Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie z pełną homologacją nie mają nic wspólnego. Światła do jazdy dziennej muszą mieć oznaczenie RL lub DRL

Muszą mieć oznaczenie RL. Na kloszu lampy DRL nie oznacza nic. Najczęściej obok "marketingowego" DRL jest prawdziwy symbol A - pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszą mieć oznaczenie RL. Na kloszu lampy DRL nie oznacza nic. Najczęściej obok "marketingowego" DRL jest prawdziwy symbol A - pozycyjne.

No tak DRL - to tylko potoczna nazwa - skrót anglojęzycznej nazwy Daytime Running Lights, a właściwe oznaczenie na lampie do jazdy dziennej to RL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_

czy możesz mi powiedzieć czy wg Ciebie te Ledy:http://www.allegro.pl/item823251087_lampy_swiatla_jazdy_dziennej_dzienne_led_drl_hom.html

mają wymaganą homologację (żeby nie było problemów na przeglądzie i w razie kontroli) ???

I jeszcze jedno czy można do nich dokupić sam moduł - taki jak masz u siebie żeby automatycznie się włączały/wyłączały (bo inaczej zostaje zabawa z przekaźnikami) ?

pozdro

Dołóż około 50-60 zeta i kup coś ze sterownikiem.Będzie lepiej i bez kombinowania i kupowania go osobno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Raddy mi chodziło o sytuacje obecną zakłądając, że ktoś kupuje nowe auto ze światłami dziennymi. a z tymi datami to jest ze auta po 31.12.2009 muszą mieć tylko dzienne ;]. Ustawa była klepnięta już w zeszłe lato... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem montowanie tych świateł led jest totalną wioską .. Jak widze golfy dwójki z wmontowanymi światłami led w grilla to aż mi ciarki przechodzą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem montowanie tych świateł led jest totalną wioską .. Jak widze golfy dwójki z wmontowanymi światłami led w grilla to aż mi ciarki przechodzą ..

 

może w golfie to wiocha, ale w pasku na dole w kratce wygląda to normalnie (zależy oczywiście od montażu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem montowanie tych świateł led jest totalną wioską .. Jak widze golfy dwójki z wmontowanymi światłami led w grilla to aż mi ciarki przechodzą ..

I nikt Ci nie każe montować :D Ja mam i jestem zadowolony,a Ty włączaj sobie dalej za każdym razem światełka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mały wykop ale mam takie pytanie szczegółowo przeglądając aukcje z diodówkami dziennymi znalazłem takie coś że:

jedne światła posiadają homologacje ECE Norme oraz dopuszczenie do ruchu jako światło dzienne R87

( uwaga inni sprzedają coś podobnego z tylko Homologacją E ), ta homologacja nie zezwala używanie tych świateł jako

światło dzienne.Tylko R87 zezwala na dopuszczenie do ruchu jako światło dzienne.

http://allegro.pl/item898477104_swiatla_do_jazdy_dziennej_homol_rl_48_led.html

 

a inne jakieś RL0007 itd.

 

Czy te z aukcji są w pełni zgodne z naszym prawem?

Już raz się naciołem kupiłem niby przeciwmgłowe - kupiłem nie wnikałem w szczegóły a policjant uświadomił mnie że to drogowe o oznaczeniu HR, ta nauka prawie kosztowała mnie utratę dowodu :/

Chodzi mi czy można śmiało licytować taki przedmiot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, mały wykop ale mam takie pytanie szczegółowo przeglądając aukcje z diodówkami dziennymi znalazłem takie coś że:

jedne światła posiadają homologacje ECE Norme oraz dopuszczenie do ruchu jako światło dzienne R87

( uwaga inni sprzedają coś podobnego z tylko Homologacją E ), ta homologacja nie zezwala używanie tych świateł jako

światło dzienne.Tylko R87 zezwala na dopuszczenie do ruchu jako światło dzienne.

http://allegro.pl/item898477104_swiatla_do_jazdy_dziennej_homol_rl_48_led.html

 

a inne jakieś RL0007 itd.

 

Ciężko powiedzieć, za dopuszczenie do sprzedaży w Europie odpowiada literka E, za dopuszczenie do ruchu jako światła dzienne odpowiadają literki RL. Więc teoretycznie światełka które posiadają E z cyferką w kółeczku i literki RL są dopuszczone i legalne, aby mogły być używane jako światła postojowe muszą posiadać dodatkowo oznaczenie 02A. W praktyce lepiej kupić oryginał Hella/Wesem i jeździć spokojnie, niż kupować jakiś chiński wyrób i martwić się o swój dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca ma takie lampy z normą A02 !

Ja sam osobiście mam dokładnie takie zamontowane http://www.allegro.pl/item932620114_swiatla_do_jazdy_dziennej_homologacja_automat_rl.html

Jeżdżę na nich w Niemczech i pomimo policyjnej kontroli nie było żadnego problemu z nimi za parę dni mam przegląd techniczny TÜV ale zero stresu bo

lampy są naprawdę ok. W załączniku fotka mojego paska.

pozdrawiam

led_0539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i jak to mocowałeś?Ładnie pasują do tego łuku w kratce? Można prosić więcej fotek? Jak to podłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie o takich ,może ktoś montował i jak pasuje ten łuk do zderzaka w 3BG może macie jakieś foty i jakieś doświadczenie w takich?

 

http://moto.allegro.pl/item929063702...k.html#gallery

http://moto.allegro.pl/item925280458...udi_s6_a6.html

 

Pozdrawiam.

 

 

Jest, VW Passat 1.8T AWT+ stag 300+EG 150 kW, 150 PS jest CZIP (pomiary nie długo )

 

Moja srebrna strzała

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=62687

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego i jak to mocowałeś?Ładnie pasują do tego łuku w kratce? Można prosić więcej fotek? Jak to podłączyłeś?

 

No najpierw wyjąłem tą kratkę jak na pierwszej fotce widać, ona jest na zaczepach ( na wcisk? ) ale mniej więcej pod mocowaniem rejestracji (nie potrzebnie zdjąłem rejestracje) są dwie śruby takie i też je odkręciłem. Następnie przeciąłem sobie pierwszą z góry "kratkę" ( nie wiem jak to nazwać ale na drugiej fotce widać o co chodzi) na szerokość lampy, potem już nawierciłem dwa otwory co by mi taka wycinarka weszła i wyciąłem dziurę na tą lampę i luzik z tyłu zrobiłem z aluminium mocowanie bo te oryginalne to nie pasowało mi za bardzo a poza tym nie mógłbym tej lampy "wpuścić" w ten otwór.

Do łuku pasuje bardzo dobrze bo o to właśnie mi chodziło :) Więcej fotek mogę zrobić jak przestanie padać deszcz :)

 

Podłączenie robił mi elektryk, jeden kabel to masa, drugi podłączony do świateł postojowych a trzeci do zapłonu powinien być podłączony ale, że nie chciało mu się tak kombinować i rozbierać "pół auta" co by się dostać do tego zapłonu to zrobił to na jakimś przekaźniku (jeden kabel do alternatora, drugi z bezpiecznikiem do akumulatora) działa to tak, że jak zapalę silnik to światła działają a jak włączę pozycje to się wyłączają, czyli tak jak trzeba ;)

ledIMG_0525.jpg

ledIMG_0526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też chodzi do 3BG aby by pasowały jak najlepiej.Które byście polecali aby było jak najmniej rzeźby i efekt był ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem parę fotek tak na szybko. Dodatkowo sfotografowałem ten przekaźnik :)

ledIMG_0566.jpg

ledIMG_0567.jpg

ledIMG_0581.jpg

ledIMG_0583.jpg

ledIMG_0573.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za foto:) Bardzo ładnie to wygląda:) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, dodam tylko, że montaż zajął 3 godzinki ale ja to się nie znam za bardzo na autach więc uważam, że to i tak dobry czas :)

Jak kogoś interesuje ten przekaźnik i sposób podłączenia, żeby nie bawić się w podłączanie do zapłonu to mogę zapytać elektryka co i jak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co, dodam tylko, że montaż zajął 3 godzinki ale ja to się nie znam za bardzo na autach więc uważam, że to i tak dobry czas :)

Jak kogoś interesuje ten przekaźnik i sposób podłączenia, żeby nie bawić się w podłączanie do zapłonu to mogę zapytać elektryka co i jak zrobił.

 

Ten przekaźnik odcina zasilanie led, gdy włączymy normalne światła - niewielka filozofia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten przekaźnik odcina zasilanie led, gdy włączymy normalne światła - niewielka filozofia

 

Hmm no raczej nie, przynajmniej tak mi się wydaje, bo po co wtedy byłby ten żółty kabel podłączany do świateł pozycyjnych. Po drugie ten przekaźnik nie byłby wcale potrzebny gdyby chciało się nam trochę więcej pracować i kombinować ze znalezieniem zapłonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm no raczej nie, przynajmniej tak mi się wydaje, bo po co wtedy byłby ten żółty kabel podłączany do świateł pozycyjnych. Po drugie ten przekaźnik nie byłby wcale potrzebny gdyby chciało się nam trochę więcej pracować i kombinować ze znalezieniem zapłonu :)

 

Kabel żółty podpięty jest do elektromagnesu w przekaźniku, co po włączeniu świateł powoduje rozłączenie dopływu prądu do Led. Tak mi się wydaje, bo ja tego nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności