Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

czyli styka jak moje dzienne zapalaja sie automatycznie po odpaleniu autka i gasna po wlaczeniu jakichkolwiek innych swiatel ?

 

Dokładnie-tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z was założone DRL do passata B4 najlepiej takie jak tutaj _chris_ zaprezentował:

http://forum.vw-passat.pl/showthread...66#post1046166

Diablo przeczytaj mój post i zobacz że Paska B5 to ja już wkleiłem w swoim linku ;)

Tak więc twój link nic nowego mi nie daje.

Koszi prosze zdjecie z mojego paska wlasnie z tymi ledkami wiem ze nie twoj model autka ale moze troszke wyobrazni i bedzie git :-) tu

Jak masz fotę swojego B4 z tymi ledami to jeszcze raz poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem światła podłączyłem pod przekaźnik +podłączyłem pod alternator wklejam rysunek jak to ma być zrobione i efekt pracy [ATTACH=CONFIG]70848[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]70849[/ATTACH] a tak wygląda przekaźnik http://obrazki.elektroda.net/79_1283959261_thumb.jpg

Edytowane przez krzywyy82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytane bo albo ominąłem albo nie ma tego. Zakupiłem DRLe i chciałbym sie dowiedzieć gdzie w B5 znajde pod maską kabel który po włączeniu zapłonu dostaje napiecie żeby sie te lampki włączyły, bo nie chce przesiagać i grzebać w stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytane bo albo ominąłem albo nie ma tego. Zakupiłem DRLe i chciałbym sie dowiedzieć gdzie w B5 znajde pod maską kabel który po włączeniu zapłonu dostaje napiecie żeby sie te lampki włączyły, bo nie chce przesiagać i grzebać w stacyjce

W takim razie to co kupiłeś to nie DRL :hyhy

Do ori drl'i są 3 kable,bądź dwa.Poprostu się je podpina pod zasilanie i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko jest ale chodzi mi o to cheby sie zapaliły jak włącze auto a nie jak przekręce zapłon na ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK wszystko jest ale chodzi mi o to cheby sie zapaliły jak włącze auto a nie jak przekręce zapłon na ON

Czyli podłączasz zasilanie prosto pod akku (pomiędzy to oczywiście powinien być bezpiecznik ;) )

Jak jest moduł to on tym steruje.Światła te włączają się po odpaleniu silnika jak pojawi sie ładowanie (automat włącza DRL po pojawieniu się wyższego napięcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie znalazłem pod maską takiego miejsca żeby było napięcie po kluczyku. Podciągnij sobie od włącznika świateł. U mnie w podpisie masz opis montażu. Bardzo łatwo jest się z pojedynczym kabelkiem przedostać z kabiny do komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie na śląsku jakiś godny warstat, który założyłby takie światła ledowe do jazdy dziennej aby było wszystko zgodne? i działało poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co ci warsztat jak mozesz samemu to zrobic itd.... a 12v wez sobie z alternatora i zawsze po uruchomieniu silnika bedziesz mial wlaczone swiatla lub kabel do wlacznika swiatel. A jak ci sie chce to mozesz podjechac ze swiatelkami to zrobimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym że ciężko kupić postojówki które dobrze świecą i w neutralnej barwie bo te z allegro świecą prawie na niebiesko i krótko bo zaraz się przepalają więc postanowiłem zrobić je samemu i oto wyniki mojej pracy. Na razie testuje żarówki. Największy problem dla żarówek led to temperatura to je zabija a niestety w B5 postojówka jest razem z żarówką świateł drogowych więc jak ktoś dużo używa świateł drogowych to ledowe postojówki mogą się przepalać.

 

4000vs2700k.JPG 4000K vs 2700K

 

5000vs2700.JPG 5000K vs 2700K

 

9000vs2700.JPG 9000K vs 2700K

 

9000vs5000.JPG 9000K vs 5000K

 

IMG_5885.JPG 4000K widoczne w dzień na żywo jest trochę lepiej

 

IMG_5888.JPG

 

IMG_5877.JPG

 

Aktualnie założyłem 5000K i jeżdżę na nich w dzień, są na tyle mocne że wyglądają jak dzienne bynajmniej przez miesiąc używania nikt nie migał że jadę bez świateł. Jeszcze próbuje je ulepszyć żeby uzyskać jak najwięcej światła i żeby się nie grzały. Ale muszę zrobić w barwie 4000K bo w nocy barwa 5000K bardzo się różni od standardowej żarówki i niefajnie to wygląda.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż kolego jak moduły zbudowałeś.

5000k idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG3551.jpg model 1

 

IMAG3554.jpg model 2

 

Jest to oczywiście zbudowane na uniwersalnych płytkach i ręcznie lutowane nie mam żadnego automatu do smd. Są to trzy płytki z ledami świecącymi kątem 120' co w sumie daje kont 360', oczywiście lepiej by było gdyby były cztery płytki ale wtedy nie wejdzie mi taki moduł w otwór w lampie. Moduły jeszcze będę próbował zbudować z jednym dużym rezystorem wewnątrz może będzie się on mniej grzał bo te rezystory smd pomimo tego że są dwu watowe kiepsko odprowadzają ciepło. Dodatkowo będę próbował dodać jedną diodę z czoła jak się uda. Moduł jest na markowych ledach 5630. Spróbuje jeszcze na mniejszych mniej grzejących się 2835.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem że mam zamontowane światła do jazdy dziennej ale jest to zrobione tak że świeca tylko na postoju gdy przekręce kluczyk to gasna i świeca tylko postojowe w jaki sposób są one podłączone jestem zielony jeśli chodzi o elektryke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na co ci warsztat jak mozesz samemu to zrobic itd.... a 12v wez sobie z alternatora i zawsze po uruchomieniu silnika bedziesz mial wlaczone swiatla lub kabel do wlacznika swiatel. A jak ci sie chce to mozesz podjechac ze swiatelkami to zrobimy

 

Kolego, co za bzdety piszesz. Światła dzienne zgodnie z przepisami nie mogą palić się równocześnie ze światłami mijania, a tak właśnie proponujesz zrobić.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam,mam taki problem że mam zamontowane światła do jazdy dziennej ale jest to zrobione tak że świeca tylko na postoju gdy przekręce kluczyk to gasna i świeca tylko postojowe w jaki sposób są one podłączone jestem zielony jeśli chodzi o elektryke

 

Kolego, coś masz źle połączone i nikt nie jest jasnowidzem by powiedzieć co. Generalnie dobrej klasy DRLe mają "automat", który odpowiada za prawidłową ich prace. Podpinasz tylko zasilanie i sygnał od lamp mijania i cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem  VW Passat B5FL  rok produkcji 2005 i mam pytanie  czy w mogę zamontować światła do jazdy dziennej led  okrągłe w miejscu gdzie  nie ma zamontowanych świateł przeciwmgielnych w zderzaku jedynie są zaślepki .Czy to zgodne z przepisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności