Skocz do zawartości
lopee

B3 - brak filtra wewnetrznego, pytanie - foto

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zauwazylem dzis u siebie ze nie mam filtra przeciwpylkowego tylko jakis silniczek w jego miejscu, z tego co wnioskuje to to jest zamykanie klapki wlotu powietrza. Czy ktos z kolegow ma cos podobnego u siebie? Da sie tu zamontowac filtr? Caly ten wlot mam w pyle i wszystko idzie prosto na dmuchawe a pozniej do srodka.

dsc0027222resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie na szybko: załóż pończochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ponczochy wole ogladac gdzie indziej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale w modelach gdzie nie było filtrów kabinowych śmiało można ja zastosować, lub tez gazę albo kawałek filcu, a co do twojej foty to sie nie wypowiem bo nie wiem czy tam był filtr kabinowy czy tylko siatka, ale na szybko mozesz zastosować sposoby podane powyżej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim B4 mam tak samo i nie mam filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne bo w takim razie powietrze nie jest filtrowane i wszystko dostaje sie do srodka:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem B3 to tez tam nie bylo filtra. Zalozylem ponczoche. Poszukaj na forum ktos kiedys pisal o filtrach kabinowych do B3. U mnie byl by taki wygiety w banan. podobno one troche kosztowaly, ale to bylo z rok temu albo i dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tylko taka kratka i nie wygląda na to że tam powinien być filtr. Brat ma b4 i tam jest filter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji - jak się sprawdza rajstopa? Co prawda ja mam filterek (wersja z klimatyzacją), ale z racji kilku budów i prac nad kanalizacją na moim osiedlu filtr po 2 tygodniach od wymiany był tak zawalony, że szkoda gadać... Wystarczy się dwa razy przejechać za innym samochodem który wznieca tumany kurzu i filtr pełny. Czy rajstopa daje radę, czy jednak syf dostaje się do środka? Przez najbliższe tygodnie czy miesiące mógłbym pooszczędzać nieco... Filtr wymieniłem w marcu, od tamtej pory czyszczony był już z 15 razy kompresorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyć się kurzy, ale nie lecą liście i jakieś inne paprochy do środka, z tym że trzeba raz na 10-15 tys wymienić albo wyprać bo łzawią oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym że trzeba raz na 10-15 tys wymienić albo wyprać bo łzawią oczy

 

Oczy będą łzawic jak założysz używkę po teściowej :D a tak serio to można porzeźbić i założyć obudowę z filtrem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczy będą łzawic jak założysz używkę po teściowej

Ty się nieśmiej kuczi, bo ja akutat mam zalożone podkolanówki teściowej i się sprawdzają.... na dobra oczy troche już mi łzawią ale ja alergik wakacyjny jestem :D.

A tak na bardziej poważnie (bo powyższe to szczera prawda) to można założyć na kratkę zwykłą gaze z apteki po 1,50 i na to podkolanówka. Działa do wymiany oleju ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, musze cos pokombinowac :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pończocha się sprawdza bardzo dobrze, zawinełem dwa razy i się nawet nie kurzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem dużo lepszy sposób :D Za grosze mam założony filtr kabinowy, i to nawet węglowy :D

Pojechałem do sklepu z AGD, kupiłem węglowy filtr do okapu, w cenie 17zł i wyciąłem sobie z niego odpowiedni kształt (akurat do citroena saxo). Jeździ już tak od 2 miesięcy i jest zauważalna różnica. W środku dłużej jest czysto na kokpicie. Jeden kawałek tej maty wystarczy na kilka filtrów.

POLECAM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy może mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie ten filtr kabinowy ( albo miejsce na niego) prosze o odpowiedz albo link do tematu bo nieznalazłem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

czy może mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie ten filtr kabinowy ( albo miejsce na niego) prosze o odpowiedz albo link do tematu bo nieznalazłem na forum.

 

Jak otworzysz maskę to po lewej stronie w podszybiu, pod plastikową osłoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pudelko czarne z kratownica ale nigdzie tam filtra nie widze, ponizej tylko chyba silnik dmuchawy, czy to mozliwe ze wogole filtra nie mam ? Czy moge tam probowac wcisnac filtr ktory niepotrzebnie kupilem ? Jesli go troche przytne to powienien sie zmiescic. Mam nadzieje ze wtedy przestana szyby parowac, dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności