznie przy włączonej klimatyzacji (dodtkowe obciążenie). Efekt jest taki jak by nie palił na jednym cylindrze.

Jak dodamy gazu jest normalnie, drgania sa w zakresie do 1000obr. Jak wyłączyc klime to jest duza poprawa, auto drgnie raz dwa razy na minute albo i wcale. Auto kupiłem miesiac temu, zrobiłem 1000km. Podejrzewam uszczelke pod glowica bo slychac "przelewanie wody" pod deska rozdzielcza chociaz nie jest to decydujący objaw. Z drugiej jednak strony nie ma majonezu pod korkiem i plam oleju w zbiorniczku. Wody przez te 1000km praktycznie nie ubylo. Samochód ma nowiótka chłodnice, brałem pod uwage ze moze stara zostrała rozsadzona przez wysokie cisnienie, jednak przewody nie sa bardzo twarde, tzn ze daja sie ugiac na goracym silniku a w zbiorniczku nie ma jakiegos ogromnego cisnienia.

 

Jeśli nie uszczelka pod głowica to co??

pompo wtryskiwacz ?? auto nie ma spadku mocy nie kopci ani na szaro ani na czarno

-koło dwumasowe - nie ma zadnych problemów czyli drgan poza biegiem jałolwym, sprzegło chodzi ładnie.

 

Samochód ma silni AVB 75kw przebieg to 220 000km raczej prawdziwy bo jak auto trafilo do polski 3 lata temu to mialo 180 000km i 4 lata

 

Jeszcze raz powtarzam objawy sa przy włączonej klimie.

 

Dodam jeszcze ze auto sporo pali (przynajmniej tak mi sie wydaje ) 7l na 100km przy predkosci 140km/h pokazuje komputer, po miejsce 8-8,5 l sredno

 

P.S

Tylko nie piszcie zebym szukał na forum bo szukałem

JAK ktos nie chce sie wypowiadacn niech sie nie wypowiada w sposób zbędny.

Edytowane przez rafalek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem forum to jak szarpie przy przyspieszaniu to to moze byc koło dwumasowe, lewarek podobno tak juz ma ze sie rusza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam generalnie taki sam problem jak opisany powyżej tylko ze nie mam pompowtrysków, ale koła też raczej odpadają.

 

Drgania w zakresie 1900 - 2400 obr/min a później moze tez są ale nie wyczówalne aż tak, najgorzej to jest w zakresie tych obrotów jak się pod górkę jedzie czyli obciążenie większe. Auto przy okazji jest słąbsze troszkę niż inne afn - y ale niekoniecznie te 2 rzeczy trzeba wiązać razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kredyt

Mam podobny problem z moim paskiem , na jalowym biegu silnik trzesie sie czuc nieprzyjemne mrowienie. przebieg 100k , przyspiesza i nie kopci. zbadany vagiem pokazuje wartości wtryskiwanego paliwa w jednym z wtryskiwaczy duzo niższą niż pozostałe 3. Nie wiem od czego zaczać, może to koło zamachowe ?

 

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

 

dodam że autko niedawno kupiłem i nie znam historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac z berlina powstaly nastepujace objawy tzn cala historia z vag

 

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus

P1256 - 35-10 - - - Intermittent

17668 - Pump-Jet Valve: Cylinder 1 (N240): Implausible Signal

P1260 - 35-10 - - - Intermittent

18074 - Valve for Pump-Jet: Cylinder 1 (N240): Electrical Malfunction

P1666 - 35-10 - - - Intermittent

18263 - Powertrain Data Bus: Software Version Monitoring

P1855 - 35-00 - -

 

resetujac alerty i robiac 50km powstal tylko jeden nowy alert na vag

 

18074 - Valve for Pump-Jet: Cylinder 1 (N240): Electrical Malfunction

P1666 - 35-10 - - - Intermittent

 

czy przypadkiem opis powyzej z wtyczkami na pompo wtryskach tu tez pomoze ??

 

VW Passat 1.9 TDi 74kw 2002 przebieg 182tys orginalny zrobiony 4tys km temu rozrzad (kompletny) olej i filtry do wymiany za 6000km

 

tak na marginesie od 2tys obr zaczyna szrpac silnikiem nie od razu ale po przejechaniu paru km i tak w kolko jak wylaczy sie silnik objawa tym towarzyszy kontrolka esp ktora po ktoryms razie wyskakuje jesli szarpanie jest dlugotrwale na dlugiej trasie to pozniej na kazdym biegu tak samo pod koniec obojetnie ile obrotow wylaczenie silnika i wlaczenie na chwile pomaga

 

jesli jade na 5 biegu 2tys obr zbytnio nie wyczuwa sie drgan jesli sa to delikatne 90km/h i tak mozna jezdzic ale na nic wiecej liczyc niemozna prosze o uwagi bo niechce wymieniac pol silnika bo ktos proboje na nim czy to to czy cos innego

Edytowane przez omektron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wracajac z berlina powstaly nastepujace objawy tzn cala historia z vag

 

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus

P1256 - 35-10 - - - Intermittent

17668 - Pump-Jet Valve: Cylinder 1 (N240): Implausible Signal

P1260 - 35-10 - - - Intermittent

18074 - Valve for Pump-Jet: Cylinder 1 (N240): Electrical Malfunction

P1666 - 35-10 - - - Intermittent

18263 - Powertrain Data Bus: Software Version Monitoring

P1855 - 35-00 - -

 

resetujac alerty i robiac 50km powstal tylko jeden nowy alert na vag

 

18074 - Valve for Pump-Jet: Cylinder 1 (N240): Electrical Malfunction

P1666 - 35-10 - - - Intermittent

 

czy przypadkiem opis powyzej z wtyczkami na pompo wtryskach tu tez pomoze ??

 

VW Passat 1.9 TDi 74kw 2002 przebieg 182tys orginalny zrobiony 4tys km temu rozrzad (kompletny) olej i filtry do wymiany za 6000km

 

tak na marginesie od 2tys obr zaczyna szrpac silnikiem nie od razu ale po przejechaniu paru km i tak w kolko jak wylaczy sie silnik objawa tym towarzyszy kontrolka esp ktora po ktoryms razie wyskakuje jesli szarpanie jest dlugotrwale na dlugiej trasie to pozniej na kazdym biegu tak samo pod koniec obojetnie ile obrotow wylaczenie silnika i wlaczenie na chwile pomaga

 

jesli jade na 5 biegu 2tys obr zbytnio nie wyczuwa sie drgan jesli sa to delikatne 90km/h i tak mozna jezdzic ale na nic wiecej liczyc niemozna prosze o uwagi bo niechce wymieniac pol silnika bo ktos proboje na nim czy to to czy cos innego

Witaj! Do "poprawienia" masz wtyki pompowtrysków.Problem Swój opisałeś na Forum dla Nowych gdzie zacytowałeś moją wypowiedż.Napisałeś też ,że nie jesteś pewien jak to zrobić.Jestem w stanie Ci pomóc ale odblokuj swoją skrzynkę priv bo nic nie można do Ciebie napisać,no chyba ,że tak chcesz...

P.S.Ten "opis powyzej z wtyczkami na pompo wtryskach" ,o kórym prawdopodobnie piszesz jest też mojego autorstwa (post 67) i został bezczelnie skopiowany przez karol_126(autor plagiatu zadał tylko sobie trud w narobieniu błędów w poście,po co???).Nie powtarzaj, po tym mistrzu pisowni, błędów.Pisze się: "pompowtryski"-razem.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drgania w czasie włączenia klimy na postoju ? Ustają po zwiększeniu obrotów .

Ostatnio przy zmianie oleju mechanik powiedział ze poduszka od strony kierowcy ( od silnika poduszka ) jest do wymiany - to może przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze poduszka silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Do "poprawienia" masz wtyki pompowtrysków.Problem Swój opisałeś na Forum dla Nowych gdzie zacytowałeś moją wypowiedż.Napisałeś też ,że nie jesteś pewien jak to zrobić.Jestem w stanie Ci pomóc ale odblokuj swoją skrzynkę priv bo nic nie można do Ciebie napisać,no chyba ,że tak chcesz...

P.S.Ten "opis powyzej z wtyczkami na pompo wtryskach" ,o kórym prawdopodobnie piszesz jest też mojego autorstwa (post 67) i został bezczelnie skopiowany przez karol_126(autor plagiatu zadał tylko sobie trud w narobieniu błędów w poście,po co???).Nie powtarzaj, po tym mistrzu pisowni, błędów.Pisze się: "pompowtryski"-razem.

 

Chcialem podziekowac uzytkownikowi za stwierdzenie ze moze byc to ten problem co przypuszczalem faktycznie zdiolem plastik potem korpus silnika wyjolem wtyczke z pierwszej pompki (cylinder nr.1 jest od strony rozrzadu) wyczyscilem papierowym recznikiem styk i zadzialalo

 

ale mam pytanie ten styk jest w takiej czarnej plastikowej oprawce tylnia klapka mi pekla gdzie moge takie cos kupic :D na szczescie do dzialania silnika nic niema tyle ze pewnie szybciej olej sie tam dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam u mnie problem został rozwiązany:

 

objawy: po rozgrzaniu siilnik na biegu jałowym silnik nie pracował na 2 cylindrze, wystarczyło dodać troche gazu i wszystko wracało do normy. Objawy te występowały tylko po rozgrzaniu do temp. pow 80stopni. Na zimnym silnik chodził ładnie. Przejawiało się to nierówną pracą silnika, i drzeniem całego samochodu.

 

Na początku zostału poprawione styki na pompowtryskiwaczach, ale to nie ppomogło,

 

Następnie zostały wymieniony zestaw uszczelniaczy (oringów) na pompowtryskiwaczach. - USTERKA ZOSTAŁA USUNIĘTA !!!

 

Nowy w serwisie okoo 120-150zł za komplet na jeden pompowtryskiwacz. Na allegro po fakcie znalazłem po 30zł niby też oryginalne BOSCH.

 

KOSZT NAPRAWY : mechanik skasował mnie 800zł - 450zł zestaw uszczelniaczy oraz 350zł wymiana. Wydaje mi sie że to dużo, ale najważniesze że ktos mi to w końcu naprawił,

 

Mechanik powiedział że wiele warsztatów w tym momencie przstąpiło by do wymiany i regeneracji pompowtryskiwacza, co również odniosło by skutek ponieważ przy każdej wymianie pompotryskiwacza powinno się wymienić uszczelniacze.

 

Nie dajcie sie wiec naciągnąć na wymiane pompowtrysków, u mnie wymiana samych uszczelniaczy pomogła. Typowym objawem jest brak niepracujący cuylinder na biegu jałowym po rozgrzaniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

od 3 tyg mam Passata 2001 rok, 1.9 TDi 130 KM. To mój pierwszy diesel wiec przyzwyczajam się do jazdy z takim silnikiem, auto ładnie przyspiesza fajnie jeździ itp wymieniłem rozrząd kompletny , wszystkie filtry paski olej płyny i od dwóch dni mam to co wy,

już chyba z dwa razy auto szarpnęło mi w podobnym przedziale obrotów 1700 - 2100 na 2 i 3 biegu, nie wiem dlaczego, o co chodzi??? ktoś tu napisał o tym ze nie jeździ sie dieslem np na 4 biegu 60 km/h ??? to w jakich granicach obrotów mam spokojnie jeździć?? nie lubię gdy mi auto wyje wiec z przyzwyczajenia zmieniam np z 2 na 3 przy ok 2000 obrotów auto cicho pracuje i spokojnie przyspiesza to chyba normalne prawda???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności