Skocz do zawartości
lopee

B3 - brak filtra wewnetrznego, pytanie - foto

Rekomendowane odpowiedzi

No to raczej nie ... Filtr węglowy to granulki zamknięte w jakiejś tam obudowie, więc tego się raczej nie docina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr węglowy to granulki zamknięte w jakiejś tam obudowie

Niekoniecznie granulki, w filtrach kabinowych węgiel jest jakby sprasowany pomiędzy dwoma warstwami fizeliny, docinałem taki do b4 z większego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to przepraszam - nie wiem, nie znam się, zarobiony zresztą jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatCt

Witka, ja tez zalozylem cos takiego ale jedna uwaga Panowie - jak ten kombinowany nasz filtr zamoknie to bedziemy mieli w kabinie zapach pt" Wodny Świat" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrack - jak Ty to dociąłeś (wiem, że kształty są różne, ale nie widzę możliwości docinania tego na kształt.

Są różne typy tych filtrów, u mnie np. są takie wkłady jakby z wełny stalowej przewlekane jakimiś włóknami i chyba węglem właśnie, można spokojnie dociąć na kształt. Siostra ma hondę civic, przymierzałem sobie i filtr kabinowy od tej hondy da się nożem dopasować do kratki, trzeba tylko jakimś płaskownikiem go od dołu albo nitkami od góry zabezpieczyć żeby nie wpadł do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W moim B4 nie ma tego silniczka po środku, tylko klapka i jest założony filtr z aktywnym węglem w środku. Kształtem wyglada jak filtr powietrza, harmonijką do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem skarpetek, które zostały wycofane z eksploatacji przez żonę, ale hamowały przepływ powietrza i nadmuch był słaby. W tej chwili używam ochraniaczy szpitalnych, takich zielonych na buty. Zakładam najpierw jeden, i na to drugi. Bardzo wygodne, bo mają ściągacz i dobrze się trzymają na tej plastikowej kratce wlotu powietrza, która ma rant. Filtruje doskonale i nadmuch na czwórce jest nieznacznie osłabiony w stosunku do nadmuchu z samej kratki. Sama kratka liści nie przepuszcza ale inne syfy, tak. Można dać i 3 warstwy. Te ochraniacze są z fizeliny. Nie opinam ich ciasno na kratce, ale luźno, aby wisiał taki kondonik i wtedy powierzchnia filtrowania jest duża i ułatwiony przepływ powietrza, czyli dmuchawa mocno dmucha. Co kilkanaście tygodni tam zaglądam i wyrzucam zewnętrzny ochraniacz bo jest czarny. Wewnętrzny jest czysty i dlatego pozostawiam go na pozycji zewnętrznego. Jako wewnętrzny daję nowy. Jakby było niejasne to zrobię zdjęcia.

Edytowane przez brox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności