Skocz do zawartości
Gość +jacek+

Dziwne drgania silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dexter72

A czy zauważyłeś że na zimnym silniku ten efekt jest prawie nie odczuwalny, dopiero jak dostanie większej temperatury to efekt jest mocniejszy. Mam takie odczucie że może to być coś z układem paliwowym. Być może jest to związane z większą dawką paliwa na zimnym silniku. Ale ponoć tej dawki nie da się podnieść w jakiś prosty sposób tylko przez zmianę oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość +jacek+

Dokładnie tak jak mówisz.

 

Na zimnym silniku tego nie ma. Ostatniej zimy gdy było około -20 stopni C pasek zaczął szarpać dopiero po przejechaniu 30 km.

 

Jak jest zimny nic sie nie dzieje. Układ paliwowy sprawdziłem cały. Wymieniałem pompe w zbiorniku, pompowtryski, pompę podwójnąm. Sprawdziłem przewody paliwowe i nic nie znalazłem.

 

Dlatego sądzę, że problem jest mechaniczny i nie jest on po stronie silnika. Za dużo rzeczy już zrobiłem żeby tak mogło być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter72

No sam nie wiem.

 

Skoro na zimnym silniku idzie dobrze i właściwie tego nie czuć (choć czasami można to wyczuć ale w dużo mniejszym stopniu) to na mój rozum to nie będzie część mechaniczna tylko elektroniczna. Też próbowaliśmy przekładać różne czujniki i zaworki, a właściwie to czujnik ciśnienia i zaworek sterujący pracą turbiny i nic.

 

Dlatego mechanik podejrzewa że może to być wina sterowania z komputera, albo uszkodzony komputer.

 

Mam do niego dzwonić, miał pożyczyć gdzieś komputer lub spróbować wgrać nowe oprogramowanie, ale nie jest pewien czy w tym modelu się to da.

 

Muszę poczekać co mi nowego powie.

 

P.S. Wymieniłem ostatnio jeden pompowtrysk i na początku wydawało mi się że jest OK, ale po przejechaniu jakiegoś kawałka znowu się to pojawiło. Na komputerze wyglądało to tak że dawki paliwa na tym wymienionym są teraz OK, ale nie wpłynęło to na zachowanie auta. Mam wrażenie że tylko wywaliłem niepotrzebnie kasę.

 

Szwagier mój twierdzi że jeżeli zaczynasz za dużo dokładać do auta to trzeba się go pozbyć, ale trochę mi go szkoda bo kupiłem go w bardzo dobrym stanie, tylko ten feler mnie w nim denerwuje.

 

edit: Czw Lut 22, 2007 13:11

A mam jeszcze jedno pytanie.

 

Czy twoje autko nie było czasem puknięte?

 

Z tego co wiem moje było, gość który mi go sprzedawał tego mi nie powiedział, ale badanie czujnikiem grubości lakieru pokazało że maska była szpachlowana a prawa strona tylko malowana.

 

Może był uderzony i to spowodowało jakiś błąd w komputerze. Umówiłem się z gościem na weekend. Ma mi wymontować komputer i wgrać nowe oprogramowanie. Jeżeli pomoże to wtedy mamy rozmawiać o kosztach. Jeżeli nie to nic mnie to nie będzie kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość +jacek+

Moje auto jest 100 % bezwypadkowe.

 

Ja komputer u siebie już wymieniałem. Kilka razy kilka różnych i uwierz mi nic się nie zmieniło. Gwarantuje Tobie, że ta twoja wymiana nic nie zmieni.

 

Coraz więcej pasków pojawia się z tego typu awarią i widać że jakaś awaria zaczyna się powtarzać. Oby z nas ktoś znalazł przyczynę.

 

Jak sprawdzalem komputer do głowy przyszedł mi jeden test. Na próbę u znanego tunera zrobiłem nowy program. Passat tym samym osiągnął około 180 KM i pewnie coś koło 360-370 nM.

 

Reakcja była taka, że drgania były szybsze i bardziej twarde naprawdę z dużą częstotliwością. Gdzie tu wina komputera ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter72

A może przyczyny trzeba szukać w danej serii.

 

Moje auto jest z maja 2001 może wyszła jakaś wadliwa seria.

 

Bo jak mówisz że nie będzie to komputer to już mi ręce opadają.

 

Odezwij się do mnie na priwa i podaj telefon to się może zdzwonimy i więcej informacji sobie przekażemy.

 

edit: Pon Lut 26, 2007 08:09

 

Witaj Jacku!

 

Ja już rozwiązałem u siebie problem z drganiami.

 

Zawiozłem w piątek autko do speca na wymianę oprogramowania lub komputera, a w sobotę odebrałem w pełni sprawną maszynę.

 

Okazało się że wymiana oprogramowania nie pomogła, tylko uszkodzony był sterownik komputera.

 

Jakoś tak trochę enigmatycznie mi to tłumaczył, że sam komputer jest sterownikiem a mnie się wydawało że może być to osobny układzik.

 

Kosztowało mnie to 650 zł. Być może była to jakaś głupota która ujawniła się dopiero po wyjęciu komputera, a goście chcieli po prostu zarobić na swojej wiedzy.

 

Tak czy inaczej nie jest to jeszcze tak duży koszt w porównaniu z tym jak bym zaczął jeździć po różnych macherach i wydawał kasę a usterka dalej by pozostała.

 

Stwierdzam że warto było nawet wydać tą kasę i mam teraz pełen komfort jazdy i nie denerwuje mnie już ten efekt szarpania kołami.

 

Mogę ew. polecić gościa lub podać na niego namiar. Wart jest facet polecenia, bo nie wymienia na hura wszystkiego w aucie tylko stara się szukać najprostszych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość +jacek+

Cieszę się, że masz już problem za sobą :hurra:

 

Podaj mi na priva w takim razie namiary na niego. Zadzwonie i zobaczę co mi powie.

 

Podaj mi również swój numer telefonu komórkowego.

Zadzwonie i pogadamy porównamy problemy które ty miałeś a ja jeszcze mam.

 

 

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIUSZ M.

Witam!

Mam taki sam problem, mój passat również drga, rok jego produkcji to również maj 2001, czyżby to wadliwa seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dołącze sie do pytania też mi drga jak kolega pisał na każdym biegu najmocniej na 5 tym i pod górke jest najbardziej wyczuwalne !!

 

ale ja to czuje jak naciskam na gaz(do spodu) przy tych obrotach i tej prędkości co mowa ale one są wyczuwalne dosłownie 2 do 3 sekund a potem jest normalnie

 

jak naciskam pomału na gaz to niema zadnych drgań

 

też mam autko z 2001 roku z początku roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cromak

Przyłaczę sie do tematu. stojąc ostatnio w korku zauważyłem ze silnik jakby inaczej pracował. Słychać było coś takiego jakby wchodzil na obroty i spadał. Może jestem jakis przewrażliwiony. Później po przejechaniu paru kilometrów nie było juz tej "nierównej pracy" silnika. A jeszcze dziś jak zrobiłem mu przegazówke co prawda było zimno około 2 stopni to za drugim czy trzecim razem puscił takiego smoga az została czarna plama na asfalcie. Czego to mogą byc oznaki? Czy powininem mieć jakie obawy?

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach (do 950 rpm) silnik wydaje dziwny dźwięk, jakby chodził na 3 cylindrach i trzęsie się przy tym cały samochód. Po dodaniu gazu problem mija. Przyspiesza normalnie, spalanie w normie, nie kopci i nie pali oleju. Na zimnym silniku objawy są prawie nie widoczne.

Jakiś czas temu nie mogłem rano zapalić, wymieniłem vacupompe i problem minął. Zdiagnozowałem jednocześnie VAG-iem i wykazał błąd: "16688 P0304 Cylinder #4 – wykryto przerwę zapłonu A lub B / miganie". Nie wiem co mogło spowodować ten błąd, ale VAG pokazał jeszcze za duże dawkowanie na 4 cylindrze. Wymieniłem także filtr paliwa i powietrza. Myślicie, że mogą to być uszkodzone pompowtrykiwacze? Pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIUSZ M.

Witam!

W moim passacie przy każdorazowym dodaniu gazu nie zależnie od prędkości pojawiały się wibracje. Hipotez było kilka : zapłon, pompowtryski, jednak trafiłem na dobrego mechanika - zregenerował w moim pasku koło dwumasowe i problemu nie ma. Jeśli macie podobne wibracje to może, zacznijcie od kontroli koła dwumasowego. :hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem już koło dwumasowe wiec u mnie to raczej coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawerek

Mnie równie nie ominął problem drgań.

u mnie drgania wyczuwalne są praktycznie na każdych obrotach począwszy od biegu jałowego do obrotów wysokich. Może troche sie różnią intensywnością. Na jałowy drży w sposób wyczuwalny na każdym elemencie samochodu i widać delikatne ruchy kierownicy i drążka zmiany biegów. Przy około 1900-2200obr/min wibracje się wzmacniają i zaczynają nieźle łaskotać w nogi i dłonie na kierownicy i tak do około 3000 obr/min. Powyżej tych obrotów jest wyczuwalne ale wtedy juz troche mniej bo chyba duża szybkość tych drgań.

Wciskanie i puszczanie sprzęgła nic nie zmienia, dodawanie gazu czy hamowanie silnikiem też różnicy nie robi, na kążdym biegu praktycznie to samo.

 

Wogóle drgania zaczęły się po stłuczce jak mi ciężarówka w przód walnęła. (uszkodzenia małe - wymieniona belka zderzaka, gril i jedna lampa a zderzak cały tylko malowany)

Cały czas stawiałem na poduszki pod silnikiem - myślałem że się może przekosiły i straciły właściwości tłumiące. A poduszki sucha jak trzeba. Zacząłem je obmacywać i ich mocowania i co najciekawsze na łapach przy ławie wogóle nie czuć drgań- tak chyba powinno być

Ale ostatnio zaczęłem mysleć nad układem wydechowym a konkretnie nad elastycznym tłumikiem drgań. Stanąłem za samochodem i dotknąłem nogą końcówki wydechu i myślałem że mnie ktoś na wiratorze posadził ;) .Charakter tych drgań jest praktycznie taki jak w aucie tylko znacznie większy.

 

Czy to możliwe żeby ten łącznik szwankował czy może te gumy na których wiesza się układ wydechowy do powozia. Pewności nie mam czy to wudech czy poduszki albo inne ustrojstwo, a wkońcu wydać worek kasy na coś bez sensu co nie przyniesie rezultatu to się chyba nikomu nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Ooo to ciekawe co piszesz - ja wlasnie przerabiam ten problem - wymiana poduszek nic nie dala ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jednak trafiłem na dobrego mechanika - zregenerował w moim pasku koło dwumasowe i problemu nie ma.

 

jak mozna zregenerowac kolo 2masowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Ja jestem po wymianie dwumasy, ale cały czas wyczuwam minimalne drgania które ustępują

przy ok 2tyś obrotów. Następnym razem jak będę w Polsce wymienię poduszki pod silnikiem i skrzynią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum czytalem ze takie drgania wlasnie moga byc spowodowane przez trzasniete poduszki pod silnikiem ale nie wiem czy dobrze trafilem;p :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

No wiec poduszki pod silnikiem i skrzynia wymienione i ... pierwsze wrazenie czesc drgan ustapilo - jednak kilka dalszych jazd i jak byly tak sa ... juz glupieje co to moze byc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z drganiami z tym że nie w pasku tylko w sharanie(passat jest malina jak na dieselka), dwumasa wymieniona razem ze sprzęgłem i dupa. Okazało się że jest spory luz w skrzyni biegów(wrażenie jakby luz na przegubach)... normalnie wymiękłem. Teraz nie wiem czy drgania pochodzą od skrzyni czy jeszcze coś. Niby poduch ok, zero info na żadnym forum o tych autach, normalnie zastanawiam się czy lepiej jak by go ktoś ukradł a ja by wziął odszkodowanie...ehh, puki co jeżdżę tą "nyską" i zastanawiam się co robić.

Może ktoś wie gdzie w Polsce robią skrzynie i jakie są koszty. Kolesie jeżdżą do kraju na urlop autami to by mi zawieźli i przywieźli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z drganiami w okolicach 2000obr na biegu jalowym, ponadto jak jechalem na 2 biegu po odpuszczeniu pedalu przyspieszenia, kiedy samochod zwalnia do obrotow biegu jalowego sa wyczuwalne wibracje silnika, teraz po chipie te wibracje sie nasilily, natomiast jak samochod wpadnie w notlauf te wibracje sa takie jak przed chipem, ale nadal sa. Zna ktos jakies rozwiazanie tego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności