Skocz do zawartości
Gość +jacek+

Dziwne drgania silnika

Rekomendowane odpowiedzi

już przed remontem miałem dziwne drgania w karoserii ale to były takie średnie podczas przyspieszania, ale przegub był walnięty lewy bo prztykał i twierdziłem że półośka kupiłem założyłem te drgania podczas lekkiego przyspieszania ustąpiły ale zostały inne, a teraz są takie inne przy 2100-2200 tyś obrotów na tempomacie. jest tak jade 80. wciskam 140 na tempomacie i przyspiesza na 6 biegu dojdzie do 120 wibracje aż tempomat rozłącza cała byda się trzęsie. na 5 biegu okolo 100 i trzęsie.

(trochę chaotycznie to opisałem) nagrałem nawet filmik co to się wyrabia.

pomocy

Edytowane przez matek--1
https://www.youtube.com/watch?v=wL3s3pjG3_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw link do filmu, bo nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Od niedawna mam problem z drgającym autem przy ruszaniu. Problem pojawia się po dłuższej jeździe, np. po autostradzie, gdzie min. prędkość wynosi 120-140 km/h. Drgania są podobne jak przy brudnym nastawniku. W zakresie niskich obrotów przy ruszaniu z 1 biegu auto zaczyna szarpać. Dopiero gdy dodam gazu i autko powoli się toczy, drgania ustają choć dalej nie jest to tak jak normalnie ruszam na zimnym silniku bądź zagrzanym w normalnych warunkach (jazda po mieście mieście). Na początku myślałem, że to może nastawnik ale czyściłem go kilka miesięcy temu a VAG obecnie niczego nie pokazuje. Obciążenie auta również nie ma znaczenia.

 

Nastawnik był czyszczony, strasznie dużo syfu było w nim. Dawka ustawiona ok 3 natomiast nie mogłem ustawić poprawnie napięcia (problemy techniczne z laptopem) i obecnie mam 0.700. z tego co czytałem nie ma to większego wpływu. Jedynie dawka wpływa na reakcje auta.

 

Ma ktoś z was pomysł co sprawdzić albo co wymienić? Może pada sprzęgło?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1. a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam usterke do diagnozy i licze na wasza pomoc. Passat b5 fl 1.9 tdi 115km. Jakis czas temu pojawily sie dziwne drgania jak by nierówna praca silnika sporadycznie przy wyhamowaniu do 0 na wolnych obrotach po lekkim dodaniu gazu ustępowalo natychmiastowo. Od 2 dni kiedy pogoda jest powyzej 20 stopni gdy silnik sie rozgrzeje drgania wystepuja caly czas ale tylko gdy stoje w miejscu na wolnych obrotach. Podczas jazdy jest to nieodczowalne. Dzisiaj podjechalem do mechanika na kompie zadnych bledow tylko blad przeladowania turbo ale to wiedzialem ze jest cos nie tak bo na 4 biegu przy obrotach powyzej 3000 turbo wchodzilo w tryb awaryjny.  Sprawdzili pod maska i zobaczyli ze wezyki od podcisnienia sa niemrawe i wypadalo by zaczac od wymiany tych wezykow. Statoskopem wysluchali tez nieszczelnosc przy zaworze egr. Zauwazylem tez ze gdy wlaczam klimatyzacje to w momencie jej wlaczania przez okolo 5 sekund drgania ustepuja po czym wracaja spowrotem przy wylaczaniu klimy bez zmian. Czy ktos z was mial taki problem ? I czy te wezyki i egr moga miec wplyw na te drgania ? Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności