Skocz do zawartości
126tomek

LED jako światła do jazdy dziennej+postojówki LED

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a powiedzcie ,czy aby wpiąć się w postojówki to trzeba ciąć kable czy jak to zrobić? Jak to mżna zrobić prosto i bez cięcia kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a powiedzcie ,czy aby wpiąć się w postojówki to trzeba ciąć kable czy jak to zrobić? Jak to mżna zrobić prosto i bez cięcia kabli?

Polecam przejść się do sklepu z elektroniką, i powiedzieć sprzedawcy co chcemy zrobić, on zaproponuje kilka rodzajów konektorków, lub łączników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a powiedzcie ,czy aby wpiąć się w postojówki to trzeba ciąć kable czy jak to zrobić? Jak to mżna zrobić prosto i bez cięcia kabli?

Zastosuj tzw. szybkozłączki elektryczne. Ja używałem ich przy montażu zestawu głośnomówiacego i jest OK. Przy led-ach nie idzie duzy prąd więc powinno być OK. Oto link do aukcji allegro:

http://www.allegro.pl/item761709675_szybkozlaczka_konektory.html

http://www.allegro.pl/item777475425_szybkozlaczka_do_przewodow_elektrycznych.html

Musisz jedynie dobrać odpowiednią do przekroju zastosowanego przez Ciebie przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem takie coś http://moto.allegro.pl/item765274520_listwa_diody_48_led_postojowe_dzienne_diodowe_48cm.html

podłączyłem do pozycji ale i tak używałem świateł mijania normalnie cały czas. ale cóż, po 2 tygodniach pięknego cieszenia się diodami - kontrola policji. no i mówią mi: czy mam homologacje uzyskana od volcwagena?? no nie mówie i już lipa. mówią mi tak: każdy samochód wychodzący z fabryki ma cały rozpis jak i co - tak jak by ustawa - i skoro w ustawie takich świateł nie ma dla danego modelu to znaczy że takich ma nie być. i co? i gdyby nie to że pod maską przy podłączeniu do masy miałem wyłączniki to zabrali by mi dowód ale skończyło się upomnieniem. wyłączyłem diody i pojechałem dali....

 

a o to screen przedstawiający moje BYŁE diody. (kupiłem 48 ale po 6 diodek z każdego paska musiałem uciąć.)

DSC02600.jpg

Edytowane przez royal90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I TY sie dziwisz..????:D wsadziłeś do auta cos co nie ma homologacji, ani atestu więc dostałes nauczkę za wieś tuning...

 

Przypomne swiatła do jazdy dziewnnej musza mie oznaczenie na obudowie RL oraz oznaczenie jaki kraj wydał homologacje czyli E w kołeczku z nr. kraju. Wszystko inne bez tych oznaczeń nadaje się na wiejską dyskoteke...(nie obrazajac nikogo ze wsi) lub lepiej doswietlic sobie tym kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I TY sie dziwisz..????:D wsadziłeś do auta cos co nie ma homologacji, ani atestu więc dostałes nauczkę za wieś tuning...

 

Przypomne swiatła do jazdy dziewnnej musza mie oznaczenie na obudowie RL oraz oznaczenie jaki kraj wydał homologacje czyli E w kołeczku z nr. kraju. Wszystko inne bez tych oznaczeń nadaje się na wiejską dyskoteke...(nie obrazajac nikogo ze wsi) lub lepiej doswietlic sobie tym kompa.

przypomnę że nie używałem ich do jazdy dziennej!!!!!!!!!! światła mijania zawsze miałem włączone a diody służyły tylko i wyłącznie jako pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I TY sie dziwisz..????:D wsadziłeś do auta cos co nie ma homologacji, ani atestu więc dostałes nauczkę za wieś tuning...

 

Przypomne swiatła do jazdy dziewnnej musza mie oznaczenie na obudowie RL oraz oznaczenie jaki kraj wydał homologacje czyli E w kołeczku z nr. kraju. Wszystko inne bez tych oznaczeń nadaje się na wiejską dyskoteke...(nie obrazajac nikogo ze wsi) lub lepiej doswietlic sobie tym kompa.

Eeeee tam przesadzasz troszeczkę.

Nie jest to taka typowa "wieś". Nawet ładnie kolega wpasował te ledy. Fakt faktem z homologowanymi światłami to nie ma nic wspólnego.

Ale sama koncepcja, umiejscowienie nie jest takie najgorsze.

Widzę kilka razy dziennie (a jeżdżę ok 100 km dziennie) większe "wynalazki" - lub jak to Ty nazwałeś "wieś tuning".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety panowie ale sprawy oświetlenia zewnętrznego w aucie są regulowane stosownymi przepisami i nic co nie ma stosownych homologacji a świeci może nas drogo kosztowac, nawet postojówki/ pozycja podlegają tym przepisom i nic nie zrobimy...

 

moze i fajnie to wygladało , dobrze było wkomponowane ale jak widzisz mozna dostac mandacik...:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie jak podłączyć paski Led pod pozycje? Sa tam 2 kable od pozycji i porostu wystarczy przylutować 2 kabelki z paska Led do tych od pozycji i już? Jeśli tak to który do którego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy powiedzcie jak podłączyć paski Led pod pozycje? Sa tam 2 kable od pozycji i porostu wystarczy przylutować 2 kabelki z paska Led do tych od pozycji i już? Jeśli tak to który do którego?

 

Który do którego, musisz sam wywnioskować, bo rodzajów takich pasków led jest tyle co ludków w Chinach i ciężko odpowiedzieć trafnie na to pytanie. Podłącz tak by świeciło, nic się nie stanie jeśli podłączyć źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oba kable z pasków łączyć z tymi kabelkami z postoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy oba kable z pasków łączyć z tymi kabelkami z postoi?

 

Wystarczy jeden, drugi to masa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stanie się coś jak podłącze oba kable od pasków pod kable od postojówek? Bo wtedy odpada problem izolowania kabla przy masie a wydaje mi sie ze przy postojówce jeden kabel jest ,,+'' a drugi ,,-''. Mogę zrobić coś nie tak bo troszkę się boje aby nie zrobić krzywdy Pasiowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, jak ja widzę czasem jak ludzie to montują to mi się śmiac chce!! A prawda jest taka że to jeden wielki SHIT jest!! Ludzie robią sobię namiastkę Audi (Co seria to seria). Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w temacie nie było czy Ci się podoba czy nie, bo o gustach się nie dyskutuje ,tylko jak to podłączyć.Skoro Twoja wypowiedz nie wnosi nic to po co się wypowiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego w temacie nie było czy Ci się podoba czy nie, bo o gustach się nie dyskutuje ,tylko jak to podłączyć.Skoro Twoja wypowiedz nie wnosi nic to po co się wypowiadasz.

Dokładnie o gustach sie nie dyskutuje :) Ja również bym tego nigdy nie założył, ale staram się pomóc.

 

W temacie podłączenia - możesz to podpiąć jak zechcesz nie ma możliwości zrobienia diodom krzywdy, ani tym bardziej passatowi. Jak najbardziej można podpiąć oba kable z led'ów do postojowych tam też jest + i -. Jeśli podepniesz źle, to diody nie zaświecą, więc wiele możliwości nie masz (dwie :) ). Swoją drogą mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że po miesiącu (może kilku) niektóre z diod przestają świecić i robi się brzydko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego:) Jeszcze nie wiem czy to wogóle założę, ale chciałem wiedzieć co i jak:) Dziękuje bardzo za pomoc w temacie:)

Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest z tymi światłami?

Na allegro jest tego masa. Są już dostępne takie ładne z nabitą homologacją i jak ma się do tego prawo?! Można stracić dowód rejestracyjny?

 

np takie:

http://www.moto.allegro.pl/item847884734_swiatla_dzienne_do_dziennej_jazdy_led_auto_hom.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w niemcowni i z racji tego moge napisac jak tu reguluje prawo montazu swiatel do jazdy dziennej ale mysle(moge sie mylic) ze to jakby unia i unijne przepisy to reguluja tak wiec ostatnio montowalismy to u kolegi w pasku i byly to swiatelka od Audi A6.Pojechal na przeglad i diagnosta obadal ze to od A6 i sprawdzil tylko czy przy wlaczeniu swiatel te do jazdy dziennej sie przyciemniaja i juz a teraz montujemy do nowego paska od Hella z homologacja i tez sie sciemniaja ale i tez kosztuja.Moje zdanie-zaplacisz ale nie masz problemow.

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności