Skocz do zawartości
redalercik

AZM 2.0 2001r problemy z odpalaniem, paliwo?, świece?, przewody? filtr? pompka?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest podobnie. Gdy silnik jest zimny nie chce odpalać. Przejadę kilka km to widzę, że

wskaźnik układu chłodzenia porusza wskazówkę. Wtedy nie gaśnie przy dojeździe np. do świateł.

Krótko mówiąc na ciepłym jest ok.

Silnik benzyna bez gazu. Czy to pewne, że to jest do wymiany czujnik położenia układu korbowego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To identycznie jak mój. Chyba za czujnik położenia wału wezmę bo brakuje mi innych pomysłów... sam już nie wiem

Czujnik wału u siebie już wymieniłem bez rezultatu ,czujnik temp też ciśnienie paliwa ok paliwo nowe,został jeszcze przekaźnik 409 .poczytaj post 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to biorę się za ten przekaźnik 409.

wymienilem juz 373 zgodnie z tym co kolega pisał w tym oto temacie bliźniaczym do tego tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/31003-B%C5%82edy-16556-17831-16514-!!!!!!

może jutro jak będę miał czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem G28 i jak ręką odjął. Od 10 dni autko pali normalnie, nie gaśnie. a wcześniej gasło kilka razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem G28 i jak ręką odjął. Od 10 dni autko pali normalnie, nie gaśnie. a wcześniej gasło kilka razy dziennie.

G28 to ten przekaźnik z postu 28 tak? przekaźnik 409? u mnie w trakcie dnia nie zgaśnie tylko ciężki pierwszy rozruch po długim postoju jest (właściwie niemożliwy) a drugie "ruszenie" rozrusznikiem już pali pomimo że dalej silnik zimny.

ale spróbuje ten przekaźnik 409.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G28 to czujnik wału,Sławek a własciwie jego pasek trochę miał inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek jeżdżę już na gazie parę lat,przejechałem już na instalacji ponad 100000 km. I zawsze po paru tankowaniach LPG,przełączam na benzynę i daję mu trochę do wiwatu.Wtedy popracują wtryski ,pozmywa brudy,przepustnica trochę się oczyści i jak dotąd nie mam problemu z passacikiem. Spróbuj i napisz czy pomogło.Pozdrawiam :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek jeżdżę już na gazie parę lat,przejechałem już na instalacji ponad 100000 km. I zawsze po paru tankowaniach LPG,przełączam na benzynę i daję mu trochę do wiwatu.Wtedy popracują wtryski ,pozmywa brudy,przepustnica trochę się oczyści i jak dotąd nie mam problemu z passacikiem. Spróbuj i napisz czy pomogło.Pozdrawiam :fajny

W jaki sposób jazda na pb wpływa na samo-oczyszczanie się przepustnicy? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek jeżdżę już na gazie parę lat,przejechałem już na instalacji ponad 100000 km. I zawsze po paru tankowaniach LPG,przełączam na benzynę i daję mu trochę do wiwatu.Wtedy popracują wtryski ,pozmywa brudy,przepustnica trochę się oczyści i jak dotąd nie mam problemu z passacikiem. Spróbuj i napisz czy pomogło.Pozdrawiam :fajny

 

:hmm Paweł jeździłem ,nie pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób jazda na pb wpływa na samo-oczyszczanie się przepustnicy?

Na pewno nie wpływa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest podobnie. Gdy silnik jest zimny nie chce odpalać. Przejadę kilka km to widzę, że

wskaźnik układu chłodzenia porusza wskazówkę. Wtedy nie gaśnie przy dojeździe np. do świateł.

Krótko mówiąc na ciepłym jest ok.

Silnik benzyna bez gazu. Czy to pewne, że to jest do wymiany czujnik położenia układu korbowego?

Pozdrawiam

 

 

Czy u mnie do wymiany jest czujnik G28 ? Gdzie go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u mnie do wymiany jest czujnik G28 ? Gdzie go szukać?

 

G28 jest tutaj

Cały temat

http://forum.vw-passat.pl/threads/10068-G28-gdzie-jest-czujnik-obrotów-silnika

Agdzie jest dokładnie

http://forum.vw-passat.pl/threads/10068-G28-gdzie-jest-czujnik-obrotów-silnika?p=668547&viewfull=1#post668547

 

Czy G28 jest sprawny sprawdzisz miernikiem

Na ciepłym silniku powinien mieć około 1kOhm

Na zimnym mniej

Pin bodajże 2 i 3

 

Dodam że mam to samo w silniku też AZM - jednak u mnie pomogło tylko czyszczenie przepustnicy - zobaczymy na jak długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Czy G28 jest sprawny sprawdzisz miernikiem

Na ciepłym silniku powinien mieć około 1kOhm

Na zimnym mniej

Pin bodajże 2 i 3

 

 

U mnie stary czujnik miał jakieś 1,056k, nowy ok ,95k, Różnicz niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G28 to czujnik wału,Sławek a własciwie jego pasek trochę miał inne objawy.

 

Przekaźnik 409 też wymieniony i zero efektu :( . Muszę chyba ten czujnik położenia wału G28 wymienić bo już dużo rzeczy to mi nie pozostało do wymieniania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G28 jest tutaj

Cały temat

http://forum.vw-passat.pl/threads/10068-G28-gdzie-jest-czujnik-obrotów-silnika

Agdzie jest dokładnie

http://forum.vw-passat.pl/threads/10068-G28-gdzie-jest-czujnik-obrotów-silnika?p=668547&viewfull=1#post668547

 

Dodam że mam to samo w silniku też AZM - jednak u mnie pomogło tylko czyszczenie przepustnicy - zobaczymy na jak długo

 

Czyszczenie przepustnicy poprawiło odpalanie silnika? ( nie zaglądałem do przepustnicy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo rano za drugim dopiero odpala wymienione czujniki temp. swiece przewody filtr cewka czujnik polozenia walu zero efektu auto ma gaz wymienione wtryski reduktor tez skutku nie przynioslo nie mam pojecia co sie z nim dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem jest podobny. Mam passata b5 1.8 benzyna +gaz i od paru tygodni mam problem z odpalaniem, a mianowicie gdy jest zimny odpala normalnie, lecz przy malym postoju, a nawet parogodzinnym postoju ma problem z odpalaniem, kręci 5-6 sec po czym odpala ale wchodzi na wysokie obroty (2-3 tyś) dopiero po chwili spadają, czasami po tym szarpie przez chwile. Jak myślicie, co to może być? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, mój problem jest podobny. Mam passata b5 1.8 benzyna +gaz i od paru tygodni mam problem z odpalaniem, a mianowicie gdy jest zimny odpala normalnie, lecz przy malym postoju, a nawet parogodzinnym postoju ma problem z odpalaniem, kręci 5-6 sec po czym odpala ale wchodzi na wysokie obroty (2-3 tyś) dopiero po chwili spadają, czasami po tym szarpie przez chwile. Jak myślicie, co to może być? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam. EDIT: dodam ze wczoraj podczas odpalania po dluzszym czasie kręcenia wskoczyl mi na wysokie obroty po czym glwatownie spadly do 500 i zgasl. (norma 800-900)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się chłodniej ,mój paszczak wyzdrowiał,pali za każdym razem normalnie.Wymienianie przekaźnika nic teraz nie da bo raczej nie zaobserwuję zmian,czekamy do wiosny...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiło się chłodniej ,mój paszczak wyzdrowiał,pali za każdym razem normalnie.Wymienianie przekaźnika nic teraz nie da bo raczej nie zaobserwuję zmian,czekamy do wiosny...?

Chyba mamy to samo bo ja wymieniłem do tego wszystkiego czujnik położenia wału i nie pomogło. A wystarczy że zrobiły się zimne noce i przy takich temperaturach odpala ZA PIERWSZYM. Można by powiedzieć ze to wskazuje na czujnik temp. płynu ale na VAG-u wskazania miałem dobre i nie wiem czy mimo wszystko go nie wymienić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jako pierwszy jak się to zaczęło i niczego ta wymiana nie zmieniła ...

Generalnie jak podczas odpalania załapie po połowie obrotu wału to potrzęsie i zgaśnie,jak po dwóch trzech obrotach to pali za raz ,Od czasu jak jest zimniej występuje tylko opcja nr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności